שתף קטע נבחר

מנקים את הכותל: לאן הולכים הפתקים שלכם

עובדי הכותל חיפשו בחורים ובסדקים, והוציאו את כל הפתקים שהוטמנו בין אבניו בחודשים האחרונים, זאת כחלק מההיערכות לקראת חג הפסח ורבבות הפתקים החדשים שיוטמנו בכותל. אם תהיתם לאן הולכות הבקשות, ומה בודקים בגובה של כמה מטרים מעל פני הקרקע - קבלו את כל התשובות

 

 

אם תהיתם מה קורה לכל מאות-אלפי הפתקים המוטמנים בכותל – הנה התשובה: לקראת פסח עורכת "הקרן למורשת הכותל" ניקיון פסח, והפתקים – מספרים שם – "נשלחים לקבורה יחד עם ספרי הקודש המועברים לגניזה".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אז תפילות לא שבות ריקם, ובכותל מבקשים לפנות מקום לתפילות ולבקשות הבאות של רבבות המבקרים. "פתקי התפילה מוטמנים על ידי מתפללים מהארץ ומחו"ל, יהודים ושאינם יהודים", אומרים שם, "וכן על ידי לשכת רב הכותל המערבי, המקבלת רבבות פתקים באמצעות אתר האינטרנט של הכותל ובפקסים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • האוצר הגנוז של עגנון: לראשונה ייחשפו הדפים ששרדו את האש

   

  לקראת סוף השבוע, במסגרת ההכנה לקראת הפסח – אחד משלושת הרגלים שבהם נצטוו ישראל לעלות לרגל – פונו הפתקים שהוטמנו בחודשים האחרונים בין אבני הכותל המערבי. בין המשתתפים במלאכה, גם רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ', שהתגייס למלאכה לצד עובדי הכותל המערבי.

   

   

  "המקום הזה הוא מקום המסוגל לתפילה", אמר הרב רבינוביץ'. "לא זזה מפה שכינה לעולם. המקום הזה נקרא בפי עם ישראל 'כותל הדמעות'; דמעות רבות של יהודים ובקשות התנקזו לכאן, ואנו מתפללים כאן שהקדוש ברוך-הוא ישמע את תפילות היהודים ושאינם יהודים - וייתן להן את מבוקשם".

   

  ב"קרן למורשת הכותל" מספרים עוד כי לקראת חג הפסח נבדקה אף יציבותן של אבני הכותל המערבי על ידי מהנדסים, ובמהלך הבדיקה הוסרו חפצים ופסולת שהביאו בעלי חיים אל הכותל המערבי. "בדיקה זו נעשית פעמיים בשנה, במטרהלשמור על ביטחונם של באי הכותל המערבי".

   

  מהמסד עד הטפחות: בודקים את יציבות אבני הכותל ()
  מהמסד עד הטפחות: בודקים את יציבות אבני הכותל

   

  לקראת העלייה לרגל הצפויה בחג, נערך ניקוי חמץ ברחבת הכותל המערבי, באולמות התפילה, במנהרות הכותל המערבי ובאתרים השונים. ביום חמישי (13/4) צפוי שיא של מבקרים לרגל ברכת הכהנים המסורתית שתתקיים במקום. כמדי שנה, יעביר ynet את האירוע בשידור חי.

   

   

   

    • פורסם לראשונה 31/03/2017 15:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים