שתף קטע נבחר

פרשת הולילנד: נוכה שליש ממאסרו של דני דנקנר

יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים לשעבר, שהורשע בשוחד בפרשת הולילנד, ישתחרר ממאסרו בחודש הבא. ועדת השחרורים שליד שב"ס: "מאמינים לאסיר כי בכוונתו להתמקד בשיקום משפחתו"

 

דנקנר בעת כניסתו לריצוי מאסרו (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
דנקנר בעת כניסתו לריצוי מאסרו(צילום: אלעד גרשגורן)

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה לנכות שליש ממאסרו של דני דנקנר, לשעבר יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, שהורשע בשוחד בפרשת הולילנד. לפיכך ישתחרר דנקנר כבר בחודש הבא.

 

דנקנר הורשע במתן שוחד בסך 1.1 מיליון שקל לנאשם אחר בפרשה, מאיר רבין. הכסף נועד להשפיע על מנהל מינהל מקרקעי ישראל דאז, יעקב אפרתי, לקדם פרויקט נדל"ן של חברת "תעשיות מלח", שבה שימש דנקנר יו"ר דירקטוריון והיה גם בעל מניות. העבירות בוצעו בין השנים 2002 ל-2005.

 

בתחילה נידון דנקנר על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב לשלוש שנות מאסר, אולם בית המשפט העליון קיבל באופן חלקי את ערעורו והמתיק את עונשו לשנתיים מאסר.

 

הפרקליטות הסכימה לשחרור על תנאי בהתאם לתוכנית הרשות לשיקום האסיר, שהמליצה על שיקום בקהילה שכולל טיפול פרטני פסיכו-סוציאלי, שיחות מעקב ותעסוקה.

 

עם זאת, בהחלטת ועדת השחרורים צוין כי נציג היועמ"ש "אינו מתעלם מההתייחסות 'החסרה' כדברי האסיר לעבירות שבהן מדובר. מצד אחד לפי ראייתו הסובייקטיבית בעת ביצוע העבירות, סבר כי הוא פועל בתחום האפור אך לא ראה עצמו מסתבך בפלילים. מצד שני הוא מודע לכך כי פעל מתוך שכרון כוח כפי שהורגל במרוצת השנים בתפקידם הבכירים שאותם מילא ובמעמד המקצועי-חברתי אליו השתייך".

 

עוד נאמר בהחלטת הוועדה כי "אנו מאמינים לאסיר כי בכוונתו לאחר שחרורו להתמקד בשיקום משפחתו. אנו מקווים על יסוד הערכה של הגורמים המקצועיים ודברי האסיר עצמו כי לא יחזור לפעילות פלילית גם אם בעתיד יחזור וישתלב בעולם העסקים".

 

פרקליטותיו של דנקנר, עורכות הדין שני אילוז ואלינה כרסנטי, מסרו בתגובה: "אנו מודות לוועדה שהורתה על שחרורו המוקדם, ולפרקליטות שהסכימה לשחרורו, ללא ספק מדובר באדם ראוי שעבר כברת דרך משמעותית".

 

דנקנר גם ריצה בעבר מאסר של חצי שנה בגין עבירות הפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר בתחבולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים