שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נגד קמטים והזדקנות: טיפולי יופי לגברים

  כבר מזמן שטיפולי אסתטיקה הפסיקו להיות נחלתן של נשים בלבד. הגברים הבינו את היתרונות הגלומים בהן והצטרפו לטרנד ללא היסוס. איזה טיפולים מוצעים לגברים ומהם ההבדלים בין הטיפולים לגברים ונשים?

  לא רק נשים: מילוי קמטים, הזרקות, פירוק שומן, מיצוק והרמת פנים – כל אלה ועוד – הפכו לא מזמן לחלק משגרת יומם גם של הגברים. בין הסיבות לשינוי הדרמטי הזה הן מודעות גבוהה יותר לאסתטיקה לצד מגוון רחב של טיפולים קלים לביצוע, ללא זמן החלמה ועם תוצאות מצוינות.

   

  קראו עוד:

  טיפולי יופי לגברים: איזה טיפול הכי נפוץ?

  מ-50 שקל עד 50 אלף: כל שיטות האנטי אייג'ינג

  מדריך: כל הטיפולים לצוואר עם עור מתוח

   

  "עולם הטיפולים האסתטיים, שכולל את ההזרקות, טיפולי אנטי אייג'ינג, הצרת היקפים ועוד, הפך להיות פופולרי מתמיד גם בקרב גברים", מסבירה ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור, נשיאת האיגוד האירופאי לדרמטולוגיה אסתטית ESCAD, ובעלת מרכז 'ורנר קליניק. "הטיפולים הפופולריים ביותר הם הזרקת חומרי מילוי, הזרקת בוטוקס וטיפולים על ידי מכשור מתקדם מבוסס טכנולוגיות כגון לייזר, גלי רדיו ועוד".

   

  לדבריה, גברים כיום מודעים יותר ושמים לב לשינויים ולסימני ההזדקנות שעובר העור שלהם. "גם להם מתחילים להפריע הקמטים בפנים, כתמי שמש, רפיון וצניחת הרקמה", היא מוסיפה ומסבירה, "טיפול בשקעים מתחת לעיניים, למשל, הפך להיות אחד הטיפולים המבוקשים בקרב גברים, באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית.

   

  "היום עם הטכנולוגיה והטיפולים המתקדמים ניתן בקלות לשפר את מה שמפריע לנו בעור. טיפולים קלים כגון הזרקת בוטוקס, חומרי מילוי או טיפול באמצעות מכשור, מאפשרים להעניק גם לפנים הגבריות מראה צעיר ובריא יותר".

   

  מומלץ להתחיל מוקדם. טיפולים אסתטיים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מומלץ להתחיל מוקדם. טיפולים אסתטיים(צילום: shutterstock)

   

  מהו ההבדל בטיפול בין גברים לנשים?

  "עד לפני מספר שנים, הטיפול התבצע באופן זהה בגברים ובנשים, ללא הבדל. אולם, הטיפול הזהה גרם לכך שגברים שטופלו קיבלו מראה נשי. כיום ידוע שהטיפול צריך להיות שונה, ויש טכניקות לטפל בפנים הגבריות, ולשוות להם מראה צעיר ורענן מבלי לפגוע במראה הגברי".

   

  ד"ר ורנר אומרת כי ההבדל בא לידי ביטוי הן בטכניקה, הן במיקום המומלץ לטיפול והן בכמויות. אצל גברים, לדוגמה מאחר שהשרירים בפנים חזקים יותר, דרושה כמות כפולה כמעט של בוטוקס, מזו שנדרשת לפני האישה.

   

  "גם תווי הגבר שונים מאלה של האישה. כך לדוגמה נדרש הבדל בהזרקת בוטוקס במצח בין גבר לאשה. כשמזריקים לגבר בוטוקס במצח בדרך שבה מזריקים לנשים – הגבות שלו יתרוממו. אצל אישה, גבה יפה היא גבוהה, מעוצבת ודקה והרמת הגבה פותחת את העיניים ומעניקה מראה צעיר ו"פתוח" לפנים.

   

  "אצל גברים התרוממות הגבה פחות מתאימה. גבות גבריות, בניגוד לנשיות, צריכות להישאר נמוכות, שטוחות ועבות – כמו הגבות של ג'ורג' קלוני או בראד פיט".

   

  היא מוסיפה כי יש הבדל גם בטכניקה. "למשל, בעוד שאצל נשים נהוג להדגיש את עצם הלחי, הרי שאצל הגברים יש להדגיש סממנים גבריים כגון קו לסת". 

   

  מהו הקו המנחה בטיפולים אסתטיים לגברים?

  "לשמור על תווי הפנים הגבריים, ויחד עם זאת לשמור על מראה טבעי ככל האפשר. חשוב מאוד שלא ניתן יהיה להבחין שבוצע טיפול כלשהו בפנים. אפילו עדיף להשאיר קמט או שקע אחד או שניים בכדי שהמראה יהיה טבעי לגמרי! בבחינת הלא מושלם הוא המושלם".

   

  מתי מומלץ להתחיל בטיפולים?

  "מומלץ להתחיל בטיפולים כשמתחילים לראות שינויים ולא לחכות לגיל מאוחר. ככל שיש יותר שינויי גיל בפנים קשה יותר לתקן. מצד שני כשיש מעט שינויים קל יותר לטפל ואף ניתן למנוע חלק גדול מהשינויים העתידיים".

   

  ד"ר ורנר מסבירה: "מומלץ גם לעשות טיפולים כתהליך הדרגתי של שיפור. בתהליך כזה ניתן לעשות כל פעם טיפול קטן שמשפר את המראה קצת ומונע שינויים עתידיים. בצורה זו ניתן להיראות ניפלא למשך שנים רבות מאוד.

   

  התאמת הטיפול באופן אישי

  לדברי ד"ר ורנר, לא כל טיפול מתאים לכולם. "היות שכל אחד מאיתנו מתבגר ומשתנה באופן שונה חשוב מאוד להתאים את הטיפול לפי השינויים שהפנים עוברות וגם לאורח החיים של המטופל. למזלנו היום אין צורך בזמן החלמה לאחר רב הטיפולים שאנו מבצעים.

   

  "יש היום חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית שנשארים לאורך זמן ברקמה, יש טיפולים על ידי מיכשור כגון גלי רדיו ולייזרים היכולים למצק את הרקמה, לטפל בכתמים ובנימים וגם לטפל בקמטים וקמטוטים.

   

  "כמובן יש את הבוטולינום טוקסין שנותן תוצאות נהדרות ומונע את ההזדקנות של חלק הפנים העליון. כמו למשל, גברים הסובלים מסנטר כפול והיום אנו יכולים לפתור בעיה זו גם על ידי הזרקות. ניתן להזריק לרקמה חומר שמפרק שומן ויחד עם גלי רדיו למיצוק הרקמה ניתן לקבל שיפור משמעותי עם קו לסת מודגש ומופרד מהצוואר".

   

  ד"ר ורנר מדגישה כי הכי חשוב - לא להגזים. "כשמדובר בגברים, עוד יותר מאשר בנשים, מומלץ לאמץ את האמרה 'פחות הוא יותר. בעיקר מומלץ להיזהר כשמטפלים בעצמות הלחיים.

   

  "עצמות לחיים גבוהות ובולטות אמנם מרימות את הפנים אך עלולות לגרום למראה נשי לאחר ההזרקה. צריך לשמור על מראה גברי, לא מתוח מדי ובוודאי לא כזה שמסגיר את ההתערבות".

   

  מה עוד מציע תחום טיפולים אסתטיים לגברים?

  "בשנים האחרונות פותחו המון טכנולוגיות חדשות המסוגלות לשפר את מראה העור ולשוות לו מראה צעיר ומוצק יותר. יש היום למשל טיפולים בלייזר CO2 פרקציונלי. בטיפול חד פעמי זה ניתן לגרום לחידוש ומיצוק של כל רקמת העור בפנים ובצוואר.

   

  "טיפול כזה אמנם מצריך שהייה של כ- 5 ימים בבית. טיפולים אחרים הינם בלייזרים חדשניים הגורמים להצערת העור או בגלי רדיו לחידוש ומיצוק הרקמה. טיפולים חדשניים אלו אמנם לא מצריכים זמן החלמה בבית אך יש צורך במספר טיפולים חוזרים- תלוי בסוג הבעיה וסוג הטיפול.

   

  "בתחום גלי הרדיו ישנו טיפול חדש בגלי רדיו עם מחטים ( RF Microneedling). מדובר בטכנולוגיה חדשה המחממת את הרקמה בעומק על ידי שילוב של מחטים וגלי רדיו.

   

  בטכנולוגיה זו ניתן לקבל מיצוק רקמה משמעותי ושיפור בצלקות אקנה כמעט ללא אודם או בעיות אחרות לאחר הטיפולים. היום גם ניתן די בקלות לטפל בנימים על ידי לייזר והבזקי אור המיועדים ספציפי לבעיה זו".

   

  לדבריה, הטיפולים בחוטים הופכים ללהיט בקרב גברים. "ניתן היום להרים את הרקמה על ידי טיפול לא פולשני עם חוטים. והיות ומדובר בטיפול לא פולשני, יותר ויותר גברים מעונינים בטיפול זה.

   

  "בנוסף, אפשר לראות מגמה מובהקת של ביקוש לטיפולי פירוק שומנים. אחת הטכנולוגיות המוצעות כיום לפירוק שומן בבטן באמצעות אולטרה סאונד, מהווה מוקד עיקרי של משיכת גברים לבצע טיפול זה, שכן, הוא פשוט, נטול סימנים, זמן החלמה או סיבוכים.

   

  "הטכנולוגיה החדשנית (SlimMe – Lumenis) הינה על בסיס אולטראסאונד שמחמם את רקמת השומן וכך גורם למוות הדרגתי של תאי השומן באיזור. בצורה זו ניתן לקבל הצרת היקפים משמעותית בבטן (3-4 סמ) לאחר טיפול חד פעמי".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מודעות גבוהה לאסתטיקה. גם גברים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים