שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ר"מ לבנון נגד חיזבאללה: "מתנגדים לסיור בגבול ישראל, אנחנו הריבון"
  סעד אל-חרירי, ראש המחנה שמתנגד לארגון הטרור, הגיע לגבול עם ישראל בתגובה לסיור העיתונאים שנערך אתמול על ידי חיזבאללה. "לבנון עדיין מחויבת להחלטה 1701", הבהיר לצד שר ההגנה ומפקד הצבא. "אין שלטון מעל שלטון אחר, מה שקרה אתמול לא מקובל"

   

   

  ראש ממשלת לבנון חרירי בגבול עם ישראל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יממה אחת בלבד אחרי שחיזבאללה קיים סיור תקשורתי לעשרות עיתונאים ליד הגבול עם ישראל, הגיע בצהריים (יום ו') ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, הנמנה עם המחנה המתנגד לחיזבאללה, לסיור משלו בדרום לבנון בניסיון לשדר מסר שהמדינה היא בעל הבית ולא חיזבאללה. אל-חרירי הגיע במסוק יחד עם שר ההגנה הלבנוני, יעקוב א-סראפ, ומפקד צבא לבנון, ג'וזף עוון, למטה של מפקדת יוניפי"ל כוח האו"ם באזור א-נאקורה ליד הגבול הישראלי. הוא נפגש עם מפקדי הכוח ובסיום ביקורו נשא דברים.

   

  "התחלתי את הביקור במטה של כוח יוניפי"ל כדי להעביר את התודה של הלבנונים לכל המדינות שלוקחות בו חלק", אמר חרירי. "אני מדגיש כי לבנון מחויבת להחלטה 1701. כמדינה, החובה שלנו היא להגן על הריבונות, הגבולות ולשמור על הביטחון והיציבות של האזרחים שלנו באזור הזה".

  ראש ממשלת לבנון חרירי במטה יוניפי"ל. "מחויבים להחלטה 1701"
  ראש ממשלת לבנון חרירי במטה יוניפי"ל. "מחויבים להחלטה 1701"

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  חרירי הוסיף כי "המדינה והצבא הם של כל הלבנונים. האג'נדה היחידה היא לספק ביטחון ויציבות לכל הלבנונים. אין שלטון בלבנון מעל שלטון אחר. הדברים האלה צריכים להיות ברורים לכולם". חרירי התייחס ישירות לסיור התקשורתי של חיזבאללה בתשובה לשאלה של אחת מהעיתונאיות ואמר: "מה שקרה אתמול במקום מסוים הוא דבר שלממשלה אין עניין בו ואנחנו מתנגדים לו. באנו היום כדי להגיד כממשלה שאנחנו מחויבים להחלטה 1701".

   

  חרירי טען בנאומו כי ישראל היא זו שמפרה את החלטה 1701, וציין כי לבנון מדווחת לאו"ם על ההפרות שלה.

   

  סיור חיזבאללה לעיתונאים, מעבר לגבול

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   (צילום: AFP, EPA)
  (צילום: AFP, EPA)
   

  סיור העיתונאים בגבול
  סיור העיתונאים בגבול

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  התדרוך החריג שערך אתמול חיזבאללה ליד הגבול עורר הדים גם במערכת הפוליטית בלבנון ובייחוד במחנה ה-14 במרס שמתנגד לארגון הטרור. זרם "אל-מוסתקבל" ("העתיד") המתנגד לחיזבאללה ומזוהה עם ראש הממשלה סעד אל-חרירי, תקף את הארגון עקב הסיור ליד הגבול: "פעם נוספת חיזבאללה מציג מחזה שמתגרה במרבית הלבנונים", נכתב בהודעה מטעמם.

   

  עוד נכתב כי "לבטח צה"ל השקיף" על אותו מפגן ואולי אף בירך עליו כיוון שמדובר ב"עוד הוכחה שצה"ל יכול להשתמש בה לכך שהמדינה הלבנונית אינה נמצאת ואינה נושאת באחריות שלה באזורי הגבול".

   

  בהודעה אף נטען כי מדובר ב"מפגן תקשורתי בלבד שמפצה על היעדרות ארוכה בגלל המעורבות של חיזבאללה במלחמה בסוריה ובניסיון לשקם את מעמדו - בדרום לבנון בפרט ובמדינה ככלל - ולהסיט את תשומת הלב מהקמפיינים, הלחצים והחרפת הסנקציות שהוא מסבך בהן את סביבתו התומכת".

   

  במקביל, יו"ר מפלגת הכוחות הלבנונים, סמיר ג'עג'ע, שמהווה חלק מממשלת לבנון, מתח ביקורת חריפה על הסיור שקיים חיזבאללה לעיתונאים בגבול: "זו לא סתם טעות, אלא טעות אסטרטגית. הארגון נתן את הרושם שכאילו אין צבא לבנוני רשמי שאחראי על הגבול ואין מדינה. הכי גרוע שזה נתן רושם כאילו החלטת האו"ם 1701 הפכה לנחלת העבר".

   

  ג'עג'ע הוסיף כי "ממשלת לבנון ואנחנו שמיוצגים בה צריכה לעמוד על העניין ולבקש מחיזבאללה לחדול ממעשים כאלה. במקביל, עליה לשאת באחריות וליישם באופן מיטבי את החלטה 1701 ולהיות מחויבים להחלטה האסטרטגית כפי שצריך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ר"מ לבנון נגד חיזבאללה: "מתנגדים לסיור בגבול ישראל, אנחנו הריבון""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים