שתף קטע נבחר

ממלא מקום ראש המל"ל מסיים תפקידו – ואין לו מחליף

יעקב נגל משמש בתפקיד כבר יותר משנה מאז שיוסי כהן מונה לתפקיד ראש המוסד. באוגוסט סירב נגל להצעת נתניהו להתמנות לתפקיד באופן קבוע והשבוע הוא יסיים את תפקידו ומחליף עדיין אין. "תודה על הדאגה והעזרה הרבה", אמר לו נתניהו

 

המטה לביטחון לאומי יישאר השבוע ללא ראש: תא"ל במילואים יעקב נגל, המשמש כראש המל"ל במינוי זמני מאז ינואר 2016, יסיים השבוע את תפקידו. בינתיים, אין לו מחליף. בלשכת ראש הממשלה אומרים כי יהיה מחליף לנגל. עם זאת, בלשכה עדיין לא הכריזו על מועמד כזה ולא ברור אם זה יהיה עוד השבוע.

 

באוגוסט האחרון הציע נתניהו לנגל לקבל את תפקיד ראש המל"ל באופן קבוע, אך האחרון הודיע לראש הממשלה כי הוא לא יכול לקבל את התפקיד מסיבות אישיות להתחייב לפרק הזמן הזה ולכן הוא לא יוכל לקבל את ההצעה שלו. נתניהו ונגל סיכמו אז שנגל יישאר בתפקידו עד סוף השנה ובינתיים ראש הממשלה יחפש אדם אחר. עם זאת, מאז לא מונה אף אחד לתפקיד.

נתניהו ונגל (ארכיון) (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נתניהו ונגל (ארכיון)(צילום: אוהד צויגנברג)

שבוע לפני סירובו של נגל להצעה הודיע תא"ל במילואים אבריאל בר יוסף כי החליט לוותר על המינוי. מינויו של בר יוסף אמור היה לבוא לאישור הממשלה, אולם ברגע האחרון הוסר מסדר היום עקב תלונה שהגיעה לנציבות שירות המדינה, שלפיה קיבל טובת הנאה, וכי כאשר שימש משנה לראש המל"ל עבד במקביל כיו"ר הנהלת נמל חיפה - ואולץ להתפטר בגלל ניגודי אינטרסים.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש להיפרד מנגל במהלך ישיבת הממשלה. "זוהי הישיבה האחרונה של הממשלה, שבה אתה מכהן כראש המל"ל. סייעת לי בהרבה מאוד תחומים ובמיוחד בעבודה המסורה שעשית בוושינגטון כדי לסיים מזכר ההבנה עם ארה"ב שהובילה לחבילת הסיוע הביטחונית הגדולה ביותר שארה"ב נתנה למדינה כלשהי", אמר נתניהו.

 

"אני רוצה לציין את הרצינות והמסירות שלך, את הדאגה הכנה לביטחון המדינה ואת העזרה הרבה שנתת לי. אני מודה לך על כך ומאחל לך דרך צלחה בהמשך דרכך", סיכם נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, מארק ישראל סלם
נתניהו ונגל
צילום: אוהד צויגנברג, מארק ישראל סלם
מומלצים