שתף קטע נבחר

המנהלת נדקרה בפיגוע בלוד: "רדף אחריי בחניה"

כשבוע לאחר שנדקרה על ידי מחבל פלסטיני, שוחחה רויטל קנינו עם אולפן ynet ושחזרה את רגעי האימה: "חיכיתי שידקור שוב - אבל הוא זרק את הסכין וברח. היה לי נס", סיפרה והדגישה: "זה לא יפגע בדו קיום בעיר"

 

 

שירות הביטחון הכללי הודיע אתמול כי הרקע לדקירתה של מנהלת בית הספר בלוד, רויטל קנינו, בשבוע שעבר היה לאומני. בשיחה עם אולפן ynet שחזרה קנינו, שנפצעה בינוני, את הרגעים שחייה היו בסכנה: "הוא רדף אחריי בחניה עד שהשיג אותי. הוא דקר אותי מתחת לעורף. הוא הוציא את הסכין ואני חיכיתי לדקירה נוספת. הסתובבתי לכיוון שלו, אבל פשוט היה לי נס. הבחור זרק את הסכין על הרצפה והתחיל לברוח".

 

קנינו הוסיפה וסיפרה: "ירדתי מהבית בשעה 20:20. כשיצאתי לכיוון הרכב בחניה הוא פשוט הסתתר מאחורי הקיר, קרוב לחניה שלי. ראיתי צל, לא יודעת מה הערנות הזאת, אני מאמינה, אנחנו אנשים מאמינים, זו השגחה, היה לנו נס, פשוט ראיתי את הצל שלו וזה הקפיא אותו".

רויטל קנינו ()
רויטל קנינו
 

מנהלת בית הספר הוסיפה וסיפרה: "הוא יצא לכיוון שלי, התחלתי לדבר איתו, שאלתי אותו אם הוא צריך עזרה, אם הוא מחפש מישהו. הוא דיבר משהו על שכן בקומה שנייה, שהוא מחפש מישהו בקומה שנייה, המשפט האחרון שלו היה אם אני מפחדת.

 

"באותה שנייה פשוט קיבלתי כוחות, זה כוח הרצון, ידעתי שזה הולך לקרות, שפת הגוף שלו, היד הצמודה לגוף, כמו שאתה רואה את זה בתכניות, בחדשות ובכל התכניות הלא נעימות האלה, ופשוט זרקתי עליו כל מה שהיה לי בידיים והתחלתי לרוץ בחניה וצעקתי בקולי קולות".

 

-העלית בדעתך שמדובר בפיגוע?

"לחלוטין, המפגש הראשון שלנו כשהצטלבו בינינו המבטים, ידעתי שזה הולך לקרות. אנחנו ידענו, גם הוא ידע, שנינו ידענו שזה הולך לקרות. אני חושבת שפשוט הפתעתי אותו בזה שהמתנתי לו. הוא לא ידע שכנראה ראיתי את הדמות שלו חולפת והוא כנראה חיכה שאכנס לרכב, זה רק ספקולציות, הסרט הזה כל כך רץ בראש, הוא כנראה חיכה שאני אכנס לרכב ויהיה לו קל יותר לבצע את זממו.

 

-האם זה פוגע בדו קיום בלוד?

לחלוטין לא. אתה יודע, אנחנו גדלנו פה, אנחנו תושבי המקום, מילדותנו אנחנו חיים בדו קיום, חיים בשכנות, ברוך השם, גם כשבמדינה היו סערות בעיר שלנו ברוך השם דברים עברו בשקט. כשזה קרה, התפללתי שזה לא יהיה תושב העיר. איזו הקלה הייתה לי כשאמרו לי שהבן אדם מחלחול. אני גאה באנשים שגרים פה, אתה צריך לראות איזה חום, איזו דאגה, משני המגזרים, איזו קהילה מדהימה יש לנו באלישיב, איזה חברים טובים, שני המגזרים תומכים, מעודדים, שולחים זרים, פשוט מחמם את הלב, פשוט נותן כוח.

 

אתמול הודיע שב"כ כי המחבל הוא מאלכ באסם אסמאעיל סעדה בן 19 מחלחול. לאחר שדקר הוא מהזירה ונעצר למחרת על ידי שב"כ ומחוז מרכז במשטרה בעת שניסה לשוב ליהודה ושומרון. על פי שב"כ, למחבל לא היה רקע ביטחוני קודם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים