שתף קטע נבחר

מחקר חשף: "הבתולות מפומפיי" - שני גברים

הראש על החזה, בחיפוש אחר נחמה: עשרות שנים כולם היו בטוחים שהגופות שקפאו בזמן בהתפרצות הגעשית של העיר הרומית לפני כמעט 2,000 שנה הן של שתי נשים - אך ניתוח DNA גילה כי אלו גברים צעירים, אולי מאהבים

 

מאהבים? שני הגברים שקפאו בזמן ()
מאהבים? שני הגברים שקפאו בזמן

"שתי הבתולות" מפומפיי הן בכלל גברים צעירים: מחקר חדש חשף כי הגופות שנותרו חבוקות זו לזו במשך כמעט 2,000 שנה עד שהתגלו בעיר הרומית הן בכלל גופות של גברים, אולי אף זוג נאהבים.

 

סריקות וניתוח DNA שביצעו מדענים הובילו אותם להכרזה המפתיעה כי הגופות שקפאו בזמן כשכוסו בלבה ובאפר בעת התפרצות הר הגעש וזוב בשנת 79 לספירה שייכות לגברים. החוקרים לקחו דגימות מהשיניים ומהעצמות של הגופות וגילו כי אחד מהם היה צעיר בן 18 והאחר מעט יותר מבוגר, בערך בן 20.

 

מאסימו אוסנה, מנהל האתר הארכיאולוגי האיטלקי, אמר ל"טלגרף" הבריטי: "פומפיי אף פעם לא מפסיקה להדהים. תמיד סברנו שזה חיבוק בין שתי נשים, אבל הסריקות וה-DNA חשפו שאלו גברים. אי אפשר לומר בוודאות שהם נאהבים, אבל בהתחשב בתנוחה ניתן להניח זאת".

 

 (Shutterstock) (Shutterstock)
(Shutterstock)

 

אחד משני הגברים נראה שוכב לצד חברו, כשראשו מונח על החזה של חברו - אולי בחיפוש אחר נחמה והגנה. "מה שברור הוא שהשניים אינם קרובי משפחה - לא אחים, וגם לא אב ובנו", הבהירו בפומפיי. הגופות התגלו לפני עשרות שנים, והסברה הייתה כל העת שאלו נשים צעירות - עד שה-DNA שינה את נקודת המבט לחלוטין.

 

ההתפרצות הגעשית לפני 1,938 שנה הובילה למותם המיידי של אלפי בני אדם, החריבה את פומפיי השוכנת ליד נאפולי וכיסתה את חלקה הגדול של העיר הרומית תחת מעטה של אפר וולקני. הקבורה הפתאומית של העיר הגנה עליה מוונדליזם, מביזה ומאיתני הטבע.

 

עתיקות התגלו לראשונה באזור פומפיי במאה ה-16, אבל העובדה שעיר שלמה נותרה מתחת לאפר התבררה רק 150 שנה לאחר מכן. בעשרות השנים האחרונות הפכה העיר שקפאה בזמן לאחד מיעדי התיירות הפופולריים באיטליה. 2.5 מיליון תיירים מבקרים מדי שנה בפומפיי - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו - וסוקרים את החנויות הרומיות, המרחצאות והבתים שהשתמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים