שתף קטע נבחר

טיש בוותיקן: החסידים שרו "אורך ימים" לאפיפיור

כשהחרדים פגשו את "הכס הקדוש": משלחת חסידית מארה"ב נועדה עם האפיפיור במשך 45 דקות - לא לפני שהפתיעה אותו במחווה חסידית - פסוק מתהילים למילים "אורך ימים אשביעהו", בלחנו של רבי שלמה קרליבך. בציבור החרדי תגובות מעורבות. צפו במפגש

 

 

אחרי שעשו שמח לשייח'ים בבחריין - הגיע תור האפיפיור: הלהקה החסידית "פומפדיתא" צולמה היום (ב') עם קבוצת חסידים, כשהם שרים ורוקדים סביב לאפיפיור שנראה זחוח ואף התנועע לקצב החסידי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הקבוצה, ובראשה הרב אדגר גלוק, המכונה "רבה של גליציה" - ביקשה לשטוח בפני האפיפיור את דאגתה מהרס בתי עלמין יהודיים ברחבי אירופה, כפי שדווח באתר ה"ישיבה וורלד ניוז", והאפיפיור, לדבריהם, הבטיח להתערב ולסייע. אחד המשתתפים בפגישה, גארי שלזינגר, סיפר בעמוד הפייסבוק שלו כי הקבוצה הפתיעה את האפיפיור כשניגנה לכבודו את מזמור התהילים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

האפיפיור פרנציסקוס הקדיש לקבוצה שהגיעה מניו-יורק כ-45 דקות, ולצד הרב גלוק היה גם בנו, הרב צבי, העומד בראש ארגון המסייע לקורבנות התעללות והתמכרויות בקהילה החרדית בארצות הברית, וכן איש העסקים לואי שיינר. זו אנינה הפעם הראשונה שהרב אדגר נפגש עם בכירים בוותיקן בכל הנוגע לקידום בעיות הנוגעות ליהודי אירופה בכלל ולפולין בפרט.

 

"פגישה עם אבי-אבות הטומאה"

בסרטון שעלה לפייסבוק והפך תוך זמן קצר לוויראלי, נראים חברי המשלחת החרדים לצד האפיפיור, כשברגע מנגנים חברי להקת פומפדיתא החסידית כמחווה את הפסוק מתהילים: "אֹרֶךְ יָמִים אַשְׂבִּיעֵהוּ וְאַרְאֵהוּ בִּישׁוּעָתִי", ללחנו של רבי שלמה קרליבך.

 

 

ברשת החברתית ובאתרים חרדיים גררה המחווה תגובות מעורבות, לרוב ביקורתיות. האתר החרדי "חב"ד אינפו" מיהר לגנות את האירוע ולהתנער מהרב המזוהה עם חב"ד. את האירוע כינה בכותרתו הראשית: "פגישה עם אבי-אבות הטומאה" וכן "מאורע מבהיל בעניין השייך לעבודה זרה רח"ל". בידיעה עצמה כתבו: "היום התפרסם קטע וידאו בו נראה מאורע מזעזע, כאשר אדם הנחשב "משפיע" ו"שליח" נפגש עם אבי אבות הטומאה, ולא נחה דעתו עד שרקד לפניו פסוק מתהלים שנאמר על מלך המשיח!"

 

עם זאת, בין הגולשים היו גם מי שהגיבו בהתלהבות בעמוד של שלזינגר. כך למשל, כתב דיוויד קלאטון: "משלחת חסידית שרה מזמורי תהילים עם האפיפיור, זו ברכה לעולם ולכל מי שחי פה!"

 

לפני כחצי שנה ליוותה הלהקה משלחת של חסידי חב"ד שהגיעה לבחריין בליל ראשון של חנוכה – ותועדה במפגן של דו-קיום נדיר בין מוסלמים ליהודים. על רקע חנוכיית הכסף נסחפו אל מעגלי הריקודים גם המארחים המקומיים, שלא נשארו אדישים לרוח החג העולצת.לפני כשנה העלו חבריה סרטון בו ביצעו את השיר החסידי "הינני בידך" עם ילדים וצעירים משבט אפריקאי.  

 

תגובות חריפות. חב"ד אינפו ()
תגובות חריפות. חב"ד אינפו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים