שתף קטע נבחר

סולחה: משפחת רוצח תשלם 300 אלף ש', ותורחק מהעיר

משפחתו של בן 16, שלפני כחודשיים רצח את מחמוד נאדר ג'בארין (19), תשלם פדיון למשפחת הנרצח ותורחק מאום אל פחם. בכך התחייבו הצדדים כי הסכסוך הסתיים

 

 

 

מחמוד ג'בארין. נרצח לפני כחודשיים ()
מחמוד ג'בארין. נרצח לפני כחודשיים
מאות מתושבי אום אל פחם השתתפו היום (שבת) בסולחה בין שתי משפחות בעיר: פאלח ג'בארין וכפאיה ג'בארין, בעקבות רצח הצעיר מחמוד נאדר ג'בארין (19) לפני כחודשיים. ג'בארין נרצח על ידי נער כבן 16 במהלך קטטה בשכונת מגוריהם.

 

בסולחה הוסכם כל משפחת הרוצח תשלם למשפחת הקורבן פדיון בסך 300 אלף שקל, ומשפחת הרוצח תורחק מהעיר למשך שנה. אחרי תקופת ההרחקה לא יהיו רשאים בני המשפחה לשוב לגור בשכונה.
סולחה באום אל פחם ()
סולחה באום אל פחם
 

את הצעד יזמה ועדת הסולחה בעיר, שחבריה עמלו לילות כימים כדי להגיע להסכם. שני הצדדים לחצו ידיים וחיבקו זה את זה בסיום המפגש, ואף הודיעו כי הסכסוך הסתיים וכי לא תהיה נקמת דם כתגובה לרצח. הנציגים הבטיחו כי ישמרו על יחסים טובים.

 

בהסכם הסולחה נכתב כי "שני הצדדים הסכימו ביניהם כי קיים צורך להגיע להסכם סולחה עם משפחת הרוצח. במעמד חתימת סולחה זה שילם הצד הראשון לשני פיצוי כספי בגין מקרה הרצח המצער, על סך 300 אלף שקל. סכום זה מהווה חיסול כל תביעותיו הכספיות של הצד השני, יורשי המנוח מהצד הראשון והנאשם. מוסכם בזה כי הפיצוי הנ"ל מכסה כל סכום כסף או פיצוי שייפסק על ידי בית המשפט בנוגע למקרה הרצח. הצד הראשון והנאשם לא יהיו חייבים לשלם פיצוי כלשהו מעבר לסכום הנ"ל ששולם".

 

עוד עלה בהסכם "שני הצדדים הסכימו כי משפחת הרוצח - האב, אשתו וילדיו יורחקו מאום אל פחם - למשך שנה שלמה החל מיום חתימת הסולחה ויוכלו לחזור לגור בעיר בסיומה, אך ייאסר עליהם לגור באותה שכונה. הוסכם בין שני הצדדים כי עליהם לכבד את כל הסכמי הסולחה וכי אסור להם להפר אף סעיף. אם תהיה הפרה, ועדת הסולחה רשאית לנקוט כל אמצעי שתראה לנכון בנסיבות העניין".

 

המשתתפים קראו לסיים את כל הסכסוכים בין המשפחות בחברה הערבית, כדי להפסיק את שפיכות הדמים ונקמות הדם. הם גינו את האלימות והפשיעה וכן את הירי שמתפשט כמעט בכל היישובים, במיוחד בעיר אום אל פחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחמוד ג'בארין. נרצח לפני כחודשיים
מומלצים