שתף קטע נבחר

חיבוק מהשמאל האירופי לנציגי ערביי ישראל

כנס של הסוציאל-דמוקרטים בבריסל מארח את הח"כים מתע"ל ואת ראש מרכז מוסאוא. טיבי: "שדרוג היחסים הוא סימן להכרה בכוח הפוליטי של החברה הערבית. נדרוש להגן על זכויות המיעוט הערבי"

המפלגה השנייה בגודלה באירופה, הסוציאל דמוקרטים, משדרגת את יחסיה עם הארגונים הפוליטיים של ערביי ישראל וחתמה על הסכם שיתוף פעולה עם התנועה הערבית להתחדשות (תע"ל), מפלגתו של ח"כ אחמד טיבי. האירופים יארחו החל מהיום (ב') בבריסל את חברי הכנסת טיבי ואוסמה סעדי, שהוא גם מזכ"ל תע"ל, וכן את מרכז מוסאוא שעוסק בקידום מדיניות כלפי האזרחים הערבים בישראל.

 

הכנס בבירת בלגיה, בית הפרמנט האירופי, נערך תחת הכותרת "החברה הערבית פלסטינית בישראל, היום ומחר". ינאמו בו בין היתר טיבי, סעדי, מנהל מרכז מוסאוא ג'עפר פרח וראשי איחוד המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות באיחוד האירופי. לצד המפלגה הגדולה, ישתתפו נציגי איחוד מפלגות הירוקים באירופה ונציגי איחוד מפלגות השמאל, שגם הן בודקות אפשרויות לשיתופי פעולה עם מפלגות המייצגות את הציבור הערבי.

ח"כ אחמד טיבי. "נדרוש מהאיחוד להגן על זכויות המיעוט הערבי" ()
ח"כ אחמד טיבי. "נדרוש מהאיחוד להגן על זכויות המיעוט הערבי"

 

המשלחת הערבית-ישראלית תיפגש בין היתר עם ראשי וחברי ועדות בפרלמנט האירופי, וכן עם ראשי הקבינט של שרת החוץ האירופית פדריקה מוגריני.

 

לדברי ח"כ טיבי, "שדרוג היחסים הוא סימן להכרה בכוח הפוליטי של החברה הערבית והבנה לתפקיד שלנו בסיום הסכסוך ובניית שלום. אנחנו נדרוש מהאיחוד להשתמש בהסכמים המשותפים עם ישראל כדי להגן על זכויות המיעוט הערבי. אנחנו גם נבקש שדרוג של שיתופי הפעולה עם ארגוני החברה האזרחית הערבית, ונציג בפני חברי הפרלמנט את החקיקה הגזענית".

 

מנהל מרכז מוסאוא, ג'עפר פרח, אמר לקראת המפגשים: "ההכרה בארגוני החברה האזרחית הובילה גם להבנה לתפקיד של המפלגות הפוליטיות של החברה הערבית. אנחנו מקווים שהאיחוד האירופי יוודא שישראל תקיים את התחבויותיה לשמור על זכויות האדם". ח"כ סעדי אמר כי הוא ועמיתו טיבי מתכוונים להעלות גם את נושא שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים