שתף קטע נבחר

בן לילה הפכה רינה מושא הערצה עולמי

בבת אחת פרצה נחרתה בהיסטוריה של היישוב היהודי בארץ ישראל נערה יפהפיה מקריית טבעון, שנחתה בהונג קונג בלי כוונה, ושבה משם האשה היפה בעולם

רינה מור היא היסטוריה חיה ונושמת. במשך 47 שנים תמימות החזיקה בתואר מיס תבל הישראלית היחידה, עד לזכייתה של לינור אברג'יל בתחרות המקבילה, מיס עולם, ב-1998.
הצעדים הראשונים בדרך לכתר העולמי לא הסגירו את העתיד להתרחש. רינה, ילידת קריית טבעון, הגיעה לתחרות בתל אביב במדי סמלת בגדנ"ע אוויר, שם שירתה כמדריכה לבניית טיסנים ואווירודינמיקה. היתה זו הפעם השנייה בחייה, בה הגיעה לעיר הגדולה. בשלב מיון המועמדות שקלה 62 ק"ג. המארגנים שלחו אותה לעשות דיאטה חריפה, שבזכותה, עם 50 ק"ג של יופי מהמם, קטפה בקלות את כתר מלכת היופי.
לתחרות מיס תבל בהונג קונג המריאה ללא ציפיות מיוחדות, אך לאחר שבועיים מפרכים, כשהפכה למיס תבל הישראלית הראשונה בהיסטוריה, ההלם היה מוחלט. "אמרו לי שבשנת המלכות ארוויח מיליון. מי חלם שאהיה מיליונרית בגיל עשרים?!", מלמלה.
בן לילה הפכה רינה מור לאייקון מקומי, גיבורה לאומית, סמל להצלחה ישראלית חובקת עולם, ומושא הערצה וקנאה של מאות אלפים, כמעט כמו נערי "מיראביליס" בסוף שנות התשעים.
במהלך שנת המלכות העולמית הקסומה התרועעה רינה עם נשיאים, מלכים וכוכבי בידור. בכל מקום נפרש לרגליה שטיח אדום, כיאה למלכה, אך רינה לא הסתחררה, כשהיא מבטיחה לעצמה שוב ושוב: "אני לא אהיה נערת זוהר. אני רוצה להקים משפחה וללמוד משפטים".
בדרך למימוש ההבטחות התגוררה תקופה ארוכה בניו יורק, שבה לתל אביב, עבדה כאשת יחסי ציבור, כתבה טורים בעיתונים, נישאה לאיש העסקים דורון גודר וילדה לו שתי בנות. רק בגיל 35, לאחר שהבנות גדלו, הסתערה על לימודי המשפטים.
נוכח עסקיו של דורון, עזבה המשפחה זמנית את הבית בכפר שמריהו ועברה להולנד. רינה התקבלה לפקולטה למשפטים בליידן, התמחתה בדיני הגבלים עסקיים, עשתה תואר במשפט האירופי ותכננה לפתוח בארץ משרד עריכת דין משלה. לבניין הפקולטה הגיעה בג'ינס זרוק. למי שהיתה האישה היפה ביותר בעולם, "אין אפילו זמן ללכת למעצב השיער. אין לי אנרגיות להשקיע כיום בהופעה".
כיום היא משפטנית במשרד עורכי דין, ואין לה צורך או רצון להתרפק על העבר. "אני בתקופה אחרת לגמרי של חיי", היא חצי מתנצלת.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון לאשה
רינה מור כמיס תבל לשנת 1976
צילום ארכיון לאשה
מומלצים