שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנהיג צ'צ'ניה: אין אצלנו הומואים - רק פייק צ'צ'נים
  מנהיג חבל הארץ המוסלמי מסכים "לשתף פעולה" עם החקירה על דיווחי הזוועות נגד הקהילה הגאה, אך טוען כי "בצ'צ'ניה אין נטיות מיניות כאלה". לטענתו, הדיווחים מגיעים מאנשים המעמידים פני צ'צ'נים כדי לפנות למערב

   

   

  הפגנה אתמול מול השגרירות הרוסית בת"א    (צילום: מתן טורקיה)

  הפגנה אתמול מול השגרירות הרוסית בת"א    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהמשך לדיווחים המחרידים בשבועות האחרונים על מקרי התעללות ורצח שיטתיים של להט"בים בצ'צ'ניה, נשיא חבל הארץ המוסלמי שנמצא תחת שליטה רוסית, רמזאן קדירוב, אמר כי הוא מוכן "לשתף פעולה" עם הרשויות ברוסיה במסגרת חקירת הדיווחים. אך הקריאה הזו מאבדת ממשמעותה כאשר מציין השליט הצ'צ'ני באותה נשימה כי "אין אצלנו הומואים - רק אנשים שמעמידים פני צ'צ'נים כדי לפנות למערב".

   

  דבריו של קדירוב פורסמו אתמול (יום ו') בסוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" כמה שעות לאחר שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין קיבל את בקשתה של נציבת זכויות האדם במדינה לפתוח בחקירת הרדיפה של קהילת הלהט"ב בצ'צ'ניה. פוטין אמר לנציבה כי ישוחח עם גורמים ברשויות החוק ויקים ועדה "שתברר את הדיווחים והשמועות על גורלם של בעלי הנטיות שאינן מסורתיות".

  "אין אצלנו הומואים". שליט צ'צ'ניה קדירוב (צילום: AP) (צילום: AP)
  "אין אצלנו הומואים". שליט צ'צ'ניה קדירוב(צילום: AP)

  בפגישה עם נשיא רוסיה פוטין בחודש שעבר (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  בפגישה עם נשיא רוסיה פוטין בחודש שעבר(צילום: MCT)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  קדירוב כאמור אמר היום כי הוא מסכים לשתף פעולה עם החקירה, אך המשיך לדחות את דבר קיומם של חברי הקהילה הגאה בארצו. "אף פעם לא היו לנו אנשים כאלה בקרב הצ'צ'נים", צוטט בתקשורת הרוסית. "אלא אם כן אנחנו מדברים על אלו שאינם צ'צ'נים אבל אומרים שהם כן כדי לפנות למערב".

   

  "בחברה הצ'צ'נית אין תופעה כזו שנקראת 'נטייה מינית בלתי מסורתית'", הוסיף. "במשך אלפי שנים אנשים חיים כאן לפי חוקי האל". לפי קדירוב, הרשויות בצ'צ'ניה לא קיבלו כל דיווח רשמי בנוגע להתעללות או עינוי של להטב"ים ברפובליקה.

   

  בשבועות האחרונים דווח כי בצ'צ'ניה נערך רצח שיטתי שנועד "למחוק" את אוכלוסיית הלהט"בים עד חג הרמדאן. על פי הדיווחים, מאות גברים להט"בים ונשים טראנסיות נחטפים, מוחזקים במחנה ריכוז, עוברים עינויים נוראיים ונרצחים. הנשיא קדירוב, באמצעות דוברו, הכחיש מהרגע הראשון את הדיווחים וטען כי במדינתו אין כלל הומואים.

  ההפגנה אתמול מול השגרירות הרוסית בתל אביב: "עצרו את הרצח" ()
  ההפגנה אתמול מול השגרירות הרוסית בתל אביב: "עצרו את הרצח"


   

  על פי הנטען בדיווחים, חברי הלהט"ב נעלמים מהרחובות ואולי אף הוצאו להורג בעקבות נטייתם המינית. פעילי זכויות אדם טוענים כי הגברים שנעלמו למעשה נשלחים ל"מחנות מיוחדים" בחבל הארץ המוסלמי השייך לרוסיה, ושם הם נתונים להתעללות קשה ולאלימות, שבכמה מקרים גם הסתיימו במוות.

   

  אתמול הפגינו מאות בני אדם מול שגרירות רוסיה בתל אביב על רקע הדיווחים המחרידים, ובין היתר נשאו שלטים שבהם נכתב "לעולם לא עוד" ו"עוצרות את הרדיפה". "אנו קוראות לכל אחת ואחד שלבו ער להצטרף אלינו, ללא קשר לזהות המגדרית", קראו המארגנים.

   

  בעקבות הדיווחים על מעשי הזוועה בצ'צ'ניה החלה האגודה למען הלהט"ב בישראל בשורה של מהלכים בנושא. אחד מהם הוא תיאום וקיום רצף הפגנות בנושא בתקופה הקרובה ברחבי העולם. במהלך ההפגנה יוקראו עדויות של להט"בים מצ'צ'ניה וינאמו דוברים ודוברות מתוך הקהילה. "אנו קוראים להתערבות מיידית של רוסיה בנעשה כדי להפסיק את המלך העכור הזה", אמרו המפגינים. "אנו יודעים כי ביכולת הנשיא פוטין לעצור את שמתרחש בצ'צ'ניה, אם רק ירצה בכך. אנו קוראים לאומות העולם לקלוט את מעט הפליטים הצ'צ'ניים המתדפקים על דלתם. בשבילם, חזרה משמעה מוות בטוח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים