שתף קטע נבחר

"לא לירות": תיעוד חדש מאירוע הירי באום אל חיראן

יותר מחודשיים לאחר האירוע שבו נדרס למוות השוטר ארז לוי ז"ל והאזרח יעקוב אל-קיעאן נורה למוות, מתפרסם תיעוד חדש מאותו לילה. בסרטון ניתן לשמוע אדם שצועק "לא לירות" ולאחר מכן שומעים את צרור היריות

 

קריאה להימנע מירי ואז להסתער: תיעוד חדש פורסם הערב (ב') מאירוע פינוי הבתים באום אל חיראן בנגב שהסתיים בדריסתו למוות של השוטר רס"ב ארז עמדי לוי (34) ונורה למוות האזרח יעקוב אבו אלקיעאן (47). בתיעוד ניתן לשמוע אדם שצועק "לא לירות" ולאחר כמה שניות צועק "להסתער" ואז נשמע צרור היריות.

 

משפחת אבו אלקיעאן שחררה קטע מהסרטון, שאותו צילמה מרים אבו אלקיעאן, שהצליחה ללכוד את קולות הירי המסיבי באזור. "רואים את הרכב המשטרתי שספג אש כבדה מהשוטרים. שומעים את השוטרים שאומרים לא לירות לא לירות", אמר בעלה של מרים, ראאד אבו אלקיאן".

 

החודש הגיעו חוקרי מח"ש לבצע שחזור באום אל חיראן של האירועים שהתרחשו לפני כחודשיים במקום. האירועים התרחשו במהלך התפרעויות שפרצו במקום על רקע הריסת מבנים בלתי חוקיים ביישוב הבדואי. תחילה טענה המשטרה כי מדובר בפיגוע דריסה - ובהמשך הסתייגה מהגדרה זו לאחר שהצטברו סימני שאלה רבים על אודות האירוע.

 

החוקרים הביאו למקום רכב הדומה לרכב שבו נסע אלקיעאן באותו היום, ומנסים להבין את רצף האירועים כחלק מהבדיקה שעדיין נמשכת. השחזור התבצע עם אורות דולקים ברכב - אף שגרסת המשטרה הראשונה לאירועים הייתה כי אורות הרכב היו כבויים. בנוסף, ממתינים עדיין במח"ש לתוצאות הבדיקות הבליסטיות שאמורות לשפוך אור נוסף על התקרית.

 

ראאד אבו אלקיעאן, קרוב משפחה של הנהג שנהרג שהגיע לשחזור בשטח, אמר: "השחזור נעשה מאוחר אבל עדיף מאוחר מאשר בכלל לא. הפעלנו לחץ על מח"ש שיבצעו את השחזור, גם התושבים וגם עורכי הדין שלנו. אנחנו מקווים שתצא האמת וייענשו כל מי שצריך. עד אחרון הלוחמים בשטח. גם השר אורי אריאל והשר גלעד ארדן היויכולים למנוע את זה. שני אנשים שילמו בחייהם על שגיאות של פוליטיקאים והסתה. אנחנו לא רוצים שיפילו את התיק במח"ש על לוחם או שוטר אחד. האחריות מוטלת על המפכ"ל והשר והקצינים שנתנו לזה יד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים