שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נהגי אוטובוס בעוטף ירושלים חשופים לידויי אבנים: "פוחדים מאוד"

  ידויי אבנים לעבר אוטובוסים של אגד תעבורה באזור מעלה אדומים ובעוטף ירושלים בכלל הפכו לשגרה כמעט, והנהגים מעידים על "תחושה כמו במערב פרוע. מפחדים שחס וחלילה נהג יחטוף אבן, יאבד שליטה ואוטובוס עם 50 נוסעים עלול להחליק". משרד הממשלה וגם המשטרה לא הגיבו

   

   

  עוטף ירושלים: הנהגים מאויימים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  עוטף ירושלים: הנהגים מאויימים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ידויי אבנים לעבר אוטובוסים שנוסעים סמוך למעלה אדומים הפכו מאיימים מאוד ומסכנים את חייהם של נוסעים ונהגים באזור. בשבועות האחרונים דיווחו כמה נהגים על המתרחש: "שש פעמים זרקו עליי אבנים ובפעם האחרונה לפני שלושה חודשים זרקו על השמשה הקדמית בקבוק זכוכית מלא בצבע שנמרח על השמשה. זה היה הכי מפחיד והכי מבהיל, כי הם היו ממש קרובים אליי. אני נהג עם ניסיון אבל אם זה היה נהג חדש הוא עלול היה לאבד שליטה ולהתהפך. פחדתי מאוד". כך שחזר ד', אחד הנהגים.

   

  לדבריו, "לפני שפחדתי על עצמי פחדתי על הנוסעים שאני אחראי עליהם. עפו לי רסיסים לעין והתחלתי לדמם, אבל המשכתי בנסיעה כדי לא לעצור בפתאומיות ולסכן את הנוסעים". ד' סיפר: "היו כמה שניות שפחדתי לאבד שליטה וחשבתי שזה באמת הסוף".


   

  הוא הפסיק לנהוג למשך חודש שלם: "הלכתי לבדיקות עיניים אצל כמה רופאים, כדי שאדע שאני יכול לחזור לנהוג. ישבתי בבית והמצב הנפשי שלי היה קשה, חשבתי ששום דבר לא שווה את זה אבל הייתי חייב לחזור לעבוד כדי לפרנס את משפחתי. בעבר המשטרה הייתה מעמידה באזורים האלו ניידת להרתעה, אבל כיום אין. ילדים בני 15-14 זורקים אבנים".

   

  אסף בונדי, רכז ענף תעבורה בארגון "כוח לעובדים" שמייצג את נהגי אגד תעבורה בפני הנהלת החברה, פנה אל מנהליה במכתב: "בשבועות האחרונים אירעו כמה מקרי השלכת אבנים לעבר רכבי החברה העוסקים בתחבורה ציבורית באשכול עוטף ירושלים ובייחוד באזור מעלה אדומים - שבו הנהגים אינם עובדים ברכבים ממוגני אבן או ירי".

   

  לדבריו, "כל הפעולות שננקטו עד היום לא הצליחו לחזק את תחושת הביטחון של הנהגים באשכול. הם נמצאים לעתים בסכנת חיים של ממש ללא אמצעי מיגון ראויים".

   

  לדברי הארגון, בתקופה האחרונה נרשמו ארבעה מקרים של ידויי אבנים לעבר אוטובוסים כשבחלק מהתקריות נזקק הנהג לטיפול רפואי ובאחד מהמקרים התלווה מנהל הסניף בחברה לעובד לצורך הגשת תלונה במשטרה. ב"כוח לעובדים" מציינים שוועדי העובדים בחברות נוספות מתלוננים על ידויי אבנים באזורים אלו לעבר אוטובוסים.

   

  יניב זעפרני, יו"ר ועד עובדי אגד תעבורה המאוגדים בארגון "כח לעובדים", סיפר שידויי האבנים על האוטובוסים כבר הפכו שגרתיים: "האוטובוסים שלנו נוסעים ממעלה אדומים לירושלים ובחזרה. עוברים באזור ואדי ג'וז ובאזור המקביל לכפר עיסאוויה. זורקים שם אבנים על הנהגים, על האוטובוסים על התושבים, ופוגעים בביטחון כבר כמה שנים. אבל בתקופה האחרונה זה מורגש יותר", אמר. "אני מכיר לפחות חמישה נהגים שזה קרה להם וזה תחושה כמו במערב פרוע. מאוד קשה. היה אפילו נהג שנסע עם קסדה על הראש. אנחנו מפחדים שחס וחלילה נהג יחטוף אבן, יאבד שליטה ואוטובוס מלא, עם 50 נוסעים עלול להחליק. זה מפחיד".

   

  במשרדי הממשלה סירבו להתייחס למקרים אלו, והפנו אותנו למשטרה ולחברת אגד תעבורה שאליה הופנה המכתב.

   

  מאגד תעבורה נמסר כי החברה "פועלת בכל הכלים שעומדים לרשותה כדי לשמר את הביטחון הפיזי והנפשי של נהגיה. אנו שותפים לשאיפה לצמצם את אירועי הפח"ע ואת הסיכון שנובע מהם. יחד עם זאת, ראוי שבארגון העובדים יפנימו שהמנדט בנושא לא נמצא בידיים שלנו".

   

  במשטרת ישראל הפנו לדוברות מחוז ש"י, ואולם שם הסבירו שידויי האבנים התרחשו במחוז ירושלים ולכן יש לפנות אליהם. משם שוב הפנו למחוז ש"י ומשם - שוב למטה הארצי. למרות הפצרותינו, עד למועד פרסום הכתבה טרם התקבלה תגובה מהמשטרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים