שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לוחם האצ"ל שנולד כמוסלמי - ונפל כיהודי
  ברוך מזרחי ז"ל שנולד למשפחה מוסלמית מצפת נחשף לתנועת בית"ר בנעוריו והחליט להתגייר. הוא הצטרף לאצ"ל ונהרג ב-1948 במבצע איסוף מודיעין ליד ג'נין

  ברוך מזרחי ז"ל ()
  ברוך מזרחי ז"ל

  אזכרה ממלכתית ללוחם האצ"ל ברוך מזרחי, שנולד כמוסלמי, התגייר, ונפל על הגנת הארץ בקרב ליד ג'נין - תתקיים היום (א') בבית העלמין הצבאי בנתניה.

   

  מזרחי, שלא הותיר אחריו משפחה, התגייר לאחר שהצטרף לתנועת בית"ר ודרכה למד להכיר את היהדות והציונות. המועצה האזורית שומרון אימצה את זכרו ואף דאגה שיוכר כחלל צה"ל. בכל שנה עורכים לו כעשרה ממפוני ההנתחלות שא-נור אזכרה בבית העלמין.


  התכנסות בבית העלמין הצבאי לזכר מזרחי ()
  התכנסות בבית העלמין הצבאי לזכר מזרחי
  הוא נולד בשם חמודה אבו אל-עיניין, נצר למשפחה מוסלמית לאומנית מצפת. בעקבות חשיפה לתנועת בית"ר, התגייר ושינה את שמו לברוך מזרחי, והתגייס לאצ"ל. לאחר שהוגלה בידי הבריטים ב-1946 למחנה מעצר באריתריאה, נפצע שם בתקרית ירי. כשהגיע לבקרו הרב הראשי דאז, הרב הרצוג, ביקש ממנו מזרחי שאם חלילה ימות שם - שיביאוהו לקבר ישראל.

   

  מזרחי החלים ושב ארצה, אך נהרג באפריל 1948, במבצע איסוף מודיעין בג'נין, סמוך להתנחלות שא-נור, והוא בן 22. רק ב-1968 מצאו חבריו את גופתו והוא הובא לקבורה.

   

  ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר שההחלטה לדאוג להנצחת זכרו של מזרחי "נובעת בעיקר מתוך הכבוד הרב שאנחנו רוחשים ללוחמינו. לא יעלה על הדעת שיהיה לוחם שנתן את חייו אולם לא רק את חייו במקרה הזה אלא גם את ההמשכיות שלו ולא יהיה מי שיזכור אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים