שתף קטע נבחר

הלו? "אני מעבירה לך את ראש הממשלה"

במסגרת המאמצים האחרונים לשכנע את הציבור לתמוך בו, נוקט מטה ברק גישה אישית: מחשב מתקשר לאזרחים ומשמיע להם הודעה מוקלטת של ראש הממשלה, שבה הוא מסביר מדוע כדאי לתמוך בו. בינתיים הפעילות בשטח תופסת תאוצה: עשרות משאיות עם שלטי תמיכה מסיירות היום ברחבי הארץ, ובצמתים מרכזיים הקים המטה מעין חמ"לים

יומיים לפני פתיחת הקלפיות, כשמצבו של אהוד ברק בסקרים עדיין בכי רע, הוא פותח במירוץ נגד השעון: פעילי השמאל, בעיקר בני נוער, נשלחים לצמתים, ברק עצמו עורך כנסים ברחבי הארץ ואף נעשות פניות אישיות לאזרחים.
במסגרת הניסיונות האחרונים לשכנע את הציבור, הוחלט במטה ברק לנקוט גישה אישית. במקביל לעשרות אלפי מכתבים "אישיים" מראש הממשלה לציבור, שיופצו החל מהיום בתיבות הדואר של האזרחים, הוחלט גם להתקשר אליהם.
מחשב שאליו הוזנו מספרי טלפון מתקשר לבתי האזרחים ומשמיע להם הקלטה של ראש הממשלה. בתחילת השיחה נשמעת אשה האומרת "אני מעבירה לך את ראש הממשלה", ומיד אחר כך נשמע קולו של ברק: "שלום לכם, מדבר אהוד ברק, ראש הממשלה. בתוך ימים קשים של פיגועים וטרור כולנו בקלפי צריכים כוח להחליט", ואז ממשיך ברק במשך דקה להסביר מדוע יש לבחור בו - הוא מבטיח להחזיר את הבנים מהשטחים וטוען כי שרון לא יפנה התנחלויות.
לציבור הרוסי הוקלטה הודעה בה אותה אשה אומרת את משפט הפתיחה ברוסית, ולאחר מכן נשמע קולו של ברק ומיד דועך, ועליו מוקלט קריין רוסי המתרגם את דבריו. את ההקלטה בעברית ניתן לשמוע בטלפון 677-556-055 וברוסית 800-686868-04. כמו כן שולח מטה ברק אלפי הודעות למכשירים סלולריים, המצוידים באפשרות לקבלת הודעות כתובות.
במקביל, כמאה משאיות ענק, שעליהן שלטי תמיכה בברק, מסיירות היום (א') בכבישי הארץ. יותר מ-100 צמתים כוסו כליל בשלטי תמיכה, והמטה הקים מעין חמ"לים בצמתים המרכזיים, שאליהם מגיעים דיווחי השטח ומהם מופעלים הפעילים. באחד הצמתים, סמוך למגדלי עזריאלי, החליטו פעילי השטח לשנות את השלט מ"דרך השלום" ל"דרך שלום הגליל", כדי להזכיר לציבור את מלחמת לבנון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
אהוד ברק. פנייה "אישית" לאזרחים
צילום רויטרס
צילום גלי תיבון
שרון. "לא יפנה התנחלויות", אומר ברק בהקלטה
צילום גלי תיבון
מומלצים