שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "שיר נרצחה, והעולם נמחק": שנה ראשונה במשפחת השכול

  אמא מירב עדיין לא חלמה עליה ("ואני מאוד רוצה"), אבא הרצל רוצה לסמס לה ("ואז אני קולט שאין למי"), והחברה הטובה ליאור נזכרת בצפייה יחד בסרטי ההנצחה של יום הזיכרון: "השנה היא הופכת לסרט". ליווינו את משפחת חג'אג' והחברים עם מצלמה בחודשים שאחרי פיגוע הדריסה בירושלים

   

  "העולם נמחק". שיר נרצחה בפיגוע בירושלים    (עריכה: רותם שניר | צילום: עפר מאיר, אלי מנדלבאום, ניצן דרור ודניאל אליאור )

  "העולם נמחק". שיר נרצחה בפיגוע בירושלים    (עריכה: רותם שניר | צילום: עפר מאיר, אלי מנדלבאום, ניצן דרור ודניאל אליאור )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "שירי, דברי איתי דחוף", "חיים שלי דברי איתי". אלו היו ההודעות האחרונות שכתבה מירב חג'אג' לבתה, סגן שיר חג'אג' - והן נשארו ללא מענה. שיר נרצחה בפיגוע הדריסה בטיילת ארמון הנציב בירושלים בתחילת חודש ינואר השנה, בזמן שהייתה עם חבריה הצוערים בקורס הקצינים בסיור בבירה. בחודשים האחרונים ליווינו את משפחת חג'אג' בהתמודדות הכואבת עם האובדן, לקראת יום הזיכרון הראשון שלהם כמשפחה שכולה.

   

  שיר, בת 22, הייתה הבכורה מבין ארבע אחיות, בת למשפחה מוכרת במעלה אדומים. לאחר ששמעה מירב בכלי התקשורת על הפיגוע בארמון הנציב, היא לא שיערה כי הדיווח החדשותי יהפוך את מציאות חייה לעד. אחרי הבשורה המרה כי שיר היא אחת מארבעת הנרצחים בפיגוע, הגיעו מבקרים רבים לנחם את ההורים ולתמוך בהם.

  שיר חג'אג'. הבכורה מבין ארבע אחיות ()
  שיר חג'אג'. הבכורה מבין ארבע אחיות

  ההלוויה בהר הרצל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ההלוויה בהר הרצל(צילום: AFP)

  משפחת חג'אג' בהלוויה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  משפחת חג'אג' בהלוויה(צילום: AFP)

  "היא הייתה פרח, היא הייתה עטרת ראשי, הילדה הזאת", סיפרה מירב חג'אג' בדמעות שעות ספורות לאחר הפיגוע. "צפינו לה גדולות, בזכות הנחישות שלה וכוח ההתמדה. אין ילדים כאלה, פשוט אין". האבא הרצל הוסיף: "היא הייתה ילדה מוכשרת, חכמה ואהובה על בני המשפחה והחברים. היא הייתה סטודנטית מצטיינת ועזרה לי באופן אישי בכל מיני משברים שעברנו בחיים כמשפחה. אני עדיין לא מאמין ולא מעכל".

   

  לרוץ לזכר שיר

  בגילוי המצבה הביאה סגן לירון טלקר, מי שהייתה המפקדת של שיר ונפצעה אף היא בפיגוע, תוכנית אימונים ששיר מילאה עם שאיפה לרוץ 5 ק"מ. הוריה של שיר סיפרו כי ביומנה מצאו שבתם כתבה: "השבוע סוף סוף עשיתי ריצת 4 קילומטר. זה לא היה מיוזמתי, אלא כחלק מהמד"ס הפלוגתי, אבל העיקר שזה קרה ואני מתקדמת לעבר ריצת 5 קילומטרים".

   

  בעקבות זאת, החליטו ההורים והחברים לרוץ במקומה, והיו בין 40 אלף הרצים שהשתתפו השנה במרתון תל אביב. "נעשה את מה שהיא לא הספיקה", אמרה בת דודתה הילה-רחל עברון כהן לפני המרוץ. "גיבשתי קבוצה של חברים ומשפחה והדפסתי חולצות מיוחדות, כדי להשתתף בריצה ששיר כל כך רצתה לעשות ולא הספיקה".

  שיר והחברה ליאור. "סיימתי את הטרק בשבילי ובשביל שיר" (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
  שיר והחברה ליאור. "סיימתי את הטרק בשבילי ובשביל שיר"(באדיבות המשפחה)

  המטרה של שיר: ריצת 5 ק"מ (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
  המטרה של שיר: ריצת 5 ק"מ(באדיבות המשפחה)

  ארבעת הנרצחים בפיגוע בארמון הנציב ()
  ארבעת הנרצחים בפיגוע בארמון הנציב

  קרוב לארבעה חודשים חלפו מהפיגוע, אבל עבור משפחת חג'אג' העולם עצר מלכת. "העולם נמחק", אומר האב הרצל. "מבחינתי היא לא הייתה פרח. היא הייתה זר פרחים אחד גדול שמילא באור כל מקום שאליו היא הגיעה. כל היום אני חושב עליה, כל דבר קטן שאני רואה מיד מזכיר לי אותה, לפעמים אני ממש רוצה לסמס לה ואז אני קולט שכבר אין למי".

   

  "החצי השני שלי"

  "אני עדיין לא חלמתי עליה, על אף שאני מאוד רוצה", מספרת האם מירב. "אני כל הזמן מבקשת שתיתן לי סימן שהיא כאן, אני עדיין לא מצליחה לעכל באמת שהיא כבר לא איתנו".

   

  בין היתר, גילו ההורים ששיר הייתה שומרת גזרי עיתונים עם דיווחים על פיגועים. ליאור אזולאי, חברתה הטובה ביותר של שיר ז"ל, מספרת שבכל שנה שיר הייתה צופה בסרטי ההנצחה על חיילי צה"ל שנפלו והייתה מתמלאת בעצב. "השנה היא הופכת לסרט בעצמה", אומרת בדמעות ליאור. "היא הייתה החצי השני שלי".

   

  בזמן הפיגוע ליאור הייתה בטיול בדרום אמריקה ושהתה במקום ללא קליטה, מנותקת מן העולם, כשהיא לא יודעת מה מתרחש בישראל: "כשחזרתי מהטרק ופתחתי את הטלפון ראיתי את הודעות הוואטסאפ וחשכו עיניי. זה היה כמה ימים לאחר הפיגוע ולאחר שהיא נקברה. כל זה קרה ולא היה לי מושג מכלום,. במחשבה הראשונה היה לי ברור שאני מיד חוזרת לארץ, אך לאחר שיחה עם מירב, אמא של שיר, היא ממש ביקשה שלא אחזור ואסיים את הטיול בשביל שתינו. גם בשביל שיר וגם בשבילי".

   

  סגן שיר חג'אג' ז"ל קבורה בחלקה הצבאית בהר הרצל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים