שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הגיע הזמן שהמדינה תעצור את טיפולי ההמרה
  טיפולי המרה, בעיקר בקטינים, יכולים להוביל לתוצאות קשות. הנבירה בעניינים רגישים של בני נוער והניסיון לשנות את נטיותיהם המיניות, עלולה להגיע לכדי התעללות ובמקרים מסויימים אף להתאבדות. על חברי הכנסת להתחיל להתערב באמת, ולהפסיק להסתפק באמירות ללא תוצאות. דעה
  השבוע נחשף בתקשורת מקרה נוסף וחמור של פסיכולוג קליני המציע באופן חשוף וציבורי טיפול "המרה" להומסקסואלים. כל זאת, בחסות המדינה. על פי הכתבה, נגד הפסיכולוג הקליני שמככב בתחקיר הוגשה תלונה למשרד הבריאות כבר לפני שנה, אך בדיקת התלונה מתנהלת בעצלתיים. ככל הידוע, ועדת הערר של מועצת הפסיכולוגים המוסמכת לטפל בנושא לא התכנסה לדון בתלונה עד היום.

   

  הפרשה מעלה שוב לסדר היום את הכישלון החרוץ של המדינה בעצירת ארגונים ומטפלים המתיימרים לבצע "המרה" של הומסקסואלים. כל זאת, למרות עמדתם החד משמעית של הגופים המקצועיים בארץ ובעולם לגבי חוסר יעילותו של הטיפול והסכנות שנשקפות למטופלים דרכו. לא מיותר לומר כי טיפולי המרה בעיקר בקטינים, יכולים להוביל לתוצאות קשות. הנבירה בעניינים רגישים של בני נוער והניסיון לשנות את נטיותיהם המיניות, עלולה להגיע לכדי התעללות בחדרי הטיפולים ובמקרים מסויימים אף להתאבדות.

   

  חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) אשר כיהנה בזמנו כשרת הבריאות, הצהירה כי תטפל בנושא, אולם הצעד היחידי שהצליח לנפק המשרד בתקופתה היה הצהרה רפה שבה הזהיר המשרד מפני טיפולי המרה. הצהרה אשר זכתה להתעלמות רבתי מהציבור הרלבנטי. הצעת חוק האוסרת על "טיפולי המרה" לקטינים, אשר אמורה היתה לעלות מטעמה על שולחן הכנסת במושב האחרון, מוחבאת כנראה במגירה כלשהי ברחבי המשכן.

   

  מבט מבפנים על טיפולי ההמרה    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אין זו הפעם הראשונה שבה נכשלות הזרוע המחוקקת והזרוע המבצעת בטיפול בזכויותיהם של בני הקהילה הלהט"בית. למעשה, המערכת היחידה אשר בזכותה מקודמות זכויותיהם של בני הקהילה היא המערכת המשפטית: בכל הקשור לנושא הפונדקאות, בכל האמור לנושאי הורות ואימוץ, בתחום הבריאות ועוד. זוהי אותה מערכת משפטית אשר מרבית חברי הממשלה והכנסת נוהגים להתלונן על מעורבות גדולה מדי שלה בנושאים שאינם משפטיים גרידא, במסגרת ה"אקטיביזם השיפוטי" ובהתבסס על חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.

   

  קהילת הלהט"ב קיבלה תמיד סעד ממערכת המשפט, וכל עוד הממשלה והכנסת לא יקדמו חקיקה ופעילות ממשלתית שיגינו על זכויות הקהילה, חרף הרוב בכנסת התומך בזכויות להט"ב בקואליציה ובאופוזיציה, והעובדה שכיום מכהנים בכנסת שני חברי כנסת שהינם הומואים מוצהרים - תמשיך הקהילה לפנות לסעד של בתי המשפט.

   

  רק ביום שבו הכנסת והממשלה יוכיחו כי פיהן וליבן שווים בכל הקשור לקהילה הלהט"בית, נדע שהגיע הזמן להניח למערכת המשפטית, וננסה לתת בחברי הכנסת ובשרי הממשלה אמון. בינתיים, מדובר רק באמירות ללא תוצאות.

   

  עו"ד ארתור שני הוא בעל משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה; לשעבר מנהל הלשכה המשפטית של אגודת הלהט"ב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הגיע הזמן שהמדינה תעצור את טיפולי ההמרה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים