שתף קטע נבחר

מספר הפליטים הסורים בעולם - כמו אוכלוסיית נורבגיה

נציבות האו"ם לפליטים: בשלושת החודשים הראשונים של 2017 נרשמו 250 אלף סורים כפליטים ובכך חצה מספר הפליטים הסורים בעולם את רף 5 המיליון

 

 

נציבות האו"ם לפליטים (UNHCR) מסרה היום (יום ה') שמספר האזרחים הסורים שברחו מארצם לאחר שש שנות מלחמת אזרחים עקובה מדם עבר את רף 5 המיליון - כמעט כמו מספר התושבים בנורבגיה. 

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

ה-UNHCR קרא למדינות בעולם להגביר את המאמצים שלהן ולהיענות לבקשת הנציבות ליישוב מחדש של כ-500 אלף פליטים סורים. "בשעה שמספר הגברים, הנשים והילדים שברחו בשש שנות מלחמה בסוריה עבר את חמשת המיליון, הקהילה הבינלאומית צריכה לעשות יותר כדי לעזור להם", נמסר בהודעה שפרסמה נציבות האו"ם לפליטים.

 

מאות אלפי סורים ברחו לאירופה, אבל לא כולם קיבלו מעמד של פליט. בלגרד, סרביה (צילום: AP) (צילום: AP)
מאות אלפי סורים ברחו לאירופה, אבל לא כולם קיבלו מעמד של פליט. בלגרד, סרביה(צילום: AP)

פליט סורי במסצ'וסטס, ארה"ב (צילום: AP) (צילום: AP)
פליט סורי במסצ'וסטס, ארה"ב(צילום: AP)

ילדים סורים שנעקרו מבתיהם בחלב (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ילדים סורים שנעקרו מבתיהם בחלב(צילום: AFP)

מחנה הפליטים אל-זעתרי בירדן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מחנה הפליטים אל-זעתרי בירדן(צילום: רויטרס)

במהלך שלושת החודשים הראשונים של 2017 נרשמו 250 אלף סורים נוספים כפליטים. דובר נציבות האו"ם לפליטים, באבאר באלוך, אמר שלא קרה אירוע מיוחד שהביא לציון הדרך החדש - יותר מחמישה מיליון פליטים סורים. בשנה שעברה עמד מספר הפליטים הסורים בחו"ל על 4.8 מיליון ובסוכנות של האו"ם מעריכים ש-6.3 מיליון סורים נוספים נעקרו מבתיהם בסוריה ועדיין שוהים במדינה הערבית השסועה.

 

באלוך אמר שבטורקיה נרשמה עלייה של 47 אלף פליטים סורים מאז פברואר. בכך מגיע מספר הפליטים הסורים בטורקיה ל-2.97 מיליון. בלבנון חיים יותר ממיליון פליטים, בירדן 657 אלף והיתר חיים בעיראק, מצרים ובמדינות נוספות בצפון אפריקה. מאות אלפי סורים נוספים ברחו גם לאירופה, אבל לא כולם קיבלו מעמד של פליטים.

 

לארצות הברית יש את התוכנית הגדולה בעולם ליישוב מחדש, והיא התחייבה להפוך 64 אלף מקומות לזמינים עבור הפליטים הסורים. עם זאת, הממשל החדש בראשות הנשיא הרפובליקני דונלד טראמפ מעוניין לצמצם את התוכנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מיליונים עקורים בשטח סוריה. פליט באזור חלב
צילום: AP
מומלצים