שתף קטע נבחר

עובדי מסעדת רפאל מבקשים את פירוקה

13 מעובדי המסעדה פנו לביהמ"ש בטענה כי לא קיבלו משכורת כבר 3 חודשים וכי לאחרונה התחילו להגיע למסעדה ספקים להם חייבת המסעדה מאות אלפי שקלים: "השף רפי כהן נעלם". לבקשה צורפה תכתובת בין כהן לאחד העובדים בה נכתב: "רפי לא קבלתי משכורת עדיין אין כסף לאכול". על כך השיב כהן: "אם אין לחם תאכל עוגות"

כ-13 עובדים של מסעדת רפאל שבתל אביב פנו היום לבית המשפט המחוזי בבקשה להוציא צו פירוק למסעדה. לטענתם, מאז פברואר 2017 הפסיקה המסעדה לשלם לעובדים את שכרם, ובעלי המסעדה, רפי כהן, שהוא גם שף המסעדה "נעלם ואין איש יודע היכן". בבקשה נטען כי החובות לעובדים בגין הפרשות סוציאליות נאמדים בלמעלה מ-100 אלף שקל וכי לאחרונה החלו לפקוד את המסעדה ספקים שונים להם חובות במאות אלפי שקלים אשר מנסים לגבות את חובם.

 

זהו לא המשבר הראשון שחווה השף כהן במסעדה היוקרתית שלו. לפני שנתיים היא סגרה את שעריה לשבוע. בתחילה לא היה הברור מדוע וההשערה היתה כי מדובר במחסור בכוח אדם, אבל לאחר מכן טען כהן כי המסעדה היתה מעורבת בהונאת ענק בכספים שבוצעה דרך מערכת המיחשוב והקופה של המסעדה.

השף רפי כהן (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
השף רפי כהן(צילום: ירון ברנר)
 

לפי הבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד רונן בן צבי, עוד בטרם היעלמות הבעלים כהן, נראה היה כי הוא החל לפעול ולא התייחס לפניות. לפי הבקשה, "עולה בבירור" כי כהן "הרים ידיו מהמשך ניהול המסעדה שהגיעה לחדלות פרעון ואינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה הכספיות".

 

עוד נטען כי שלשום (ג') סגרה המסעדה את שעריה והותירה פתק בחזית המקום בו נכתב כי "לרגל שיפוץ במגדל דוד המסעדה סגורה למשך שבוע ימים עמכם הסליחה, הנהלת המסעדה".  

 

לפי הבקשה הודעות טקסט בין העובדים לבין כהן מדברות בעד עצמן אך עוד נטען כי כעת מכשיר הנייד שברשותו מנותק.

 

כנספח לבקשה צורפה תכתובת מאפליקציית וואטסאפ לכאורה בין כהן לאחד העובדים מלפני למעלה מחודש, ב-20 במרס, ובו טוען העובד: "רפי לא קיבלתי משכורת עדיין אין כסף לאכול". לפי הנספח כהן השיב: "אם אין לחם תאכל עוגות. אם תגיד לי מי אמר זאת תקבל מתנה פרס של עוד 20% בשכר. אבל תוך 3 שניות. חנה תתן לך". כהן שלח הודעה נוספת מיד לאחר מכן ובה לכאורה כתב: "גם אני לא קיבלתי משכורת".

 

התיק הועבר לטיפולו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין שטרם מסר החלטה בו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השף רפי כהן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים