שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  על ארבעה יסודות דיברה האסטרולוגיה: גלו את ליבת האישיות שלכם
  בהגדת הפסח אנחנו מספרים על ארבעת הבנים שלכל אחד מאפיינים משלו, באסטרולוגיה קיימים ארבעה יסודות וכל אחד מאיתנו הוא חלק מיסוד כלשהו - אז מה ליבת האישיות שלכם וכיצד עליכם לפעול כדי להשיג את הטוב ביותר? האסטרולוגית שלי רום מפרטת

  היקום שלנו, כדור הארץ והבריאה בנויים ומתבססים על ארבעה יסודות - כל אחד מאלו נמצא בתוכנו, כשלרוב יסוד אחד דומננטי יותר מהאחרים והוא זה המאפיין את ליבתנו. לכל אדם יש ליבה פנימית, ואם נגלה את החסוד הליבתי שלנו, נוכל להבין את דרכי חשיבת הנשמה, נדע מה מפעיל אותה ואיך לכוון אותה ולמקד אותה.

   

  ארבעת היסודות הם: אדמה, מים, אוויר ואש וכל אחד הוא מתאפיין במשהו ייחודי לו:

  • הרצון הוא - אש
  • תכנון וחשיבה - אוויר
  • השראה, עיצוב - מים
  • הביצוע, החלק הפרקטי - אדמה

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  כל מזל שייך ליסוד מסויים ולכל יסוד מאפיינים משלו שיכולים לסייע לכל אחד מאיתנו במהלך חיינו -

   

  טיפוס אש

  • יסוד זכרי בו נכללים מזלות: טלה, אריה וקשת.
  • משפט מאפיין: סוף מחשבה במעשה תחילה.

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  טיפוס אש הוא זה שיש בו אש פנימית שחייבת לבוא לידי ביטוי, והוא אוהב לקבל. פועל במהירות, בתגובתיות וכך גם מתנתק מהר כשלא מתאים לו, הוא אף שוכח מהר ולא מביט לאחור - רץ קדימה.

   

  האש יכולה להוביל לכריזמה ומנהיגות מתוך רצון להשאיר חותם, והיא יכולה לבוא לידי ביטוי ביצירה, כתיבה, מיוחדות ושוני.

  הוא בעל השפעה, יש לו יכולת לראות את הכשלים, להתעצבן מטיפשות, לומר את מה שיש לו בחוצפה ובתעוזה - למעשה, הכנות היא התכונה המרכזית שלו, משום מי שאינו מפחד מהסביבה, יכול לנהוג בכנות כזו.

   

  טיפוס אש יכול להיות עצמאי, סוחף את האנשים שמתלהבים ממנו, ובו בזמן הוא עלול למצוא את עצמו לבד - הוא בעל יצר מיני מפותח וטיפוס חברותי במיוחד, תכונה שתהפוך אותו למושא הערצה. מצד שני, שום דבר לא יכול להיות כל כך מושלם ותהיה לו נטייה לאנוכיות וחוסר סבלנות כלפי כל מי שלא עומד בקצב שלו.

   

  המלצות לטיפוס אש - אם אדם זה מחפש הצלחה, הוא צריך לקבוע לו מטרה ולהתמקד משום שטיפוס האש מתקשה לתכנן עתיד רחוק. ההמלצה היא להפוך את המטרה למיקוד, לא לפחד מתהליך, להיפך לאמץ תהליכים.

   

  טיפוס האש לא צריך שילמדו אותו עצמאות או חופש, הוא נולד כך. הוא צריך ללמוד להסתדר באינטימיות (זוגיות) והשיעור הוא – ללמוד לתת, לפרגן, לראות את הטוב שבצד השני, לחשוב על לעשות דברים יחד בשיתוף, אולי חוויות משותפות, ולחלק תפקידים – לחשוב על שוויון ולנסות לשחרר שליטה.

   

  לפני שיוצאים לדייט: לאכול מלפפונים, או שייק.

   

  טיפוס אוויר

  • יסוד זכרי שכלתני בו נכללים מזלות: תאומים, מאזניים, דלי.
  • משפט מאפיין: סוף מעשה במחשבת תחילה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  טפוס אוויר הוא בעל מחשבה, היגיון ורצון עז לידע. בעל רצון ללמוד, לחקור, לחפש ויהיה סקרן לגבי כל דבר ששונה ממנו. משום שטיפוסים אלו חושבים הרבה, לעיתים יראו איטיים ובוהים במחשבות, אך העשייה תהיה מהירה.

   

  אוויר ישאל הרבה שאלות, יקרא את ההסברים, יבדק את האותיות הקטנות והאם כל זה "כדאי לו". טיפוס אוויר אינו מהאנשים המסודרים, אך ביתו יהיה מלא בספרים, אמצעי מדיה שונים וכל מה שתורם לידע. כשיסוד האוויר נמצא בעודף האדם יהיה סקרן מדי, חושב יותר מדי ויהרהר בכל דבר.

   

  המלצות לטיפוס אוויר - גם הוא די עצמאי, לפעמים הוא עלול ללכת לאיבוד בתוך המחקר שלו או העיסוק שלו. החוכמה היא להתחבר לאנשים שמשלימים אותו, לא להיות ביקורתי מידי ולנסות להתחבר דווקא לכאלו שהם פרקטיים יותר. חיבור לאנשים פרקטיים יכול לגרום להם לחוות ולהתנסות ולא רק ללמוד.

   

  טיפוס אוויר תמיד שואל שאלות בסגנון של  'מה כדאי לי?', לכן מומלץ לו לצאת מתוך עצמו ולחפש תחביב שאיננו רק למידה או עבודה. מכיוון שהוא בוחן ללא הפסק, ההמלצה היא למצוא חוויה שמדליקה אותו – אולי משהו עם מטרה שתזיז אותו ממקורות המידע.

   

  טיפוס מים

  • יסוד נקבי בו נכללים מזלות: מזל, סרטן, עקרב דגים.
  • משפט מאפיין: הטיפוס שצריך לקבל הכרה.

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  טיפוס מים אוהב לאהוב, אוהב לתת, זקוק לקרבה, לאישורים מהסביבה, ותמיד ישאף להרמוניה. הוא מייצג את עולם הרגש, מזדהה עם הסביבה, לעתים מסתורי, עמוק, אוהב לטפל ולדאוג לאחר. הנטייה של טיפוס מים היא לפעול מתוך תחושה פנימית, דחפים, תחושת הבטן והאינטואיציה. הוא ידאג לחברה כולה, לאנושות כולה.

   

  הוא יחווה מצבי רוח משתנים שינועו בין עצב עד לכדי התייסרות ומיד לאחר מכן יחווה שמחה ויהפוך לחייכן ואוהב. טיפוס מים הוא שומר סוד, שואף להרמוניה, ישים לב למתרחש סביבו, רגיש וחש את הסביבה. הרצון שלו הוא תמיד להרגיש טוב. טיפוס אוויר מחובר לשכלתנות, אבל תהיה חשובה לו גם ההרגשה הטובה.

   

  המלצות לטיפוס מים - את המים צריך ללמד לדאוג לעצמו, יהיה לו קשה ללמוד את החופש, הוא תמיד יחפש את ההרמוניה והחיזוקים, את הבן זוג או את החבר. החוכמה היא ללמוד לקבל מהאחר ואפילו לקבל מהחיים עצמם.

   

  כדי לצאת לחופש אמיתי, טיפוס המים צריך למצוא את האידיאל ששווה להילחם עליו - אם טיפוס המים מוצא את עצמו לבד ולא מוצא זוגיות, סביר שהגורל הכתיב זאת על מנת שילמד עצמאות. על כן – אל לו להתייסר, אלא למצוא את הדרך הנכונה לממש את עצמו בעצמאות.

   

  טיפוס אדמה

  • יסוד נקבי בו נכללים מזלות: שור בתולה גדי.
  • משפט מאפיין: הולך על המטרה עד סופה.

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  טיפוס אדמה הוא אדם חומרי שגם ההישגיות שלו תתרכז סביב הכסף, הבית שיבנה והכנסים שירכוש.טיפוס שמבצע הכל בקפידה, יודע ליהנות מהחיים, לשתות ולאכול טוב, יהיה עקשן בהקשר לדרכיו ואי אפשר יהיה לגרום לו לסטות מהדרך שלו - וגם יהיה מאוד קשה להתווכח איתו.

   

  טיפוס אדמה נצמד למוכר ולבטוח, הוא פרקטי, שמרן וזהיר. בעל כושר הישרדות ויילך אחרי מטרות מוגדרות מראש. טיפוס אדמה הוא אדם אמין שלרוב יבצע דברים עד הסוף, משום שהרצון שלו הוא להגיע לשלמות התוצאה. הוא מאלו שנאבקים ומתעקשים לנצח ולא יתייאש אלא ינסה שוב ושוב. טיפוס אדמה בעודף יהיה חסר ספונטניות וזהיר במיוחד.

   

  המלצות לטיפוס אדמה - כאדם פרקטי, כל הישג חייו הוא פרויקט שצריך להגשים או להוציא לפועל, לכן גם אם הוא עצמאי, העצמאות הזו תעמוד בראש הפירמידה. מומלץ, בעיקר כחלק מחברה, ללמוד לקבל את דעתו של האחר ולהקשיב למי שסביבם. דרכו של טיפס אדמה סלולה עבורו, לכן אם הוא בזוגיות ארוכת טווח, סביר להניח שהוא יוותר על החופש או על הלב ולפיכך כדאי לו למצוא זמן לעצמו, וגם ללמוד לא להתעקש וללכת עם ראש בקיר, אלא להגמיש מחשבות.

   

 1. שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת על

   


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "על ארבעה יסודות דיברה האסטרולוגיה: גלו את ליבת האישיות שלכם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מה ליבת האישיות שלכם?
  צילום: shutterstock
  צילום: שרית צרפתי
  שלי רום
  צילום: שרית צרפתי
  מומלצים