שתף קטע נבחר

קטטה המונית, ירי זיקוקים וגל מעצרים בכפר מנדא: "ברחנו משם, חששנו לחיינו"

תושבי הכפר התעוררו ללילה נוסף של אלימות וקולות נפץ. "האווירה מתוחה מאוד, בכל רגע הכול יכול להתפוצץ", סיפרה אחת מהם. במשטרה דיווחו על פצוע קל ועל מעצר של 23 חשודים

 

קטטה המונית בכפר מנדא שבגליל המערבי אירעה הלילה (יום ב') ובה השתתפו מאות צעירים. המתיחות בכפר גואה מאז סוף השבוע, שגם במהלכו עשרות צעירי הכפר התקיפו אחרים בעקבות סכסוך.

 

במשטרה אמרו כי שלשום בלילה סמוך לחצות התפתחה בבית קפה בכפר מנדא קטטה בין שתי משפחות על רקע ויכוח בין צעירים. במהלך הקטטה בוצע שימוש בירי זיקוקים ובידויי אבנים, אדם אחד נפצע באורח קל. 23 חשודים נעצרו.

אלות שתפסו השוטרים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
אלות שתפסו השוטרים(צילום: דוברות המשטרה)

אבנים בכפר מנדא  (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
אבנים בכפר מנדא (צילום: דוברות המשטרה)


קטטה המונית בכפר ()
קטטה המונית בכפר
 

עוד הוסיפו במשטרה כי נתפסו ארבעה כלי רכב עמוסים בעשרות שקי אבנים ששימשו בקטטה וכן עשרות אלות. "שוטרי משטרת ישראל ימשיכו לפעול בכפר לשמירת הסדר הציבורי ולבצע מעצר חשודים נוספים המעורבים בהפרות הסדר ובקטטות".

 

המעורבים בקטטה השתמשו בזיקוקים ובאבנים וגרמו נזק לרכוש ולכלי רכב. תושבים רבים דיווחו על קולות נפץ ועל מהומה גודלה, חלקם אף עזבו את בתיהם עקב כך.

 

חלק מהקטטה תועדה על ידי התושבים - ובתצלומיהם נראים מאות מעורבים נמלטים ברגע שהגיעו כוחות המשטרה למקום. 

 

תושבת הכפר אמרה: "המצב בכפר לא רגוע. אנחנו בסכנת חיים אבל אין מי שיטפל בנו. לצערי לכמה פושעים אין כאן אחריות, הם אלה שמלבים בריונות והפרות סדר בכפר. אם המצב לא יטופל זה יכול להיגמר באסונות, בהרוגים. הגיע הזמן להתעורר, לא לזלזל בעניין".

 

היא סיפרה כי היא ובני משפחתה יצאו מהכפר לאחר שחשו בסכנת חיים. "אנחנו לא רוצים לחזור עד שירגיעו את הרוחות, האווירה מתוחה מאוד ובכל רגע יכול להתפוצץ".

 

כאלד, גם הוא תושב המקום, הביע תרעומת על המנהיגות הערבית: "איפה המנהיגים, חברי הכנסת הערבים, ועדת המעקב ואנשי דת וחברה? למה הם לא מתערבים? כולם מזלזלים בעניין, כאילו לא קורה כלום". הוא סיפר כי "על אירועים לא חשובים כולם מדברים ושולחים הודעות, אבל אירועים חמורים שמסכנים את חיינו ככל הנראה לא חשובים להם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים