שתף קטע נבחר

"רכבת השלום": "רק נשים יובילו שינוי אמיתי"

חברות תנועת "נשים עושות שלום", לבושות בבגדים לבנים, נסעו היום ברכבת מתל אביב לבית שאן בדרישה להניע תהליך מדיני. "אנחנו רוצות שלום בלי קשר להשקפה הפוליטית שלנו, נתמוך בכל מנהיג שיוביל לשלום"

  

 

כ-1,000 נשים לבושות לבן מתנועת "נשים עושות שלום", ערכו הבוקר (יום ה') נסיעה סמלית ברכבת ישראל מתל אביב לבית שאן בדרישה להניע את התהליך המדיני. הנשים הצטרפו לרכבת בכמה תחנות לאורך המסלול, ויקיימו היום בבית שאן את האירוע המרכזי של התנועה, שבו ישתתפו בין השאר ח"כ יהודה גליק, מיכל פרומן שנפצעה בפיגוע דקירה בתקוע ואישי ציבור נוספים. "רק כשרון והתמדה של נשים יכולים להוביל לשינוי אמיתי", קבע אחד הגברים הבודדים על הרכבת, שהצטרף לנסיעה עם אשתו.

 

הנשים ברכבת. "אם כולנו נהיה ביחד לא יהיו מלחמות יותר" (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
הנשים ברכבת. "אם כולנו נהיה ביחד לא יהיו מלחמות יותר"(צילום: איתי בלומנטל)

 (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

 (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

הנשים הגיעו מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים והן קוראות למקבלי ההחלטות לקדם את התהליך המדיני. מנאר אבו דהל מלוד הגיעה לנסיעה עם אחיה הקטנים. "הנסיעה בשבילי ברכבת השלום מובילה בסוף לביטחון, שלווה ולבסוף להסכם מדיני", אמרה. "מאז שהייתי קטנה אני מאמינה בשלום ובדו קיום בין יהודים לערבים. אם כולנו נהיה ביחד לא יהיו מלחמות יותר. היה חשוב לי להגיע עם המשפחה שלי כי תמיד חונכתי לחיות בשכנת טובה עם השכנים היהודים שלנו, ואני רוצה להעביר את המסר הזה גם לדורות הבאים".

 

יהלומה זכות, מנהלת פרויקט החוסן העירוני באופקים ופעילה חברתית, ציינה כי העובדה שהיא ליכודניקית לא קשורה להיותה פעילת שלום. "אנחנו רוצות שלום בלי קשר להשקפה הפוליטית שלנו", אמרה. "כתנועה א-פוליטית נתמוך בכל מנהיג שיוביל לשלום. רק כשאנשים מרגישים שותפים לדרך זה יכול להוביל לשינוי".

 

יואל אדמי מגני יהודה, היה אחד הגברים הבודדים שעלה לרכבת כדי ללוות את אשתו. "אני חווה את התנועה דרך אשתי מרגע הקמתה ויש כאן אנרגיות שונות ואמירה חדשה, רק בגלל שמדובר בנשים. היכולות והכישרון שלהן נותנים תחושה של אופטימיות וההתמדה שלהן ראויה להערצה והערכה".

 

דניאלה חרמון, תושבת דימונה ופעילה חברתית, סיכמה את הסוד של הנשים על הרכבת. "נשים מדברות עם הרגש, כי רק להן יש רגש של אמהות ולכן כולנו מדברות באותה השפה", היא קובעת. "רק נשים יצליחו, חלק מהמהפכות הכי גדולות בהיסטוריה הובלו על ידי נשים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
משתתפות ברכבת השלום
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים