שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לראשונה מאז השעייתו מהלהקה: תמיר קליסקי וחברי אתניקס נפגשו בבית המשפט

  כחצי שנה מאז שהושעה מלהקת אתניקס, פגש תמיר קליסקי לראשונה את זאב נחמה בבית המשפט בתל אביב, במסגרת דיון בתביעה השנייה שהגיש נגדו סולן ההרכב. בתום הפגישה הסכימו הצדדים ללכת לגישור

  המאבק המשפטי בין חברי להקת אתניקס ממשיך: זאב נחמה ותמיר קליסקי נפגשו היום (א') בצהרים נפגשו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כדי לדון בתביעה השלישית המתנהלת בין הצדדים. את התביעה הגיש סולן הלהקה זאב נחמה, נגד הקלידן לשעבר של ההרכב תמיר קליסקי ואחיו דרור קליסקי, כשזוהי למעשה תביעתו השנייה נגדם.

   

  הייתה זו פגישתם הראשונה של השניים מאז הושעה קליסקי מהלהקה הוותיקה שפעלה יחד למעלה מ-30 שנה. בתומה, שלחו השופטים את הצדדים לגישור מחוץ לכותלי בית המשפט והם הסכימו.

   

  דורש בעלות על חברת שולטן. נחמה היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  דורש בעלות על חברת שולטן. נחמה היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

  קליסקי בבית משפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  קליסקי בבית משפט (צילום: מוטי קמחי)
   

  בתביעה דורש נחמה כי האחים ימכרו לו את חלקם בחברת "שולטן" (המחזיקה בזכויות לשם אתניקס ובחלק גדול מתמלוגי הלהקה), וכי הבעלות על החברה תעבור אליו - זאת לאור הסכסוך המתוקשר בין נחמה לקליסקי. עורכי דינו של קליסקי טוענים כי הוא ואחיו  מנהלים את חברת "שולטן" ביושר והגינות, וטוענים מצדם כי נחמה שמסר עדות שקר, כשאמר כי קליסקי לא ניהל בפועל את החברה מאז שנוסדה ועד 2016. לדידם, הם מחזיקים בידיהם מסמכים המראים כי תמיר ניהל את החברה מיום היווסדה. "שולטן" הוקמה ב-1992 על ידי נחמה, קליסקי ואחיו דרור, כששלושתם בעלים שווים.

   

  "זאב נחמה מנסה ככל הנראה לסכל את זכויותיו של תמיר קליסקי, לרבות לחלוקת כספים המגיעים לו מהופעות הלהקה", טוענת ורד רקנאטי היימן, המנהלת האישית של תמיר קליסקי, בתגובה לדברים. "תמיר קליסקי ואחיו הם אנשים הגונים וישרים, מנהלים את חברת 'שולטן' לעילא ולעילא ומתכוונים לחלק את הכספים באופן שווה בין כל בעלי המניות, לרבות לזאב נחמה. שני שופטים בכירים ומלומדים קובעים שתמיר קליסקי זכאי לקבל כספים דרך 'שולטן', אך זאב נחמה כנראה מנסה להתחכם ועותר בחוסר תום לב ומשיקולים זרים, למנוע את המשך תפקודה התקין של חברת 'שולטן', וזאת כאמור אך ורק כדי לסכל את זכויותיו הכספיות של קליסקי".

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  כאמור, הפגישה בבית המשפט היא פרק נוסף בסכסוך המתוקשר בין נחמה לקליסקי. באוגוסט האחרון חשף רז שכניק ב"ידיעות אחרונות" כי קליסקי הגיש בספטמבר האחרון תביעה נגד הסולן זאב נחמה, מנהל הלהקה מיקי דה פז וחברת הליקון־כנען המייצגת את אתניקס, בטענה לאי־סדרים כספיים בלהקה שמנעו ממנו הכנסות בסך מאות אלפי שקלים בשנים האחרונות.

   

  בתגובה השעו חברי אתניקס את קליסקי מהלהקה והוא התבקש לא להגיע יותר להופעות. קליסקי הגיב בבקשה להוציא צו מניעה שיאסור להשעותו מההרכב או לפירוק הלהקה. בחודש ינואר דחה השופט את העתירה לצעדים זמניים, וקבע כי הלהקה תמשיך לפעול בלעדיו תוך העברת חלקו של תמיר מההופעות לחברת "שולטן" . עוד פסק השופט כי סיכויו של הקלידן לחזור ללהקה קטנים. גם נחמה הגיש נגדו כאמור תביעה, בהיקף של שני מיליון שקלים.בתיק העיקרי, שהדיון בו צפוי להתקים ביוני הקרוב, תמיר עותר בין השאר להשיבו ללהקה, או לפרקה.

   

  "בתחושתנו שזאב נחמה רוצה להרוס ולרמוס סופית את נפשו והקריירה המפוארת של תמיר קליסקי", נכתב עוד בתגובת מנהלתו של קליסקי. "חבל שנחמה לא מביע חרטה על העוול שנעשה לקליסקי, עם סילוקו מהלהקה אותה קליסקי יזם וייסד לפני כ-32 שנים והיה שותף ליצירת והפקת שלל להיטיה, המהווים עד עצם היום הזה את רוב הרפרטואר של מופעי להקת אתניקס. חבל שזאב נחמה מתנגד בעיקשות וללא כל הצדקה, לאפשר לתמיר לשוב למפעל חייו ומטה לחמו. אנו מאמינים ומקווים שבערכאות לא יתנו גושפנקא לכוונותיו ולמעשיו חסרי תום הלב (בלשון המעטה) של זאב נחמה, וכולי תקווה שתמיר קליסקי ישתקם במהרה מהמצב העצוב והנורא בו הוא מצוי".

   

  חברי ההרכב גל הדני ויורם פויזנר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  חברי ההרכב גל הדני ויורם פויזנר(צילום: מוטי קמחי)
     

  אוהד מחרז, עורך דינו של זאב נחמה, מסר בתגובה: "טוב יעשו תמיר קליסקי ומי מטעמו, אם יחדלו מ'לפרשן' את רצונותיו של מר נחמה ולא פחות חשוב מכך - החלטות של בתי המשפט השונים. בתי המשפט המחוזי והעליון דחו את בקשותיו של תמיר קליסקי וכל 'פרשנות' אחרת חוטאת לאמת הפשוטה, שעולה מהחלטות בתי המשפט. והחשוב מכל: טוב יעשו האחים קליסקי אם ישכילו להבין, שחברה מתנהלת על פי תקנון, הסכמים בין בעלי מניותיה והחוק". 

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  זאב נחמה ותמיר קליסקי בבית המשפט
  צילום: מוטי קמחי
  לאתר ההטבות
  מומלצים