שתף קטע נבחר

סוף עצוב: נמצאה גופת הנעדר השלישי בכנרת

כמעט שבוע אחרי תחילת החיפושים אחרי הצעירים שנסחפו על מזרני ים, אותרה גופת איתמר אוחנה, בן 19 מקריית שמונה. הסונאר של חיל הים איתר את הגופה, שהוצאה על ידי צוללים. היום נטמנו שני הצעירים האחרים שטבעו בכנרת

גופתו נמצאה. איתמר אוחנה ()
גופתו נמצאה. איתמר אוחנה
סוף עצוב לטרגדיה בכנרת: שישה ימים לאחר ששלושת הצעירים נסחפו על מזרני ים ברוח העזה, אותרה במעמקים גופתו של הנעדר השלישי, איתמר אוחנה, בן 19 מקריית שמונה. מוקדם יותר היום (ג') הובאו למנוחות שני הנעדרים הנוספים שגופותיהם נמצאו אמש - לירון כראדי ונחמן איטח.

 

צוותי צוללים הוציאו אחר הצהריים את גופתו של אוחנה, והיא הועברה בספינת השיטור הימי לבסיס המשטרה בדגניה, שם התבצע הזיהוי על ידי בני משפחתו. הגופה התגלתה בעזרת הסונאר של חיל הים בשעות הצהריים המוקדמות, ובני משפחתו של אוחנה עודכנו על כך. 

 

 

הובלת הגופה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
הובלת הגופה(צילום: אפי שריר)
 

אביו של איתמר, שמעון אוחנה, מחבק את כוחות ההצלה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
אביו של איתמר, שמעון אוחנה, מחבק את כוחות ההצלה(צילום: אפי שריר)

קרוב משפחה של איתמר מתפלל למציאתו, במהלך החיפושים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
קרוב משפחה של איתמר מתפלל למציאתו, במהלך החיפושים(צילום: אביהו שפירא)

אמש נמצאו גופותיהם של שני הנעדרים הנוספים, לירון כראדי, בן 17 מנתניה, ונחמן איטח, בן 21 מביתר עילית, והם הובאו היום למנוחות. מאות השתתפו בהלווייתו של לירון כראדי בבית העלמין באור עקיבא. "איך אני אגיד עליך קדיש?", זעק אביו עופר. "בוא אליי ילד שלי". לאורך כל ההוויה נתמכה האם ליאת על ידי בני משפחה וזעקה "לירון, לירון, איפה אתה?". בין מאות השתתפים היו חברים מבית הספר ש"י עגנון בנתניה שבו למד. 

 

מאות ליוו גם את נחמן איטח בן ה-21 בדרכו האחרונה, בבית העלמין בגבעת שאול בירושלים. "אנחנו אוהבים אותך וסולחים לך", ספד לו אביו. אמו קראה לו בזעקות שבר: "נחמן, לאן הלכת לי נחמן? מי יסתכל עליי?". האב דוד ספד: "נחמן אנחנו אוהבים אותך וסולחים לך. אני והאחים וגם אימא, כולם מוחלים לך".

 

 

 

 

שלושת הנעדרים נמצאו על ידי הסונאר של חיל הים, שהחל לפעול בסוף השבוע על גבי ספינת דיג של ענף הדיג בקיבוץ עין גב. הסונאר סרק את האזור שבו נעלמו שלושת הצעירים ביום רביעי שעבר - שני אתרי חיפוש המרוחקים זה מזה כמה מאות מטרים. הסונאר זיהה עצמים דמויי אדם במים, וצוללים נשלחו למשות את הגופות.

 

שלושת הצעירים הגיעו לבלות בכנרת בלי קשר אחד לשני, במהלך חול המועד פסח. הם עלו על מזרני ים - אבל הרוחות המזרחיות העזות סחפו אותם ללב הימה. הם נסחפו במים בערך באותה השעה, בסביבות 11 בבוקר. באותה עת חילצו שוטרי שיטור ימי מהמים יותר מ-80 איש שנכנסו בשעות הבוקר למימי הכנרת על גבי מזרני ים או אבובים ונסחפו או התהפכו עקב הרוחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים