שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשד לאונס קבוצתי בהרצליה: "התקבלה ראיה שמחזקת את גרסת המתלוננת"
  הוארך ביומיים מעצרם של שני חשודים נוספים באונס בת 17 בסוף השבוע. השופטת כוחן-עומר: "מתקשה לקבל הטענה שיחסי המין היו בהסכמה". החשודים מתעקשים שהמתלוננת שלחה לאחר מכן הודעת ווטסאפ קולית שבה קבעה איתם מפגש נוסף: "בדתה את הסיפור בגלל משפחתה"

   

   

   

  החשודים בהארכת מעצרם    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שלושת החשודים באונס הקבוצתי בהרצליה בסוף השבוע יישארו במעצר עד יום חמישי. בית משפט השלום בתל אביב האריך בצהריים (יום ג') ביומיים את מעצרם של שני חשודים, תושבי הדרום בני 20, והם יצטרפו לחשוד השלישי (22) שמעצרו הוארך כבר אמש. השופטת חיותה כוחן-עומר אמרה לפני הדיון כי "התקבלה ראיה שמחזקת את גרסת המתלוננת", אבל דחתה את בקשת המשטרה להאריך את המעצר בשבוע.

   

  לשלושת החשודים מיוחסות עבירות של בעילה על ידי קבוצת אנשים ומעשי סדום. החשודים מתעקשים שיחסי המין היו בהסכמה, ולטענתם הודעות וואטסאפ קוליות ששלחה המתלוננת לאחד מהם לאחר אותו לילה מחזקות גרסה זאת.

   

  הדיון בהארכת המעצר. היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  הדיון בהארכת המעצר. היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  מחומר הראיות עולה כי המתלוננת הגיעה לבית אחד החשודים, שאותו הכירה יום קודם, ובמקום נמצאו שני החשודים האחרים. לטענתה הוא אנס אותה ובהמשך אנסו אותה שני האחרים.

   

  על טענת היחסים בהסכמה אמרה השופטת כוחן-עומר: "אני מתקשה לקבל גרסה זאת שכן קשה להעלות על הדעת שנערה בת 17 תסכים לקיים יחסי מין עם שלושה בחורים, ששניים מהם היא איננה מכירה ואחד מהם היא הכירה יום קודם. למרות ההסתייגות אי אפשר להתעלם מגרסת החשודים... ישנו בתיק מזכר שהמעשים בוצעו בניגוד לרצונה. כמו כן התקבל ממצא רפואי שיכול לחזק את גרסת המתלוננת".

   

   (צילום: מוטי קמחי)

  עו"ד ישר יעקובי
  עו"ד ישר יעקובי

  סנגורו של אחד החשודים, עו"ד ישר יעקובי, אמר בדיון כי בטלפון של אחד מהם יש הוכחות שהמעשים בוצעו בהסכמה: "המתלוננת שלחה בלילה הודעה לחבר שלו והזמינה אותו להצטרך למפגש הבא עם אותם חשודים. היא שלחה הודעה קולית ואמרה 'תביא קרח וקצפת'. זה מוקלט בקולה הרגוע בוואטסאפ ונמצא בחזקת המשטרה".

   

  נציג מרחב ירקון, רס"ב רמי חכמון, אמר כי רק היום, לאחר שבית המשפט חתם על הצווים הדרושים, אפשר להקשיב להודעות בטלפון שנמצא בחזקת המשטרה. "האירוע התרחש בלילה שבין שישי לשבת", הוסיף. "המתלוננת חזרה לביתה ביום שבת בבוקר ושיתפה את הסובבים אותה במה שקרה באותו הלילה. באותו הלילה היה שימוש באלכוהול ובסמים ויש ממצאים. אחד החשודים מודה שהשתמש באותו החומר".

   

  סנגורו חשוד אחר, עו"ד דן באומן, אמר: "מרשי חייל ללא עבר פלילי. הנערה חזרה לביתה ב-10:00 בבוקר, ומטבע הדברים כשנערה בת 17 חוזרת הביתה מאוחר זה מעורר דאגה בקרב משפחתה. ידוע לי שמ-6:00 בבוקר אימא שלה חיפשה אותה באינטנסיביות. אני שומע שהיא פברקה סיפור שהיא נמצאת עם ידיד ושלחה לאימא שלה תמונות של מקום אחר, מחוף הים. רואים שיש לה תקשורת חופשית עם בני משפחתה. אין מצב של כליאה, היא יכלה גם להזעיק עזרה. היא משקרת לבני משפחתה. בסופו של בילוי עמדו לנערה שתי אפשרויות: או להגיד שהמעשים נעשו מרצון או להגיד המעשים נעשו ללא הסכמה, מה עוד שאת התלונה הגיש צד שלישי ולא הנערה בעצמה".

   

  עו"ד יעקובי הוסיף: "עצוב שטענות של מתלוננים בדרך קבע נבדקים מהר ובזריזות ובדיקת טענות החשודים לוקחת זמן. במיוחד כשנטען שהגברת לא הייתה במצב של פיכחות מלאה כפי שהבנתי בין השורות. היה ניתן לשמוע את קולה במהלך האירוע, זה דבר חשוב מאוד. קולה נמצא בטלפון של החשוד שנמצא בידי המשטרה. אני מבקש לא לקבל את הטענה של המשטרה שלצורך כניסה לטלפון ולוואטסאפ צריך צו שיפוטי. היה אפשר לא להיתמם ולבקש מהחשוד עצמו להיכנס לטלפון ולהשמיע את הקטע הזה. לא צריך לסרבל את הדברים. הדבר נעשה במטרה אחת: להגיע לבית משפט ולהגיד שיש טענה מול טענה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החשד לאונס קבוצתי בהרצליה: "התקבלה ראיה שמחזקת את גרסת המתלוננת""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  הדיון בהארכת המעצר. היום בבית המשפט
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים