שתף קטע נבחר

פרסי החדשנות בתעופה: "השמיכה המתלבשת" של אל על במקום הראשון בעולם

"השמיכה המתלבשת" של אל על זכתה במקום הראשון בטקס פרסי החדשנות, במסגרת יריד התעופה של המבורג. המפתחים עידן נויברג וגל בולקא גברו על פיתוחים של יונייטד, קטאר וחברות נוספות

"השמיכה המתלבשת" של אל על היא הזוכה במקום הראשון בפרס החדשנות הבינלאומי לחברות תעופה. כך הוכרע הערב (ג') בטקס חלוקת פרסי TravelPlus Amenities, במסגרת יריד התעופה של המבורג, גרמניה. "מדובר במוצר הטוב ביותר אך גם במוצר פשוט, שיוצר עבור נוסעי מחלקת התיירים. שמיכה שיש בה שלושה חורים שלא נופלת מהגוף", נאמר בהכרזה.

השמיכה המתלבשת של אל על (צילום: תומר יעקובסון) (צילום: באדיבות LYLY Design) (צילום: באדיבות LYLY Design)
השמיכה המתלבשת של אל על (צילום: תומר יעקובסון)
 

את השמיכה פיתחו עידן נויברג וגל בולקא (lyly.design). מדובר בשמיכת מטוסים ובה כאמור שלושה חורים, דרכם ניתן להשחיל את הראש ואת הידיים, ולהמשיך לתפקד גם כאשר לובשים את אותה. השמיכה מחולקת כבר מהשנה שעברה לנוסעי אל על.

הפרס בו זכו אל על והמעצבים
הפרס בו זכו אל על והמעצבים

בזכייתה של השמיכה, גברו המפתחים הישראלים על מוצרים חדשניים של חברות התעופה קטאר (חברת הפיתוח Formia), יונייטד איירליינס (Linstol) וקונדור (Spiriant).

אירוע הפרסים, הערב ()
אירוע הפרסים, הערב

נויברג ובולקא ייצרו את "השמיכה המתלבשת" במסגרת הלימודים במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל. השניים עוררו עניין בחברת התעופה הישראלית, שהפך לשיתוף פעולה של ממש. לאחרונה המשיכו לשתף פעולה עם אל על בפרויקטים נוספים, בהם עיצוב מגשי האוכל של טיסות החברה ומוצרים נוספים עתידיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות LYLY Design
"השמיכה המתלבשת" (צילום: תומר יעקובסון)
צילום: באדיבות LYLY Design
מומלצים