שתף קטע נבחר

הלך לעולמו משה ורדי, לשעבר העורך הראשי של "ידיעות אחרונות"

ורדי, בן 80 במותו, שימש כחבר מערכת העיתון מאז 1962. הוא התמנה לעורך הראשי ב-1989 ושימש בתפקיד לסירוגין עד 2004. אביו, ד"ר הרצל רוזנבלום, היה העורך הראשי של "ידיעות אחרונות" במשך 38 שנה

 

משה ורדי. הלך לעולמו בגיל 80 (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
משה ורדי. הלך לעולמו בגיל 80(צילום: מיכאל קרמר)

הלך לעולמו משה ורדי, לשעבר העורך הראשי של "ידיעות אחרונות". ורדי, בן 80 במותו, שימש כחבר מערכת "ידיעות אחרונות" מאז 1962 והיה בין היתר עורך החדשות הראשי של העיתון. ב-1989 הוא מונה לעורך הראשי של "ידיעות אחרונות", ושימש בתפקיד לסירוגין עד 2004. ורדי עזב את העיתון על רקע פרשת האזנות הסתר, וחזר ב-1999 לתפקיד העורך. אביו, ד"ר הרצל רוזנבלום, היה העורך הראשי של "ידיעות אחרונות" במשך 38 שנה והיה בין החתומים על מגילת העצמאות.

 

בטור שכתב ב-2009 לרגל 70 שנה לידיעות אחרונות סיפר על יומו הראשון כעורך ראשי: "ב‭22-‬ בנובמבר 1989 נכנסתי בפעם הראשונה לבניין 'ידיעות אחרונות' כעורך ראשי. גאה, מודאג, מאושר, מלא תוכניות. עמדתי בחוץ והסתכלתי על הבניין. מעתה הוא באחריותי. הצלחת העיתון, הצלחת האנשים, הישגיהם, פרנסתם - הכול על כתפיי. כמה מפחיד, כמה מאתגר. במבט לאחור, התכוננתי לרגע הזה מגיל עשר - כאשר אבי ומורי, ד"ר הרצל רוזנבלום, התמנה לעורך הראשי של 'ידיעות אחרונות'. באותו היום התאהבתי בעיתון".

ורדי עם שרון (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
ורדי עם שרון(צילום: מיכאל קרמר)

לצד הרמטכ"ל ברק (צילום: שלום בר טל) (צילום: שלום בר טל)
לצד הרמטכ"ל ברק(צילום: שלום בר טל)

עם פרס (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
עם פרס(צילום: צביקה טישלר)

ורדי סיפר כי בצעירותו "ברחתי מבית הספר פעם אחר פעם כדי לנשום את ריחו של העיתון ולהציץ במכונות ההדפסה. בגיל 15 החלטתי לעשות מעשה: בכל בוקר בשעה שש בא לביתנו שליח כדי להעביר לעיתון כתבות שאבי עבר עליהן בליל אמש. אני הייתי פותח את הדלת ומגיש לשליח את המעטפה. יום אחד כתבתי קטע משלי, חתמתי עליו במילים 'מאת כתב 'ידיעות אחרונות' וצירפתי אותו למעטפה. בצהריים ניגשתי לקיוסק העיתונים, הצצתי בעיתון - ומצאתי את הקטע שכתבתי, במסגרת בעמוד 2.

 

"כעבור יומיים ניסיתי שוב את מזלי - וגם הפעם פורסם הקטע. בפעם השלישית אזרתי עוז ושלחתי מאמר ארוך. בצהריים חזר אבי הביתה, הכניס את ידו לכיס הז'קט, שלף את המאמר והגיש לי אותו בחיוך, כשהוא אומר 'תודה בשם המערכת'. ואיך נתגלה הסוד? ובכן, הטעות הייתה זו: המאמר היה ארוך מדי ולא נמצא לו מקום. החלה חקירה מנין הגיע, וכך נחשף הסוד שלי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
משה ורדי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים