שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מועדון לילה": לא בטוח שתרצו להיות חלק מהמועדון הזה

  עם אווירה שכונתית ובדיחות שמשוות כנאפה לבית שחי של ג'ינג'י, לא הרבה השתנה ב"מועדון לילה" - הפורמט עדיין לוקח סטנדאפיסטים טובים ומוציא מהם הומור של הפסקה בבית ספר. לתוכנית הסאטירה בהנחייתו של ארז טל יכול להיות פוטנציאל להפוך שנונה יותר - אבל במקום זאת היא מעדיפה לספק רגעים חביבים שמעלים צחקוק מדי פעם

  עפר שכטר נעמד בין ארז טל לזמרת עדן בן זקן, הישובים ליד שולחן. הוא שואל את השניים איזה שם נוצר כתוצאה מהמעמד המשולש, ועונה לעצמו בעפר-שכטרית טיפוסית: "עדן. בן. זקן". הבנתם? כי עדן היא, ובכן - עדן, עפר הוא בן וארז הוא זקן. איפה אסף אשתר שיעשה "פההה" כשצריך אותו?

   

  כן, כפי שבוודאי הבנתם, לא הרבה השתנה ב"מועדון לילה", תוכנית הדאחקות של קשת, ששבה אמש (א') לעונתה השישית. חבר צוות חדש לפה או לשם, בסופו של דבר ההומור שתמיד אפיין את הפאנל שמוביל ארז טל מעולם לא אופיין בגובה מצח. לטוב או לרע, "מועדון לילה" לא תוצב על דוכן הנאשמים עליו מוצאת עצמה לעתים "ארץ נהדרת", שיוצריה נחשדים לא אחת בהיותם תל אביבים מנותקים.

   

  אבי נוסבאום תמיד כיוון את ההגשה שלו אל גובה העיניים, אורי חזקיה נמנה עם הסטנדאפיסטים היותר ניתנים לעיכול, עפר שכטר אמנם כבר לא חושף ישבנים בשידור חי, אבל ההומור שלו תמיד אהב להתפלש בפיפי-קקי. ארז טל נותר אותו סטרייט-מאן מעט מתנשא שהוא מגלם מאז ימי "גלגל המזל" (וכמו במקרה של "האח הגדול", לא בטוח כמה הוא עצמו היה שש לצפות בתוכנית שהוא מנחה). הרכש החדש, לאה לב, מתוחכמת יותר מהאחרים בשלב זה - תוצאת שילוב בין גיל צעיר והעובדה שצמחה בין גבולותיו היצירתיים של האינטרנט, אבל בואו נחזור אליה בעוד שנתיים ונראה לאיזה כיוון ההומור שלה נמתח.

    

  עדיין באותה דמות. ארז טל (צילום: פיני סילוק) (צילום: פיני סילוק)
  עדיין באותה דמות. ארז טל(צילום: פיני סילוק)

  העסקים, כאמור, כרגיל ב"מועדון", ובמועדון לילה כמו במועדון לילה (וכמו, למשל, בשוק) - ניכר שלעוצמת הקול השפעה מכרעת על הצלחתה של בדיחה. או לפחות כך נדמה שחשים מצחיקני הפאנל, שממשיכים את מסורת הצרחות והצווחות על חבריהם, על הקהל באולפן, על הקהל בבית ועלינו.

   

  ממש כמו בספסל האחורי בטיול השנתי בשלב ההוא בגיל ההתבגרות בו הכיתה שלך מורכבת מזומבים נוטפי הורמונים ונטולי אינהיביציות, חברי "מועדון לילה" חושבים שחזק יותר שווה מצחיק. אולי אפשר להבין אותם, כשהתחמושת העיקרית שלך כוללת עוד מז'אנר בדיחות "אשתי" של קטורזה.

   

  כמו בספסל האחורי בטיול שנתי. "מועדון לילה" ()
  כמו בספסל האחורי בטיול שנתי. "מועדון לילה"

  לא שאין רגעים חביבים, גגים מעלי צחקוק, או לפחות צליל גרוני כחכוחי המעיד על שעשוע מינורי. "קודם פאודה - אחרי זה ציצי" הוא פאנץ' לא רע של לב, כשהיא נדרשת לתאר את שעת פתיחת שירותי ערוצי הפורנו לצפייה המאוחרת. גם בדיחת ה"ניילון נצמד לעצמו" של נוסבאום הייתה לא רעה (במצב הרוח הנכון), והאבחנה של חזקיה אודות ההתנשאות הישראלית על צרפתים בעת פיגוע, והקבלתה לסדרה שהאחרונים עוד טרם ראו הייתה הברקה בים של פספוסים. תאמרו - גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום, גם סנאי עיוור מתנגש באגוז מדי פעם. אבל בסופו של דבר חברי "מועדון" הם סטנדאפיסטים מצליחים ומוצלחים ברובם ביומיום. זה פשוט הפורמט שנדמה כי מוציא מהם בעיקר הומור הפסקה בבית הספר.

   

  מתוחכמת יותר מהאחרים. לאה לב ()
  מתוחכמת יותר מהאחרים. לאה לב

  כמובן שלא תהיה זו מועדון לילה ללא כמה מהפינות האהובות - "מה קרה?" (כולל צווחת ה"מה קרה? מה קרה! מה קרה!" המנדטוריות), או פינת ה"מה מעצבן" (ועמה - "אתם יודעים מה מעצבן? מה מעצבן!"). בין לבין היא תשלב גם סאטירה לייט, בדמות ביצוע של עדן בן זקן ל"איזו מדינה" ופריצות לשיר של משתתפי התוכנית, המסקרים את אבסורד ההווייה הישראלית; סרטון מלפני שבועיים בו ראש הממשלה מתייחס באופן ישיר לשיבת החרדל שזרקה בשיערו, והרמה לתוכן אחר של קשת - הפעם "בייק אוף ישראל". אה, והייתה כמובן גם המתיחה על קורין גדעון על סט "האח הגדול", למקרה שהתגעגעתם ל"פספוסים" או לסרטי המתיחות של יהודה ברקן. קטעים איתם.

   

  בשלב מסוים קפץ לבקר גם טל פרידמן כג'סטין ביבר, מדבר בשפת המתנחלת "רוחייל" מ"ארץ נהדרת" וממשיך לסחוט מניירות שנשחקו כבר לפני חצי עשור. וכמו הופעתו של כוכב הפופ הצעיר בפארק הירקון בשבוע שעבר, גם החיקוי לא היה מוצלח ממש או הותיר חשק לעוד.

   

  לא שאין בה פוטנציאל, במועדון לילה, להפוך חדה ושנונה יותר. אבל בואו נודה באמת - בשלב זה של התוכנית ובעונתה השישית, קשה לראות אותה מתעצבת מחדש למוצר טלוויזיוני ראוי יותר. מה שהיה הוא שיהיה. מי שמוצא את סוג ההומור, הווליום ואווירת השכונה מצחיק, ובהתחשב בהצלחתה - נראה שחלק ניכר מהעם אכן מתחבר לגישה ולרוח - יתחבר אליה גם הפעם. מי שלא, ימשיך לא לטרוח, או לפחות יעביר ערוץ למשמע שורות כמו "זה כמו לקרוא לכנאפה בית שחי של ג'ינג'י". נו, מועדון לילה חזרה. לא בהכרח מועדון שהייתם רוצים להיות חלק ממנו, אבל תמיד יכול להיות רע יותר. כמו "צחוק מעבודה", נניח.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פיני סילוק
  עסקים כרגיל. "מועדון לילה"
  צילום: פיני סילוק
  לאתר ההטבות
  מומלצים