שתף קטע נבחר

אוטובוסים נרגמו בעפולה: "השלכת אבן? יצאת גבר"

בשבועות האחרונים התקבלו תלונות על יידוי אבנים לעבר אוטובוסים בעיר. חוקרי תחנת עפולה עלו על האוטובוסים וגילו כי ילדים ובני נוער יידו את האבנים. 10 מהם, בני 14-9, נעצרו. בחקירתם טענו כי מדובר במעשי קונדס

 

לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לאוטובוסים (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לאוטובוסים(צילום: משטרת ישראל)
חוקרי מחלק הנוער בתחנת עפולה עצרו בשבועות האחרונים 10 ילדים ובני 14-9, תושבי העיר, בחשד שיידו אבנים לעבר אוטובוסים. מדובר בכמה קבוצות של ילדים, שלדברי המשטרה אין קשר ביניהם. למרות זאת, ציינו החוקרים כי הילדים הסבירו שביצעו את המעשים מתוך רצון לבצע מעשה קונדס ומי שמיידה אבנים "יצא גבר".

 

האירועים התרחשו בחודשים האחרונים, כשפעם אחר פעם התלוננו נהגים בחברת "אגד" ובחברת "סופרבוס" כי אלמונים משליכים אבנים אל האוטובוסים. כתוצאה מיידוי האבנים לא נגרמו פגיעות בנפש, אך חלונות האוטובוסים נופצו.

 (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
(צילום: משטרת ישראל)

האבנים הושלכו לעבר אוטובוסים בכביש 65 היוצא מעפולה וחולף בין השכונות עפולה עילית וגבעת המורה, בטרם הוא ממשיך צפונה מחוץ לעיר. הנהגים דיווחו כי בחלק מהמקרים יודו האבנים תוך כדי נסיעה ובמקרים אחרים כשהאוטובוסים אספו נוסעים בתחנות.

 

בעקבות התלונות ההולכות ומצטברות, יצאו חוקרי הנוער לשטח והחלו לנסוע בקווי האוטובוסים שספגו את האבנים, וכן לסייר באזור בלבוש אזרחי. במשטרה אומרים כי בתוך זמן קצר החלו להיעצר חשודים. "לא היה מדובר בכנופיה מאורגנת אלא בקבוצות קטנות של ילדים שירדו לכביש והיו משליכים אבנים כדבר שבשגרה", סיפרו החוקרים. "הם בכלל לא חשבו על הסיכון שהם גורמים במעשה אלא התייחסו אל זה כאל מעשה קונדס".

 

החוקרים הוסיפו כי הילדים סיפרו שמי שהשליך אבנים לעבר האוטובוסים "יצא גבר". הוריהם של הילדים הוזמנו אף הם לתחנת המשטרה, ובתום חקירת הילדים חתמו ערבות לשחרורם. במשטרה אומרים כי חומרי החקירה יועברו בזמן הקרוב לפרקליטות מחוז צפון, שם יוחלט אם יש להעמיד את הילדים – שחלקם מתחת לגיל האחריות הפלילית – לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת ישראל
אחד האוטובוסים שנפגע מאבן
צילום: משטרת ישראל
מומלצים