שתף קטע נבחר

ליצמן ביקר את הרב ברלנד שהורשע בעבירות מין

שבועיים לאחר שחרורו ממאסר של ראש ישיבת "שובו בנים", ביקרו אותו שר הבריאות וסגן שר החינוך פרוש במלונית של ביה"ח הדסה הר הצופים, שם מאושפז ברלנד במעין "מעצר בית". בסביבת ליצמן הסבירו: "בריאותו רופפת, גם לעבריין יש זכויות"

שר הבריאות, יעקב ליצמן, ביקר היום (ג') את הרב אליעזר ברלנד במלונית של בית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, שם שוהה הרב "במעצר בית" במסגרת אשפוזו. בנוסף, נפגש עם ברלנד גם סגן שר החינוך מאיר פרוש, אף הוא מיהדות התורה. ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים", שוחרר לפני שבועיים ממאסרו בשל מצבו הרפואי. הרב ריצה חמישה חודשים מתוך שנה וחצי שנגזרו עליו בגין עבירות מין.

 

ליצמן בפגישה עם ברלנד בהדסה (באדיבות כיכר השבת) ()
ליצמן בפגישה עם ברלנד בהדסה (באדיבות כיכר השבת)

פרוש וברלנד (באדיבות כיכר השבת) ()
פרוש וברלנד (באדיבות כיכר השבת)

בסביבת ליצמן הסבירו את המפגש כביקור חולים שערך השר לאור בקשות רבות והפצרות מצד אנשי הרב לביקור של השר וזאת בשל בריאותו הרופפת, לדבריהם, של הרב. עד כה, אמרו, סירב השר לבקר את ברלנד, למרות לחצים שהופעלו עליו.

 

בסביבת השר טענו בנוסף כי יש לזכור כי "גם לעבריין יש זכויות". בנוסף אמרו גורמים בלשכתו של ליצמן כי ברלנד שילם את חובו וסיים לרצות עונש מאסר: "כל עוד היה עצור זה היה אחרת. אין בביקור זה משום מתן לגיטימציה לעבירות המיוחסות לו, אם נעשו".

שר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
שר הבריאות יעקב ליצמן(צילום: יואב דודקביץ)

הרב אליעזר ברלנד (צילום: עמית שאבי ) (צילום: עמית שאבי )
הרב אליעזר ברלנד(צילום: עמית שאבי )

בית משפט השלום בירושלים הרשיע בנובמבר האחרון את הרב במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ביצוע מעשים מגונים שלא בהסכמה, מעשים מגונים בקטין תוך ניצול יחסית תלות, מרות וחינוך, וכן בתקיפה ופציעה בנסיבות מחמירות. מכתב האישום המתוקן נמחקו אישומים בנוגע לשתיים מארבע המתלוננות נגד הרב.

 

בכתב האישום המקורי צוין כי ברלנד קיבל בביתו ובמקומות אחרים את בני ובנות הקהילה, ופונים אחרים, לפגישות אישיות שנועדו למתן הדרכה רוחנית, ייעוץ בעניינים שונים או ברכה. בנוסף צוין כי לעיתים ניצל הנאשם את קיומן של פגישות אלה, ואת מעמדו בעיני קהילתו והפונים אליו, לביצוע מעשים מיניים - שלא בהסכמה או תוך ניצול יחסי תלות, מרות או חינוך - בנשים וקטינות. לאחת מתוך ארבע הנשים שתקף מינית - לפי כתב האישום - אמר: "אחבק אותך עד צאת השבת".  

 

לפני שבית המשפט אישר את הסדר הטיעון וגזר על הרב 18 חודשי מאסר, הוא הביע חרטה על מעשיו וביקש סליחה מהמתלוננות. ברלנד ציטט מפרשת השבוע על מעשה יהודה ותמר: "במה שהודיתי הודיתי ואין לי עכשיו יותר עסק עם נשים". בצאתו מבית המשפט אמר: "אני מבקש סליחה מכל עם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליצמן וברלנד (באדיבות כיכר השבת)
מומלצים