שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מונתה מפרקת לחברת HIGH Q, המנהל במסרון: "לא יכול לעמוד בהתחייבויות"
  בעקבות ההודעה של שם לוי, שנמצא בסינגפור, הורה שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין על מינוי מפרקת זמנית לחברה. היא תוכל תפוס את נכסי החברה ואת כספיה. 2000 תלמידים מחכים למענה לימודי וכספי. אחד העובדים: "נמצאים באי ודאות"

   

   

  משרדי HIGH Q בתל אביב, היום    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מנהל חברת HIGH Q שם לוי הודיע היום (א') במסרון כי אין ביכולתם לעמוד בהתחייבויות, ולפיכך אין להם כל התנגדות לפירוקה. לפיכך, מונתה עו"ד קרן רייכבך סגל למפרקת הזמנית של החברה, שהותירה כ-2000 סטודנטים ועובדים מאוכזבים והמומים.

   

  לבית המשפט המחוזי בתל אביב לא הגיע אף נציג של החברה. את העובדים ייצגו עורכי הדין חיות גרינברג ואורון קרן, שסיפרו לחברה יש 30 סניפים. לדבריהם, במשרד החינוך לא התקבלה במשך השנים שום תלונה על HIGH Q.

   

  לקריאת הבקשה שהגישו עובדי HIGH Q לבית המשפט - לחצו כאן

   

  "לחברה תלמידים שנמצאים בקורסים שמתקיימים וגם עתידיים, ויש מקרים שהפיקדון הכספי טרם הועבר", אמרה עו"ד גרינברג בדיון. "עיקר פעילות המטה היא בתל אביב, וכל יחידה מתנהלת באופן עצמאי. החברה רשומה כמוחזקת בנאמנות על ידי עורך דין שאומר כי משנת 2013 החברה רשומה כמוחזקת בבעלות. המניות נמכרו לחברה סינגפורית שמחזיקה אותן בפועל. אין לי מושג כיצד נקלעה לקשיים, יש חובות לחובות הגמל הפרשות, ופיצויי פיטורים אגרות חופשה הבראה והודעה מוקדמת. התלמידים עלולים להוות נושים בסדר גדול מאוד. זו גם הכנה לפסיכומטרי ובגרות. בחשבון הבנק צפויים להיות סכומים של 500-800 אלף שקל".

   

  משרדי החברה היום בתל אביב. סגורים (צילום: עידו ארז)
  משרדי החברה היום בתל אביב. סגורים(צילום: עידו ארז)

   

  מנהל החברה שם לוי מתגורר בסינגפור, ועל פי עו"ד גרינברג ויתר על אזרחותו. השופט איתן אורנשטיין אמר בדיון כי לוי מודע לבקשת הפירוק ואף אישר במסרון כי אין לו דרך לעמוד בהתחייבויות ואין לו התנגדות לפירוק החברה. "מצטיירת תמונה שלפיה לא תוכל החברה לעמוד בהתחייבויותיה דבר המתיישב עם האמור בהודעת בעל החברה והמנכ"ל. יש צורך בפעולות דחופות בגדר המשכיות הקורסים וגביית הכספים", אמר השופט. "אני נעתר לבקשה ומורה על צו פירוק זמני לחברה, וממנה מפרקת זמנית שבסמכותה לתפוס את כל נכסי החברה, כספים וספרים. לא יהיו פיטורים ללא אישור בית המשפט".

  משרדי HIGH Q היום בתל אביב. גם העובדים הופתעו (צילום: עידו ארז)
  משרדי HIGH Q היום בתל אביב. גם העובדים הופתעו(צילום: עידו ארז)

  לנה, ממחלקת השיווק של החברה, הביעה תקווה שמינוי המפרקת ייתן מענה מהיר: "כל העובדים, כמו התלמידים, באותו מצב. קיבלנו את ההודעה מהיום להיום. לא ידענו דבר, כך שאי אפשר להאשים את העובדים שגבו כספים, כי אף אחד לא ידע. תמיד הכול שולם ללא עיכובים, התלמידים היו מרוצים ודאגנו תמיד לתת מענה. זו החוויה האישית שלי. כואב לי מאד ועצוב לי, זה שוק בשבילנו. אני יודעת שיהיה פתרון הוגן לכולם".

   

   

  עו"ד גרינברג: אין סיבה לדאגה רבה    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עורכת הדין חיות גרינברג מסרה: "היה חשוב ובהול לתת מענה מידי ושמחתי מאוד שבית המשפט הבין את חומרת המצב. קיבלתי פנייה מגורמים שונים וחברות מתחרות שרוצים לסייע לתלמידים. אני באמת חושבת שפעלנו הכי מהר שאפשר. יחד עם גיבוי בית המשפט אני בטוחה שהנזקים אם יהיו - יהיו מצומצמים. אני פונה לתלמידים להיאזר בסבלנות. גם המורים הופתעו וקיבלו בתדהמה שמקום עבודת איננו. כרגע אנחנו נותנים עזרה ראשונה לתלמידים ולעובדים".

   

  פאניקה רבה בקרב תלמידים ועובדים

  הבוקר פנו עובדי חברת ההכשרה ללימודים פסיכומטריים וההכנה לבגרות לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה למנות מפרקת לחברה: "ערב הפסח ניצבים מאות עובדי החברה ואלפי תלמידיה בחוסר אונים ובמצוקה קשה". הם טוענים כי החברה, שמגדירה עצמה כ"גדולה והמובילה בישראל" בתחום הוראת הפסיכומטרי, הודיעה להם כי לא תוכל לשלם להם את משכורות חודש מרס ואת זכויותיהם הסוציאליות.

   

  העובדים אומרים כי הבקשה הוגשה בדחיפות, "בשל הרגישות הרבה והשפעתה על כ-2,000 תלמידים הרשומים למסגרות השונות שאותן מפעילה החברה ב-30 סניפיה הפרוסים מבאר שבע ועד קריית שמונה ושזקוקים לקבלת מענה מיידי בקשר לכספים שאותם שילמו ולשיעורים שעליהם לקבל". הם טוענים שיש צורך במינוי מפרק זמני, "שייקח את הגאי החברה לידיו, יבחן אפשרות להפעילה לזמן קצר לשם בחינת מכירת פעילותה, מציאת פתרון לתלמידים הקיימים ולצמצום נזקיהם".

   

  הכיתות ריקות, התלמידים מחכים לעדכונים (צילום: עידו ארז)
  הכיתות ריקות, התלמידים מחכים לעדכונים(צילום: עידו ארז)

   

  בבקשת העובדים צוין כי דבר קריסת החברה "התפשט כאש בשדה קוצים באמצעי התקשורת וכתוצאה מכך שוררת מהומה ופאניקה רבה בקרב אלפי תלמידים הצפויים להיבחן בבחינות פסיכומטרי ובגרות ארציות, אולם בשל המצב מצויים בחוזר ודאות גדול לגבי המשך לימודיהם. במצב דברים זה, קיים חשש לאובדן שליטה וקריסה מוחלטת של הרשת, כמו גם לפעולות יזומות של מתחרות מול תלמידים חסרי אונים".

   

  חברת HIGH Q מעסיקה כ-230 עובדים ו-2,000 תלמידים - חלקם אמורים להיבחן בחודשים הקרובים וחלקם נרשמו בימים האחרונים. סטודנטים הלומדים בחברה ושילמו כבר סכומים גדולים קיבלו הודעה על הפסקת השיעורים, עקב העובדה שהחברה בדרך לפשיטת רגל.

   

  המשרדים השוממים בתל אביב, היום (צילום: עידו ארז)
  המשרדים השוממים בתל אביב, היום(צילום: עידו ארז)

   

  אחד מעובדי החברה אמר בשיחה עם ynet: "המנכ"ל לא נמצא בארץ וחי בחו"ל כבר כמה שנים. לנו הייתה תחושה שהחברה נסגרת כל רגע, כי הייתה התנהלות מוזרה שבה כל הזמן עשו הכול כדי שנגבה כמה שיותר כספים בלי שום מחוייבות לתלמידים וללקוחות. ההתנהלות שלנו, העובדים, היתה מול שני מורשי חתימה, ולא מול המנכ"ל שאף אחד לא פגש מעולם. כל העובדים שעזבו את החברה עזבו בטריקת דלת ועם יחס מחפיר. אנחנו נמצאים כרגע באי ודאות ולא יודעים כלום על העתיד".

   

  עו"ד חיות גרינברג. מייצגת את עובדי החברה
  עו"ד חיות גרינברג. מייצגת את עובדי החברה


  בקבוצת וואטסאפ עדכן מורה כי קיבל הודעה על פירוק החברה: "צר לי, אבל עד להודעה חדשה לא יתקיימו שיעורים". אחד התלמידים סיפר כי הוא לומד סטטיסטיקה ב-High Q: "יש לי מבחן עוד חודשיים ואני לא יודע מה לעשות. אני גם רשום לקורס פסיכומטרי שמן הסתם כבר לא יתחיל. יש לי אצלם 8,000 שקל, ועכשיו הודיעו לנו לא להגיע יותר לשיעורים כי המרצים לא מגיעים".

   

  הוא ציין כי פנה טלפונית למנהל הסניף שבו הוא לומד, אך לא קיבל תשובות: "הוא סיפר שכבר כמה חודשים הם לא קיבלו משכורות. הוא לא ידע להגיד לי מעבר, לא ידע להגיד מה יעלה בגורל הכסף שלי, אם אקבל אותו חזרה, מה שלא נראה לי שיקרה. אין עם מי לדבר".

   

  באתר חברת High Q נכתב כי "מאז היווסדה בשנת 1983 הפכה החברה לגדולה והמובילה בישראל בתחום הוראת פסיכומטרי, בגרויות, אמי”ר ואנגלית מדוברת. חברת High Q פרוסה בכל רחבי ישראל עם למעלה מ-40 סניפים בהם מתקיימים כלל קורסי ההכנה והלימוד. החברה חרטה על דגלה להבטיח את מיצוי הפוטנציאל המקסימלי של כל אחד ואחת מכם ואף להגדיל אותו".

   

  "בזכות מחלקות המחקר והפיתוח בארץ ובעולם High Q נחשבת כיום בין החברות המובילות בעולם בפיתוח קורסים ואמצעי הוראה", נכתב באתר. "High Q מקפידה לשמור על מקומה היוקרתי בעולם בתחום טכנולוגיות ההוראה ומובילה גם בפיתוח אמצעי הוראה מתקדמים בדמות אתרי האינטרנט המובילים בישראל, עשרות אפליקציות ומגוון כלים נוספים. בחברה משתמשים בשיטות לימוד ייחודיות ומתקדמות ביותר בכדי להפוך את הלמידה לקלה ואפקטיבית".

   


  פרסום ראשון: 09.04.17, 10:20
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מונתה מפרקת לחברת HIGH Q, המנהל במסרון: "לא יכול לעמוד בהתחייבויות""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים