שתף קטע נבחר

עכו: 17 אלף דירות בשמונה שכונות חדשות

יותר מ-17 אלף דירות ייבנו בחמש השנים הקרובות בעכו, במסגרת הסכם גג אשר נחתם הערב בעיר. על פי ההסכם יורחבו שמונה מתחמים בהם ייבנו גם שטחי מסחר ותעסוקה

17,780 דירות חדשות צפויות להיבנות בעכו במסגרת הסכם גג חדש, אשר נחתם הערב (ד') בעיר. בחתימה על הסכם הגג נכחו ראש הממשל. נתניהו, שר האוצר כחלון, ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

על פי ההסכם ייבנו בנוסף עד שנת 2021 גם שטחי מסחר ותעסוקה בשמונה מתחמים בקרקע מדינה. בנוסף יוקמו בעיר גם מוסדות ציבור בניהם בתי כנסת, בתי ספר וגנים, מתנ"סים ואולמות ספורט. כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ-3 מיליארד שקל, מתוכם עבודות הפיתוח מוערכות בכ-2.3 מיליארד שקל, עלות מוסדות הציבור מוערכת בכ-440 מיליון שקל ולעבודות שיקום ישן מול חדש הוקצו כ-200 מיליון שקל. על פי הערכות, לכך יתווספו כ-3.5 אלף דירות נוספות באישור הוועדה המקומית.

 

שר הבינוי והשיכון האלוף (מיל') יואב גלנט: "זהו הסכם שמתווסף לתנופת הבנייה יוצאת הדופן במדינת ישראל ולחיזוק המשמעותי של הנגב והגליל, תוך עידוד ופיתוח ההתיישבות באזורים הללו, חיזוק האוכלוסיה והחוסן הלאומי במרחב. עלינו להבטיח כי הערים והיישובים השוכנים בקצוותיה של הארץ ישגשגו ויצמחו מתוך ביטחוניים ואסטרטגיים ארוכי טווח".

 

שמעון לנקרי ראש העיר עכו מסר: "תנופת הבניית בעכו היא חלק מההתחדשות העירונית שעליה אנחנו שוקדים בשנים האחרונות. אין לי ספק שההתחדשות תציב את העיר עכו בראש מדד הערים האטרקטיביות למגורים ותשפר את איכות חיי תושביה ללא היכר. נמשיך לפעול בכל הכוח על מנת שעכו תמשיך להתפתח ולשגשג בכל התחומים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמייה: מייזליץ כסיף אדריכלים
הדמייה: מייזליץ כסיף אדריכלים
מומלצים