שתף קטע נבחר

נתניהו על התקשורת: "הם רואים פקקים, אני רואה מחלפים"

ראש הממשלה הגיב לביקורת על מתווה התאגיד ולטענות לפגיעה בתקשורת. "הם לא משקפים את תחושות הציבור", אמר. "איפה שהם רואים כלכלה הרוסה, אני רואה כלכלה פורחת. איפה שהם רואים פקקים - אני רואה מחלפים"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אחר הצהריים (יום ב') לביקורת שספג בימים האחרונים בעקבות ההגעה למתווה החדש של תאגיד השידור הציבורי. על רקע הטענות לפגיעה בתקשורת אמר נתניהו באירוע הרמת כוסית עם עובדי משרד ראש הממשלה: "התקשורת במדינת ישראל היא חופשית והיא תישאר חופשית. הייתי רוצה שתהיה עוד תחרות, עוד גיוון, עוד פלורליזם".

 

נתניהו טען שהתקשורת בארץ מדגישה בסיקור שלה את השלילי, והגדיר אותה "תעשייה של דכדוך". לדבריו, "התקשורת לא משקפת את התחושות של הציבור. במקום שהם רואים אבטלה, אני רואה תעסוקה מלאה. במקום שהם רואים כלכלה הרוסה, אני רואה כלכלה פורחת. במקום שהם רואים פקקים, אני רואה מחלפים, רכבות, גשרים. במקום שהם רואים היסוס וחוסר ביטחון, אני רואה תקיפות ועוצמה בלתי רגילה שמקרינה על כל הסביבה שלנו.

 

"במקום שהם רואים גז בים, אני רואה גז ביבשה ואנחנו עובדים על זה. במקום שהם רואים מדינה קורסת, מתפוררת, אני רואה את ישראל עולה ככוח עולמי. אני רואה את זה בכל העולם, בכל המנהיגים שמגיעים הנה כל יום ובמפגשים שלי עמם בחוץ לארץ, עם ראשי המעצמות. כך הם מסתכלים עלינו –כמעצמה טכנולוגית עולמית, ככוח עולמי בביטחון, במודיעין, בטכנולוגיה".

בנימין נתניהו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בנימין נתניהו(צילום: EPA)

 

 

מוקדם יותר התייחס שותפו של נתניהו למתווה התאגיד, שר האוצר משה כחלון, לאירועי הימים האחרונים ואמר: "אנחנו יודעים שעברנו איזשהו משבר, אבל אני רוצה לומר לכם שהאחריות שגילינו פה הייתה מתבקשת והייתה מחויבת, ואתם יודעים מה, גם שילמתי עליה מחיר".

 

ביום חמישי שעבר סיכמו נתניהו וכחלון על סגירת חטיבת החדשות של התאגיד. לפי ההסכם, חטיבת החדשות של רשות השידור, שנמצאת כיום בפירוק, היא שתמשיך לפעול ולשדר חדשות עד להקמת חטיבת חדשות חדשה.

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סבור שאף שההסכם אינו חף מבעיות, הוא יעמוד במבחן בג"ץ בעתירות שהוגשו נגדו. היועץ טען בהודעה שפורסמה מטעמו כי "עצם העיסוק של ראש הממשלה במתכונת הנוכחית בחוק השידור הציבורי הישראלי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים