שתף קטע נבחר

אושרה הגברת ענישה על בנייה ללא היתר

ברוב של 44 תומכים מול 33 מתנגדים, אישרה מליאת הכנסת את חוק התכנון והבנייה המחודש. רה"מ נתניהו: "אנחנו רוצים את השילוב של ציבור ערביי ישראל במדינת ישראל, אבל זה אומר גם להשתלב בחוקי מדינת ישראל"

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה שנייה ושלישית את חוק התכנון והבנייה המחודש. הצעת החוק מבקשת לתקן את הוראות חוק התכנון והבנייה, שעוסקות בסמכויות אכיפה ועונשין, ולקבוע הוראות המייעלות את הליכי הוצאת הצווים המנהליים והשיפוטיים ומקנות סמכויות אכיפה שונות לרשות. החוק נועד להגביר את האכיפה והענישה על בנייה ללא היתר.  

 

עוד קובעת ההצעה, שאושרה בקריאה השלישית ברוב של 43 תומכים לעומת 33 מתנגדים, כי יש לעדכן את ההוראות העונשין בחוק ולהגביר את הסנקציות שניתן להטיל על עבריינים, בדרך של החמרת הענישה בכלל והחמרת הענישה הכלכלית בפרט. בין היתר, מוצע להקנות ליחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה במשרד האוצר סמכויות פיקוח ואכיפה וכן להקנות לרשות מקומית שהיא חלק מוועדה מרחבית סמכויות פיקוח ואכיפה בתחומה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך הדיון כי "הממשלה בראשותי השקיעה ומשקיעה יותר מכל ממשלה אחרת במגזר הערבי - בתשתיות, בחינוך, בשכר, בתרבות, וכן גם בבריאות, במטרה לצמצם את הפערים".

 

נתניהו אמר עוד כי "הם רוצים להיות חלק ממדינת ישראל, הם רוצים להיות חלק מההצלחה של כלכלת ישראל, הם רוצים להיות חלק מהעתיד של מדינת ישראל, של כל אזרחי ישראל, ולכן אנחנו משקיעים כפי ששום ממשלה לפנינו לא השקיעה. אנחנו רוצים את השילוב של ציבור ערביי ישראל במדינת ישראל, אבל זה אומר גם להשתלב בחוקי מדינת ישראל".

 

לדברי נתניהו, "אנחנו עושים כאן היום תיקון היסטורי שמאפשר אכיפה שוויונית בחוקי הבנייה. אנחנו עושים את זה לא רק לגבי המגזר הערבי, אלא הגברת האכיפה בכל חלקי הארץ ולכל אזרחי המדינה. מדינה אחת, חוק אחד, ואכיפה אחת. זה מה שעשינו היום, ואני מודה לכם על ההעברה של החוק החשוב הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים