שתף קטע נבחר

דגל פלסטין בעיריית דבלין: "לצד הסובלים מאפרטהייד"

מועצת העיר של בירת אירלנד החליטה להניף דגל פלסטיני מעל בניין העירייה האייקוני במשך חודש ימים "לציון 50 שנה לכיבוש הישראלי של הגדה המערבית ועזה". למחווה הצטרפה גם מועצת העיר סלייגו בצפון-מערב המדינה. ישראל: "כניעה לארגוני הטרור, השנאה והסחיטה"

 

 

 

מועצת העיר דבלין, בירת אירלנד, החליטה להניף דגל פלסטיני מעל בניין העירייה "לאות הזדהות עם העם הפלסטיני שחי תחת משטר אפרטהייד ברוטאלי ישראלי - במלאת 50 שנה לכיבוש".

 

ההחלטה התקבלה אתמול (ב') לאות סולידריות עם העם הפלסטיני, והדגל יונף מעל הבניין האייקוני שהפך לסמלה המסחרי של דבלין למשך חודש ימים. בתחילה התקבלה ההחלטה להניף את הדגל ב-15 במאי, "לציון 50 שנה לכיבוש הישראלי של הגדה המערבית ועזה", אך לאחר מכן הוחלט להקדים זאת, והדגל הונף כבר היום.

הדגל הפלסטיני מתנוסס בבניין עיריית דבלין ()
הדגל הפלסטיני מתנוסס בבניין עיריית דבלין

את ההצעה להנפת הדגל יזם חבר מועצה פרו-פלסטיני, ג'ון לייונס, שבעבר גם יזם הפגנות בעד פלסטין באירלנד. "ישראל היא משטר אפרטהייד גרוע מדרום אפריקה", אמר ליינוס בהצעה. 42 חברי מועצה הצביעו בעד, 11 התנגדו ושבעה נמנעו. אחרי דבלין, גם מועצת העיר סלייגו בצפון-מערב אירלנד החליטה להניף דגל פלסטיני.

 

שגריר ישראל באירלנד, זאב בוקר, שיגר מכתב לחברי המועצה לפני קבלת ההצעה - בנסיון לשכנע אותם להתנגד לה. הוא כתב כי מדובר בהחלטה טעונה מבחינה פוליטית שממחישה גישה חד צדדית לסכסוך. "לדבלין יש מסורת גאה של קבלת קהילות חדשות ואני יודע על ישראלים רבים שהגיעו לדבלין לעבוד והחליטו להישאר. איזה מסר מחווה כזאת תשלח לישראלים האלה שגאים כעת לקרוא לדבלין ביתם?".

חבר המועצה בדבלין שיזם את הנפת הדגל ()
חבר המועצה בדבלין שיזם את הנפת הדגל
  

"גם חברים בקהילה היהודית באירלנד מודאגים מהמסר השלילי שיוצא מהנפת הדגל", הוסיף בוקר במכתב. "השגרירות תשמח לסייע לקדם כל יוזמה אחרת שתביא ישראלים ופלסטינים ביחד לקדם הבנות בין העמים. אני מפציר בכם להתנגד להצעה".

 

חברת מועצה, אן פיניי, הציעה פשרה לפיה מעל בניין העירייה יונפו דגלי ישראל ופלסטין יחד. הצעתה נדחתה ברוב של 43 מתנגדים מול 11 תומכים.

 

ממשרד החוץ נמסר: "למרבה הצער, הרוב המאוזן איפשר למיעוט קולני שרוצה תשומת לב להשתמש בכוחו לקדם אג'נדה חד צדדית ומוטה. ההחלטה שקיבלה המועצה של בירת אירלנד ומועצת העיר סלייגו היא הנפת דגל לבן בפועל או כניעה לארגוני הטרור, השנאה והסחיטה. ההחלטות מקלקלות את השם הטוב של שתי הערים ואזרחיהן. מעשים כאלה עלולים בסופו של דבר להטיל צל על יכולתה של אירלנד למלא תפקיד מועיל בכל תהליך עתידי שיתקיים במזרח התיכון. אנו מצפים מהקולות הפוליטיים והתקשורתיים האחראיים להתנער מצד קיצוני ובלתי מאוזן כמו זה".


פורסם לראשונה 09/05/2017 21:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים