שתף קטע נבחר

נסחפו על מזרן ים: 3 נעדרים בכנרת, חשש לחייהם

רוחות מזרחיות עזות הפכו את בילוי פסח לסיוט: יותר מ-80 איש חולצו מהבוקר ממי הכנרת, חשש כבד לחייהם של שלושה צעירים שטרם נמצאו. אופנוע ים חילץ את בת זוגו של אחד מהם, ואת חברו של נער בן 17 שנעדר אף הוא. צוללנים ומסוק מסייעים בסריקות

 

 

חשש כבד לחייהם של שלושה צעירים שהגיעו לבלות בכנרת במהלך חול המועד פסח - ונסחפו ללב הימה בעת שהיו מזרן ים בסביבות השעה 11 בבוקר. לאחר שמוקדם יותר דווח כי מתקיימים חיפושים אחר שני צעירים, אחר הצהריים כבר עלה מניין הנעדרים לשלושה, וככל שנוקפות השעות גובר החשש לחייהם.

 

כל הצעירים נסחפו לכנרת בערך באותה השעה. אחד מהם, בן 21 ממרכז הארץ, היה עם בת זוגו עם מזרן ים. השניים התהפכו, והצעירה חולצה על ידי אזרחים עם אופנוע ים. אחיו אמר ל-ynet כי בשעה 10:30 בבוקר האח נכנס למים עם חברתו על מזרן ים. "אני הודעתי למשטרה", אמר והעלה טענות כי כוחות החילוץ לא פעלו מיידית: "זה חיי אדם, זה לא משחק".

סורקים את הכנרת בחיפוש אחר הנעדרים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
סורקים את הכנרת בחיפוש אחר הנעדרים(צילום: אביהו שפירא)

יחידת הצוללים במים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
יחידת הצוללים במים(צילום: אביהו שפירא)

חיפושים גם בחוף (צילום: רשות הכנרת) (צילום: רשות הכנרת)
חיפושים גם בחוף(צילום: רשות הכנרת)

במקביל, התפוצץ ככל הנראה מזרן ים שעליו היו שני נערים. בן 17 ממרכז הארץ חולץ בשלום על ידי אותו אופנוע הים שחילץ את הצעירה, אבל חברו - אף הוא בן 17 - נעדר. בנוסף, נסחפו כמה נערים שנכנסו אף הם למי הכנרת עם מזרן ים, ונסחפו עקב הרוחות. שני צעירים חילצו עצמם, אך נמשכים החיפושים אחר חברם, בן 19 מהצפון.

 

משעות הבוקר שוטרי שיטור ימי חילצו מהמים יותר מ-80 איש שנכנסו בשעות הבוקר למימי הכנרת על גבי מזרני ים או אבובים ונסחפו או התהפכו עקב הרוחות. גם בשעות אחר הצהריים המאוחרות - שעות ארוכות אחרי שהשלושה נסחפו במים - ממשיכים שוטרי שיטור ימי בשיתוף פרשים ושוטרים בעריכת סריקות לאיתור הנעדרים בים וברצועת החוף. בנוסף יחידת צוללנים של מתנדבי משטרת ישראל הוזעזקה למקום ומסוק משטרתי מסייע בחיפושים.

משו 80 איש מהמים במהלך היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
משו 80 איש מהמים במהלך היום(צילום: אביהו שפירא)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

"ראיתי אנשים מרימיים ידיים לעזרה". המציל יעקב (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
"ראיתי אנשים מרימיים ידיים לעזרה". המציל יעקב(צילום: אביהו שפירא)

מציל באחד מחופי הכנרת סיפר כי משה מהמים בעצמו חמישה בני אדם. "המציל השני הוציא אף הוא חמישה בני אדם. אנשים לא לוקחים בחשבון את הרוחות המזרחיות ונסחפים. אנחנו אומרים ומתריעים וזה לא מעניין אף אחד", האשים המציל יעקב. "ראיתי אנשים שנסחפו, ראיתי שמרימים את הידיים ומבקשים עזרה. המציל השני התחנן לאופנוע ים שיוציא אותם ועד שהוא הגיע אליהם לא מצאו את הגבר השני כי הוא נסחף לאחר שהם התפצלו".

 

חזאי "מטאו טק" נחום מליק אמר כי עד שעות הצהריים נשבה באזור רוח בעוצמה של 40 קמ"ש עם משבים בעוצמה של עד 60 קמ"ש, מה שגרם לסחיפה העזה. במשטרה הדגישו כי כניסה למים על סירות גומי ומזרני ים יכולה להביא לסכנת חיים. "אנו קוראים לציבור הנופשים בחופי הכנרת להישמע להוראות שירותי ההצלה ולהימנע מכניסה למים בחופים ללא שירותי הצלה", אמרו.

 

בשל תנאי מזג האוויר ורוחות מזרחיות קיצוניות הוחלט ברשות הכנרת ובמשטרה על סגירה של חניון חלוקים-כורסי לבנון - אך לאחר כמה שעות שככה הרוח במזרח הכנרת וההוראה השתנתה. בנוסף, הוחלט להאריך את שעות הפעילות של המצילים בחופים עד השעה 19:00. ברשות מבקשים שלא לרחוץ בחופים שאינם מוכרזים, לא להיכנס למים העמוקים ולא השתמש במזרונים ובגלגלי ים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
החיפושים בכנרת
צילום: אביהו שפירא
מומלצים