שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כך נראה התינוק שנולד עם 8 גפיים וחוזר הביתה עם 4
  כראם בן ה-7 חודשים, נולד בעיראק כשהוא סובל מתסמונת נדירה ביותר המכונה פולימליה המתבטאת ב-4 זוגות גפיים. אביו הטיס אותו להודו שם בוצע ניתוח ראשון מסוגו בו הסירו הכירורגים את הגפיים המיותרות בניתוח שנערך בשלושה שלבים. השבוע חזרו ההורים לביתם בעיראק

  משמונה גפיים לארבע: תינוק עיראקי נולד כשהוא לוקה בתסמונת נדירה הגורמת לצמיחת שני זוגות רגליים ושני זוגות זרועות. לאחר ניתוח מורכב, הוא חזר לביתו שבעיראק.

   

  כראם בן שבעה חודשים, הוטס להודו באוקטובר האחרון לניתוח מורכב להסרת הגפיים המיותרות. בניתוח מורכב שבוצע לראשונה בעולם ונערך בשלושה שלבים בבית החולים ג'ייפי שבדלהי, הוסרו בהצלחה 4 גפיים מיותרות.

   

  אביו, סארווד אחמד נדאר בן ה-28, אמר כי לאחר הלידה נחרדו הוא ואשתו לגלות על התסמונת הקשה, וכעת הם מקווים כי יגדל בצורה תקינה: "הוא בני היחיד וככזה תמיד יהיה מיוחד. היו הרבה סיכונים בניתוח, אבל לא איבדנו תקווה".

   

  כראם עם הוריו. לא איבדו תקווה ( )
  כראם עם הוריו. לא איבדו תקווה

   

  מצב נדיר שנוצר בגלל תאום סיאמי שלא התפתח

  המנתח האורתופדי ד"ר גוארב ראתורן שהשתתף בצוות המנתחים, סיפר על הניתוח הייחודי שבוצע לראשונה: "כשכראם הובא לבית החולים, הוא היה רק בן שבועיים כששתי ידיו ורגל אחת היו תקינות. אולם רגל אחת הייתה קצרה יותר בגודלה, ואחת נוספת היתה מחולקת לשניים ונראתה כשתי גפיים נפרדות. "בנוסף, שתי זרועות, אחת גדולה מהשנייה, צמחו החוצה מהקיבה".

   

  לפני הניתוח. 8 גפיים ( )
  לפני הניתוח. 8 גפיים

   

  הסיבה לצמיחת הגפיים היתה תאום סיאמי שלא התפתח במלואו, והותיר רק גפיים עודפות מעל גופו של התינוק, תאומים סיאמיים נוצרים בשל חלוקה לא תקינה של תא הביצית המופרית ברחם. כאמור, במקרה זה אחד התאומים הפסיק לגדול והותיר את החלקים הנותרים צמודים לגופו של התינוק שנותר חי.

   

  לאחר הניתוח. בוצע לראשונה בעולם ( )
  לאחר הניתוח. בוצע לראשונה בעולם

   

  מצב של פולימליה הוא נדיר ביותר, ובספרות הרפואית מתועדים רק מקרים בודדים כאלה. 

   

  החלק הראשון של הניתוח כלל הפרדה של הגפיים הצומחים מהקיבה. בשלב הבא תיקנו המנתחים מום בלב שהתרחש גם כן כתוצאה מהמצב הנדיר. בחלק האחרון, הוסרו גפיים עודפות נוספות. כשיגדל, יזדקק כראם לניתוחים נוספים כדי לתקן מומים אחרים בהם לקה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כך נראה התינוק שנולד עם 8 גפיים וחוזר הביתה עם 4 "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים