שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  ניצחון מקרון: צפירת הרגעה ליצואנים הישראלים
  עפ"י אנליסטים, הפסד מקרון עלול היה להוביל לצניחה של האירו בטווח הקצר, דבר שהיה פוגע מאוד בהכנסות היצואנים הישראלים לאירופה. עם זאת, ניצחון מקרון לא מבטיח שיפור במצבה של צרפת, אשר סובלת מאבטלה גבוהה ושיעורי צמיחה נמוכים

  ניצחונו של עמנואל מקרון בבחירות לנשיאות צרפת מהווה צפירת הרגעה מבחינת היצואנים הישראלים לאירופה - כך טוען מנכ"ל "אשרא", החברה הישראלית לביטוח סחר חוץ, צחי מלאך. לדבריו, "ניצחון של לה פן היה מוביל לצניחה של האירו בטווח הקצר, דבר שהיה פוגע מאוד בהכנסות היצואנים לאירופה, וכן היה צפוי להוביל לפרישת צרפת מגוש האירו ולזעזוע בשווקים העולמיים".

   

  מקרון בשערי העיתונים: "בן 39, נשיא. זו צרפת שמעזה"

  לצרפתים ייקח זמן להתאהב במקרון

  מקרון וישראל: נגד ה-BDS והכרה חד-צדדית במדינה פלסטינית

  מורתי, רעייתי: זו הגברת הראשונה של צרפת

   

  הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, יניב חברון, מעריך כי בחירתו של מקרון עשויה להוות השפעה חיובית גם על שוק הנדל"ן הישראלי: "בחירתו של מקרון מפריכה את החשש מבריחת המוני יהודים מצרפת, עלייתם לישראל וניפוח נוסף של מחירי הנדל"ן בישראל. כמו כן, עלייה בתשואות האג"ח המקומי בעקבות אירופה וארה"ב, עשויה לקרר גם היא את הביקושים להשקעה בשוק". 

  חגיגות ניצחונו של מקרון. היצואנים הישראלים יכולים להיות רגועים (צילום: AP)
  חגיגות ניצחונו של מקרון. היצואנים הישראלים יכולים להיות רגועים(צילום: AP)
   

  מנהל מחקר ני"ע זרים בלאומי שוקי הון, רוני יוניסיאן, מתייחס לתגובת השוק וצופה, כי "תוכניותיו של מקרון להפחית ביורוקרטיה, להגמיש את שוק העבודה וככל הנראה גם להאריך את שבוע העבודה ולבצע קיצוץ במס החברות - ימשיכו לספק תמיכה לשוק המניות הצרפתי, אם כי התגובה הראשונית והעוצמתית כבר מאחורינו".

   

  מנהל הסיכונים הראשי באשרא, נמרוד עציוני,  מציין כי "ניצחון מקרון לא מעיד על כך שמצבה של צרפת ישתפר, משום שלצרפת ישנן בעיות כלכליות רבות, כגון אבטלה גבוהה ושיעורי צמיחה נמוכים, והיא תמשיך להתמודד איתן. על מקרון יהיה להתמודד עם אתגרים אלה.

   

  "יחד עם זאת, גם במצבה הנוכחי הלא מזהיר, צרפת היא אחת הכלכלות היציבות והחזקות בעולם, עם תוצר לנפש של למעלה מ-40 אלף דולר".

   

  באשרא מציינים, כי על פי נתוני מכון הייצוא, היקף היצוא הישראלי לצרפת הסתכם בכ-1.2 מיליארד דולר ב-2016. ישראל מייצאת לצרפת בעיקר מוצרי מתכת מתקדמים, כימיקלים ותוצרת חקלאית המהווים יחד כמחצית מסך הייצוא למדינה. בנוסף, ישנו יצוא נרחב של מוצרי גומי ופלסטיק, מכשור רפואי, משקאות ומזון ותרופות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ניצחון מקרון: צפירת הרגעה ליצואנים הישראלים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים