שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר חדש: הומואים ולסביות נשואים מאושרים יותר
  מחקר שנערך בארה"ב מגלה כי מדד האושר והבריאות של זוגות נשואים מקרב הקהילה גבוה משל חבריהם הנמצאים במערכת זוגית אבל לא התחתנו
  מחקר חדש של בית־הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת וושינגטון מגלה: הומואים ולסביות שבחרו להינשא לבני או בנות זוגם דיווחו על בריאות פיזית ונפשית טובה יותר בהשוואה למקבילהם שבחרו שלא להינשא.

   

  נישואים חד־מיניים הפכו לחוקיים בבריטניה החל מ־2014. בארצות־הברית נישואים אלו הפכו לחוקיים החל מ־2015. מאז שהנישואים הפכו לחוקיים החלו הרבה חוקרים לבחון את האופן שבו בני זוג מאותו מין מגדירים את איכות חייהם.

   

  הקשר בין נישואין לרמת האושר

  על פי הפרסום בעיתון ה"אינדיפנדט" הבריטי, במחקר שערכה האוניברסיטה השתתפו 1,800 בני אדם שמגדירים את עצמם להט"בים — הומואים, לסביות, דו־מיניים או טרנסג'נדרים — בני 50 ומעלה, ב־32 מדינות שונות בארצות־הברית שבהן הנישואים כבר מוגדרים חוקיים.

   

  מתוך כל הנחקרים כרבע מהם היו נשואים, רבע נוסף היו במערכת יחסים מחייבת — אך לא נשואים — וכמחצית מהם היו רווקים ולא ממוסדים. הממצאים של המחקר שנערך החל מ־2015 פורסמו לפני כמה חודשים בכתב עת אמריקני.

   

  על פי המחקר, אלו שהיו נשואים היו ביחד 23 שנים בזוגיות בממוצע. אלו שדיווחו על כך שהם במערכת יחסים מחייבת אך אינם נשואים דיווחו על 16 שנות זוגיות משותפות בממוצע.

   

  החוקרים בדקו את רמת האושר והבריאות של הנחקרים באמצעות שאלון שכלל שאלות כמו "כמה אתה נהנה מהחיים", "איך אתה מעריך את רמת האושר שלך" ו"איך אתה מגדיר את מצב הבריאות שלך". לפי הממצאים, רמת האושר והבריאות של אלו שהיו נשואים הייתה הגבוהה ביותר. אחריהם דורגו אלו שהיו במערכת יחסים מחייבת, ורק בסוף היו אלו שהגדירו את עצמם רווקים.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחקר חדש: הומואים ולסביות נשואים מאושרים יותר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים