שתף קטע נבחר

10 שנים אחרי רצח בעלה: אביה נרצח במסעדה

רועי תשובה נרצח בבאר שבע ב-2007. האלמנה לירז ואביה אלישע סבח חשדו שאדם איטל - חברו הטוב של תשובה - אחראי לכך, ועדויותיהם הובילו להרשעת איטל ברצח כפול בפיצוצייה בבאר שבע. שלשום נורה למוות עד התביעה סבח במסעדה בנתניה

 

 

 

לפני עשר שנים נרצח בעלה, שלשום נרצח אביה: עד התביעה שנורה למוות ביום חמישי בנתניה הוא אלישע סבח, שעדותו סייעה להוביל להרשעתו של אדם איטלברצח הנערים רוסלן קובייב ואיתן איזמאיילוב. השניים נרצחו בפברואר 2007 בפיצוציית "בון בון" בבאר שבע, שסבח שימש כאחד מבעליה. בתו של סבח, לירז תשובה, הייתה נשואה לרועי תשובה, שנרצח בספטמבר 2007. המשטרה חשדה כי איטל הוא זה שעמד מאחורי הרצח, אך הפרשה נותרה בלתי מפוענחת עד היום.

 

סבח, שהיה גם הבעלים בבאר שבע של מסעדה נוספת - שם עבד עד ראייה בפרשת אדם איטל - נרצח בעת שישב במסעדה ברחוב ויצמן בנתניה. במשטרה חושדים כי הרקע פלילי ובטוחים שסבח היה יעד החיסול.

 

לאחר רצח קובייב ואיזמאיילוב, סבח פעל יחד עם בתו לירז כדי להביא את אחד העדים לרצח הכפול בפני בית המשפט. העד אוסמה, שמתגורר בגדה המערבית, עבד בפיצוצייה סמוכה והצליח לזהות את איטל כיורה, מה שהביא בין השאר להרשעתו. אוסמה מסר את עדותו רק כתשעה חודשים לאחר הרצח, לאחר שסבח ואלמנתו של תשובה פעלו לאתר אותו. במהלך המשפט, טענו סניגוריו של איטל כי עדותו היא תוצאה של רצון סבח בנקמה.

 

 

 

 

מודעת האבל במשטרת באר שבע (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מודעת האבל במשטרת באר שבע(צילום: רועי עידן)

זירת הרצח בנתניה, השבוע (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת הרצח בנתניה, השבוע(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

בדצמבר האחרון נדחה בבית המשפט העליון ערעורו של איטל על רצח שני עבריינים בדואים - מוחמד אבו גיליון (אבו רוס) ועטוה אבו סעלוק, ושם נכתב כי עדותה של הבת לירז תשובה עמדה במוקד הכרעת הדין של המחוזי. לירז תשובה פנתה למשטרה וסיפרה כי איטל התוודה לפניה כי רצח את אבו רוס, לאחר שנשכר לשם כך. בעלה נרצח בעת שהיא הייתה בת 22 ואם לשני ילדים - בן שנתיים ובן חצי שנה.

 

היא העידה כי איטל ובעלה רועי היו חברים קרובים ושותפים לעסקי הפשע. עוד העידה לירז כי בינה לבין המערער שררו קרבה רבה ויחסי אמון, וכי הוא נהג לספר לה "הכול מהכול". בטרם נרצח אבו רוס הגיע איטל לביתם וסיפר לה "שנתנו לו עבודה להוריד את ראש העיר".

רועי תשובה שנרצח (מימין) עם חברו הטוב אדם איטל, שנכלא על רצח כפול (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
רועי תשובה שנרצח (מימין) עם חברו הטוב אדם איטל, שנכלא על רצח כפול(צילום: ישראל יוסף)

 

לירז תשובה, שחשבה בתחילה כי הכוונה לראש עיריית באר שבע, יעקב טרנר, שאלה "מה הקשר לראש העיר?". איטל השיב לה: "עשה וזהו". בלילה ניסתה לירז לברר עם בעלה מה עשה ראש העיר. בתחילה כעס רועי על כך שהמערער שיתף את לירז בעניין, אולם בהמשך התרצה והסביר לה שלא מדובר בראש העיר, אלא באבו רוס - שנרצח כאמור ימים לאחר מכן. ברצח אבו רוס וברצח קובייב הורשע איטל, אך רצח רועי תשובה נותר לא מפוענח.

 

בשנת 2008 נעצר יניב זגורי, מי שנחשד כעומד בראש ארגון פשיעה שפעל בנגב, והואשם בכך שביקש לרצוח את אחד הבעלים של פיצוציית בון בון, שאלישע סבח היה הבעלים שלה. באוקטובר 2010 זוכה מעמידה בראש ארגון פשע, אך חודש לאחר מכן הורשע בהנחת רימון בפתח ביתו של קצין שב"ס.

 

בסופו של דבר, זגורי נחשד עם נוספים בהצתת הפיצוצייה בלבד ולא בניסיון רצח. כתב האישום התאפשר לאחר שהמשטרה גייסה עד המדינה, טל קורקוס, שבית המשפט הגדיר כ"עושה דברו" של זגורי. קורקוס עלה לכותרות לאחרונה, לאחר רצח גרושתו, דבורה שנותר בלתי מפוענח.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
זירת הירי בנתניה
צילום: עידו ארז
מומלצים