שתף קטע נבחר

סערה בעקבות טור ב"הארץ" נגד "הדתיים הלאומיים שמסוכנים מחיזבאללה"

פוליטיקאים מימין ומשמאל גינו את הדברים. השרה שקד ציטטה SMS מאמו של בניה ריין ז"ל: "תמסרי לו שהבן שלי נהרג ע"י חיזבאללה כדי שימשיך להיות עיתונאי"

תגובות סוערות במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות לטור שפורסם ב"הארץ" ובו טען עיתונאי "הארץ" יוסי קליין כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים יותר מחיזבאללה".

 

קליין כתב כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר להרוג, אותם לא. מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם".

 

שרת המשפטים, איילת שקד מהבית היהודי, כתבה: "בזמן ש'עיתונאי' כותב דברי בלע, קיבלתי את הסמס הזה מחגית ריין אמו של רס״ן בניה ריין ז״ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה: 'לא מכירה את הכתב הגזען מעיתון הארץ, אם את מכירה אותו מסרי לו בשמי שהבן שלי רס"ן בניה ריין מתנחל.. נהרג על ידי החיזבאללה, כשהתנדב למלחמה להציל את תושבי הגליל וכל עם ישראל כולל אותו, כדי שיוכל להמשיך להיות עיתונאי...'". שקד הוסיפה: "ואני אומרת לעיתון הארץ, תתנצלו בפני חגית והסירו את החרפה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "המאמר ב'הארץ' מביש והזוי. הם איבדו את זה לגמרי. הציבור הדתי לאומי הוא מלח הארץ, בניו ובנותיו משרתים בצה״ל ובשירות הלאומי למען מדינת ישראל וביטחון ישראל. אני גאה בהם כמו רוב אזרחי המדינה. 'הארץ' צריך להתנצל".

 

ח"כ שלי יחימוביץ כתבה: "גזענות, שנאת האחר, הסתה, פרימיטיביות".

 

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, צייץ בטוויטר: "הערבים נוהרים=הדתיים הלאומיים מסוכנים=שופטים, אמנים ועיתונאים שמאלנים. מאסנו מהכללות! זה מקומם וזה מקומם. מאמרו של יוסי קליין ראוי לכל גינוי".

 

‏יו״ר יש עתיד, יאיר לפיד, טען ש"הטקסט בהארץ נגד הציונות הדתית הוא טקסט אנטישמי צרוף" וכתב: "רועי קליין ז"ל מסוכן? ח"כ שטרן והרב פירון מסוכנים יותר מחיזבאללה? מה לגבי עמנואל מורנו ז"ל?".

  

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט: "תמיד כשאתה חושב שעיתון הארץ כבר הגיע לשיא השפלות, הוא מצליח להפתיע עם שפל חדש. לא לדתיים הלאומיים, לא לשמאלנים, לא לערבים ולא לאף מגזר מגיע כתב שטנה מנאץ ונואל כזה. רגע לפני שזה יעלה בדם. עיתון הארץ, תחדלו".

 

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, הגיב אף הוא ואמר: "פעם זה החרדים, פעם מזרחיים והפעם דתיים לאומיים, אבל תמיד נגד כל מה שמריח יהדות ומסורת והכל בשם הנאורות והפלורליזם כמובן. בושה!"

  

ואילו ח״כ תמר זנדברג ממרצ כתבה: "הייתי מתרגשת יותר מהזעזוע הלאומי מקליין אם בנט או ביבי - יודעים מה - בוז'י או שלי - היו מצייצים כשקוראים לשמאל בוגדים או זבל עופות".

 

מו"ל "הארץ" עמוס שוקן כתב בטוויטר: "לא מצליח להבין את ההתרגשות (הפבלובית, אני חייב לומר) ממאמרו של יוסי קליין שבסה"כ אמר דבר דומה למה שאמרתי לפני שש שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים