שתף קטע נבחר

עמיר פרץ: "הוצע שוחד כדי לבחון מחדש את כיפת ברזל"

שר הביטחון לשעבר טען באירוע שבתרבות כי חברו קיבל הצעה לגרוף מיליון שקל בתמורה שילחץ על פרץ לבחון מחדש את הפרויקט מצד אחת החברות המתחרות: "אמרתי לו 'תצא כמה שיותר מהר מהדלת אחרת תצא עם אזיקים'"

 

 

שר הביטחון לשעבר, ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), סיפר אתמול (שבת) באירוע שבתרבות במועצה אזורית גזר כי סביב פרויקט כיפת ברזל הוצע שוחד בסך מיליון שקל תמורת בחינה מחודשת של הפרויקט. פרץ סיפר על אודות הצעת השוחד שקיבל חברו כשברקע לחצים עצומים שהופעלו עליו לסגת מהפרויקט. 

 

"יום אחד נכנס אליי אחד מחבריי ואומר לי 'יש מיליון שקל שמחכים לי בבנק. רק דבר אחד אני מבקש: שתודיע שאתה מוכן לקיים דיון מחודש בפרויקט כיפת ברזל ולשמוע את שאר החברות", סיפר פרץ והוסיף כי השוחד היה מיועד לאותו חבר על מנת שישפיע על פרץ לבחון שוב את ההחלטה.

ח"כ עמיר פרץ (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
ח"כ עמיר פרץ(צילום: יואב דודקביץ')

כיפת ברזל (צילום: EPA) (צילום: EPA)
כיפת ברזל(צילום: EPA)

"הוא אפילו אמר לי 'אתה לא חייב להתחייב לשינוי בהחלטה. רק לקיים דיון מחדש'. אמרתי לו - 'אתה רואה את הדלת? תצא כמה שיותר מהר, אחרת תצא מפה בלי רגליים חופשיות, אלא תצא מפה עם אזיקים'".

 

פרץ סיפר כי הצעת השוחד שעברה למקורבו נעצרה שם. "מעולם לא פנו אליי ישירות באף הצעה שכזו. כנראה שהחברות יודעות היטב עם מי יש להן עסק", אמר שר הביטחון לשעבר שכעת מתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

 

לדבריו, את השוחד שיועד לחברו של פרץ הציעה אחת המתחרות במכרז לפיתוח כיפת ברזל. "כשמדובר בפרויקט של חמישה מיליארד שקלים, הן לא בוחלות באמצעים. גם הגישו נגדי בג"ץ אחרי שהחתימו את תושבי שדרות שהם מתנגדים לכיפת ברזל כי היא לא מגנה עליהם והם מבקשים את סוללות הלייזר".

 

הוא הוסיף ואמר כי הצעת השוחד לא עמדה לבדה: "כשאני קידמתי את פרויקט כיפת ברזל, אף אחד מקברניטי צה"ל לא תמך בהחלטה - לא הרמטכ"ל דן חלוץ וגם לא הרמטכ"ל אשכנזי, על-אף שאני זה שמינה אותו. זו היתה התנגדות עקרונית, אבל מסביב היתה המולה הרבה יותר גדולה ממניעים אחרים לגמרי. כל החברות הביטחוניות שהתנגדו לפרויקט שכרו את משרדי הפרסום הגדולים בארץ כדי להסביר ששר הביטחון 'לא מבין מהחיים שלו'. היו כתבות מזעזות שתיארו אותי כילד מהפריפריה שמתוסכל מכך שלא היו לו צעצועים לשחק איתם ולכן מבקש עכשיו לקדם את כיפת ברזל".


פורסם לראשונה 22/04/2017 22:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
עמיר פרץ
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים