שתף קטע נבחר

אחרי 5 שנים: זוכה אב שהואשם באונס בתו

המשטרה קברה את התלונה במשך 3 שנים ולבסוף הגישה כתב אישום חמור נגד תושב ת"א בגין אונס בתו במשך 4 שנים. בית המשפט זיכה אותו בשל "סתירות מהותיות" בעדות הבת. סנגורו של האב: "חמש שנים של עינוי דין באו אל קיצן"

זיכוי דרמטי בבית המשפט: בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה הבוקר (ד') תושב תל אביב שהואשם באונס בתו במשך ארבע שנים. הרכב השופטים קבע כי התביעה לא הצליחה להוכיח מעל לכל ספק סביר כי המעשים אכן בוצעו.

 

האב שטען בחמש השנים האחרונות כי מדובר בעלילה שרקמו נגדו במשפחה על רקע גירושיו מאשתו, הואשם בשנת 2015 בשורת עבירות חמורות שדינן מאסר ממושך. האב הגיש לפני חמש שנים תלונה נגד בתו בת ה-22 בגין תקיפה, בעוד שבמקביל היא התלוננה יחד עם אמה ודודתה כי אביה ביצע בה מעשים מגונים ומעשי אינוס מאז שהייתה בת 12 ובמשך ארבע שנים.

 

למרות הטענות הקשות כלפי האב, התיק המורכב נותר במשטרת מחוז ירושלים שלוש שנים, ורק בסוף שנת 2015 החליטו במשטרה ובפרקליטות להגיש נגד האב כתב אישום חמור.

סנגורו של האב שזוכה, עו"ד עדי כרמלי ()
סנגורו של האב שזוכה, עו"ד עדי כרמלי

סנגורו של האב, עו"ד עדי כרמלי, טען כי מצא במהלך המשפט סתירות מהותיות בגרסתה של הבת, שציינה דברים בעדותה במשפט למרות שלא הופיעו בתלונה המקורית, וכי קיים חשד לתיאום גרסאות בינה לבין אמה ודודתה.

  

הרכב השופטים החליט כי החשד לתיאום גרסאות והפערים בין העדויות של הבת במשטרה ובבית המשפט, מקשים על ההרשעה בהליך פלילי. עו"ד כרמלי ציין: "חמש שנים של עינוי דין באו אל קיצן. אני שמח שזו התוצאה ושהצדק יצא לאור. הכרעת הדין של השופטים היא חלק מהמלחמה בתלונות השווא".

 

חשד: הסבא תקף את נכדותיו בזמן ששמר עליהן בביתו

במקרה אחר, בשבוע שעבר נעצר בן 76 מבית שמש בחשד לביצוע מעשים מגונים בשתיים מנכדותיו. אם הילדות, בתו של הסב, התלוננה במשטרה לאחר שבתה בת ה-13 סיפרה לה כי סבה פגעה בה מינית בזמן ששמר עליה בביתו.

 

בעקבות חקירת ילדים רגישה עלה חשד כי הסב ביצע מעשים מגונים באותה ההזדמנות גם באחותה בת ה-7 של המתלוננת, ומהמשטרה נמסר כי הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית בית משפט השלום בירושלים.

 

עומרי אפרים השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים