שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טייס אל על מת בעת שרכב על אופניו – איבריו הצילו 4 אנשים
  טייס אל על בן 66 שיצא לרכיבה על אופניו בסוף השבוע התמוטט וחרף מאמצי ההחייאה של חבריו במקום, נקבע מותו. משפחתו תרמה את איבריו שהצילו 4 חולים. מתרומה נוספת בסוף השבוע ניצלו 4 נוספים

  מרתון השתלות איברים משתי תרומות: טייס אל על התמוטט תוך כדי רכיבה על אופניו ומת, משפחתו תרמה את איבריו שהצילו ארבעה ישראלים. בתוך כך התבצעו השתלות נוספות מתרומת נפטר נוסף שמשפחתו ביקשה שלא להיחשף.

   

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  נתן ברטל (66), היה טייס אל על. ביום שלישי רכב עם חבריו על אופניו באיזור הגלבוע, כשלפתע לקה בלבו. חבריו ניסו לבצע בו החייאה ראשונית. מסוק הוזעק למקום ופינה אותו לבית החולים רמב"ם תוך כדי מאמצי החייאה. הוא אושפז במצב אנוש ביחידה לטיפול נמרץ, אולם בדיקת ועדה רפואית מצאה שהוא לוקה במוות מוחי נשימתי. ברטל וכל בני משפחתו מחזיקים בכרטיס אדי.

   

  איבריו הצילו ארבעה. נתן ברטל ( )
  איבריו הצילו ארבעה. נתן ברטל

   

  מתאמת המרכז הלאומי להשתלות פנתה למשפחה שנעתרה לתרום את איבריו. מתרומה זו הושתלו בארבעה חולים כבד, שתי כליות וריאה. הלוויתו של ברטל נערכה בשעות הצהריים.

   

  ניר ברטל, בנו של הטייס, הוסיף: "למען אבא, ולבקשתו, החלטנו לתרום את איבריו. כאשר הגענו לבית החולים והבנו את המצב, לא היססנו. אבא, כשמו נתן, עסק בנתינה כל חייו. וכך, כפי שאבא חינך גם אותנו, החלטנו לתרום את איבריו. אנו מקווים שהתרומות יצילו את החולים וישפרו את איכות חייהם. אנו גם קוראים לכולם לחתום על כרטיס אדי, כפי שאבא חתם בעצמו, אין תרומה גדולה מזו. נזכור ונאהב את אבא לעד".

   

  תרומה נוספת התקבלה בסוף השבוע ממשפחה שביקשה להישאר בעילום שם.

   

  משתי התרומות ניצלו חייהם של 8 ישראלים. בבית החולים בילינסון הושתלה ריאה בחולה בן 68, כליה באישה בת 74, כבד בגבר בן 68 וכליה בגבר בן 45. בנוסף הושתלו שתי ריאות לחולה בן 38. בבית החולים הדסה עין כרם הושתל הכבד בגבר בן 61. בבית החולים סורוקה הושתלה כליה בגבר בן 61 ובמרכז הרפואי שיבא הושתל הלב בגבר בן 21.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טייס אל על מת בעת שרכב על אופניו – איבריו הצילו 4 אנשים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים