שתף קטע נבחר

קורבן התקיפה הלאומנית בב"ש: "זיהו שיש לי מבטא ערבי - ותקפו"

כתבי אישום הוגשו נגד צעירים מבאר שבע שהתארגנו כדי לפגוע בערבים שבילו בחברת נשים יהודיות. מ', שהותקף סמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר, שחזר בשיחה עם ynet את רגעי האימה: "היכו אותי בראש, דקרו אותי וצעקו 'תהרגו אותו, זה ערבי מסריח'. מאז אני פוחד לחזור לב"ש"

 

"הם דקרו אותי, נתנו לי מכות בראש ואמרו וקראו 'תהרגו אותו, זה ערבי מסריח'". כתבי אישום הוגשו היום (א') נגד שישה תושבי באר שבע בני 20-17 במסגרת פרשה של תקיפת בני מיעוטים בעיר בין החודשים פברואר-אפריל 2017. בשיחה עם ynet סיפר מ', אחד הקורבנות, על התקיפה האכזרית שעבר בזמן ששהה עם צעירה יהודייה סמוך לאצטדיון "טוטו-טרנר" בעיר.

 

מ' שהותקף בב"ש: "הרגשתי שרוצים להרוג אותי" ()
מ' שהותקף בב"ש: "הרגשתי שרוצים להרוג אותי"

כתבי האישום שהוגשו לבית המשפט המחוזי נגד שלושת המעורבים המרכזיים בפרשה - רז עמיצור (תלמיד ישיבה), קורן אלקיים ותמיר ברטל - מייחסים להם מעורבות בכמה אירועים של תקיפת בני מיעוטים. עוד עולה כי הם התארגנו במטרה לפגוע באנשים ממוצא ערבי השוהים בחברת נשים יהודיות, במטרה לעורר בקרבם פחד ובהלה וכדי למנוע קשרים אישיים בין הערבים ליהודיות. על פי כתב האישום, בפברואר השנה דקר עמיצור בן מיעוטים אשר שהה ברכבו יחד עם יהודייה בחנייה ליד אצטדיון "טרנר" בבאר שבע.

 

לדברי מ', הנאשמים בתקיפה ביקשו ממנו מצית ולאחר מכן התנפלו עליו. "ניגשו אליי שני בחורים דתיים וביקשו ממני מצית. כשאמרתי 'כן' הם הבחינו במבטא שלי. כשהם גילו שאני ערבי הם הלכו ואחרי רבע שעה חזרו שלושה בחורים רעולי פנים, שברו את הזכוכית ברכב שלי והתחילו לתת לי מכות בראש עם ברזלים או דוקרנים".

 

שלושת הנאשמים המרכזיים בפרשה, היום בבית המשפט בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שלושת הנאשמים המרכזיים בפרשה, היום בבית המשפט בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)

"ידעתי שעשו לי את זה רק בגלל שאני ערבי", תיאר והדגיש כי לא הייתה שום התגרות מצידו. "לא נתתי להם מילה לא במקום. כשהרביצו לי אמרו לי 'אתה חושב את עצמך בן של מלך', ואז קראו 'תהרגו אותו, זה ערבי מסריח'. אז גם זיהיתי את הקול של הבחור שביקש ממני אש. לא הבנתי למה הם עשו לי את זה, מעולם לא הזקתי למישהו". 

 

"היו מכות בראש, דקרו אותי בכל הגוף והרגשתי שהם רוצים להרוג אותי. לאחר מכן הם אמרו אחד לשני 'תהרגו אותו, שלא ייפתחו חקירות", הוסיף מ'. "מאז האירוע אני חולם בכל לילה על מה שהם עשו לי. אני מפחד להגיע לבאר שבע ומבקש מאבא שלי או מחברים שילוו אותי. לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות במדינה".  

 (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

מ' ביקש שלא להיחשף והסביר: "אני לא רוצה שאנשים יידעו שקרה לי את זה". הוא הוסיף כי ביקש מהחוקרים להתעמת עם הנאשמים: "אני רציתי לשאול אותם למה הם עשו לי את זה. במשטרה ביקשו ממני לזהות אותם ולהגיע לעימות, אבל עד עכשיו לא עשינו דבר".

 

שבוע לאחר המקרה מ' הגיש תלונה במשטרה: "הם אמרו לי שהם מטפלים בתיק, שהימ"ר של ירושלים עובד על זה. במשטרה הבטיחו לי שיביאו אותם לדין והם עשו זאת. הם אמרו לי שיש עוד שני מקרים כאלה".

 

י', קורבן נוסף של החבורה, תיאר דפוס פעולה דומה מצד הנאשמים. "ניגשתי לאוטו לתת להם מצית ואז הם באו אליי ודקרו אותי", סיפר. "הם אמרו שלא מגיע לי לחיות, חשבתי שיהרגו אותי. הם ברחו ואני התעלפתי. השאירו אותי זרוק. אחרי כמה זמן הגיע אמבולנס ומצאתי את עצמי בבית החולים".

 

אישום נוסף מייחס לעמיצור, קורן וטמיר - יחד עם שלושת הנאשמים הנוספים - מעורבות בתקיפת בן מיעוטים בפארק ו' בבאר שבע בחודש מרס השנה.

 

שאר האישומים שהוגשו נגד עמיצור, קורן וטמיר מייחסים להם אירועים שונים בהם התארגנו לשם פגיעה באנשים ממוצא ערבי השוהים בחברת נשים יהודיות. לפי כתב האישום, במסגרת אירועים אלה תקפו שלושת הנאשמים כמה בני מיעוטים, וומיוחסות להם עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות, המהוות מעשה טרור. כך למשל, מיוחס לשלושת הנאשמים אירוע שבו תקפו כמה בני מיעוטים ששהו בפארק ד' בבאר שבע, לאחר שסברו שהיו יהודיות בקרבתם. בחלק מהאירועים הנאשמים תקפו בני מיעוטים כשראשיהם מכוסים בקפוצ'ונים על מנת שלא יזוהו.

 

נגד שלושה מעורבים נוספים בפרשה, שרון דזאנשוילי, בגיר נוסף וקטין, הוגשו כתבי אישום בגין מעורבותם באירוע תקיפה אחד בלבד של בן מיעוטים (יחד עם שלושת הנאשמים הנוספים) בחודש מרס השנה בפארק ו' בבאר שבע. בד בבד עם הגשת כתבי האישום הוגשו בקשות למעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים