שתף קטע נבחר

רמטכ"ל ארה"ב התקבל במשמר כבוד בקריה

הגנרל ג'וזף דנפורד התקבל במשמר כבוד בקריה בתל אביב לצד מקבילו הישראלי גדי איזנקוט. בנוסף, העניק לו איזנקוט אות הערכה. דנפורד נפגש עם שר הביטחון ליברמן וייפגש גם עם ראש הממשלה נתניהו

 

משמר כבוד נערך הבוקר (ג') בקריה בתל אביב לכבודו של ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, הגנרל ג'וזף דנפורד. בנוסף, קיבל דנפורד אות הערכה מהרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

 

אות ההערכה הוענק לגנרל דנפורד, המבקר זו הפעם השלישית בישראל, על שירותו יוצא הדופן, תרומתו המיוחדת לצבא הגנה לישראל ועל המנהיגות האישית שהפגין במטרה לחזק את הקשרים בין צבא ארצות הברית לצבא ההגנה לישראל.

איזנקוט מעניק לדנפורד את אות ההערכה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
איזנקוט מעניק לדנפורד את אות ההערכה(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

במסגרת ביקורו בארץ נפגש דנפורד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאמר לו: "אני מברך אותך על הגעתך לכאן ומבקש להודות לך על ידידותך הגדולה לישראל. הביקור שלך כאן הוא הוכחה נוספת לעומק היחסים הביטחוניים בין מדינת ישראל לידידתנו הגדולה ארצות הברית. בפני ישראל וארצות הברית ניצבים אתגרים אסטרטגיים משותפים להתמודד עמם, ובביקור שלך כאן נדון בהם". בהמשך ייפגש ראש המטות המשולבים גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הרמטכ"ל האמריקני צפוי לדון בעת ביקורו בישראל על הסוגיה הסורית ובייחוד הנשק הכימי שנותר לצבא אסד. כמו כן יעלו נושאים נוספים ובהם ההתפתחויות בסיני והניסיונות להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה.

 

זהו ביקורו הראשון של ראש המטות המשולבים בישראל בעידן טראמפ. בחודש אוגוסט האחרון נפגשו איזנקוט ודנפורד בארצות הברית, שם העניק לו יושב ראש המטות המשולבים את עיטור הכבוד לגיון ההצטיינות (Legion of Merit) במהלך משמר הכבוד שנערך בפנטגון שבוושינגטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
דנפורד ואיזנקוט
צילום: דובר צה"ל
מומלצים