שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דרישה מכץ: בטל הפגיעה בהסעות תלמידים בגלל ההילולה

  משרד התחבורה הודיע כי כמתוכנן היקף התחבורה הציבורית יצומצם בל"ג בעומר, ועקב שינוי מועד החופשה קיים חשש ממחסור באוטובוסים למוסדות חינוך. "מפקירים את בטיחות וחינוך ילדינו", אמר יו"ר המרכז לשלטון מקומי

  שינוי מועד חופשת ל"ג בעומר ממשיך לגרום לכאוס: יממה לאחר שמשרד התחבורה הודיע כי לא ישנה את התכנון המקורי ויקצה הסעות תלמידים לאירועי ל"ג בעומר במירון, הזהיר יו"ר מרכז השלטון המקומי כי הדבר "מפקיר את בטיחות וחינוך ילדינו" ודורש לקיים לאלתר מערך הסעות רגיל ביום זה, או להחזיר את יום החופשה ליום ראשון. זאת, לאחר ששר החינוך נפתלי בנט שינה את מועד החופשה ליום שני.

   

  חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, ציין כי "הודעת מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל כי ביום ראשון הקרוב יצומצם היקף התחבורה הציבורית לטובת הילולת ל"'ג בעומר טומנת בחובה פגיעה ישירה בניהולו של השלטון המקומי את מערכת החינוך ביום לימודים זה".

  השר ישראל כץ ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס (צילום: יריב כץ, מרק ישראל סלם) (צילום: יריב כץ, מרק ישראל סלם)
  השר ישראל כץ ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס(צילום: יריב כץ, מרק ישראל סלם)

  הוא פנה לשר התחבורה ישראל כץ ואמר כי "לא ייתכן שתתקבל החלטה המפקירה את בטיחות וחינוך ילדנו. אבקשך למצוא פתרון לאלתר לקיום מערך הסעות רגיל ביום זה, בייחוד למוסדות החינוך, ו/או להחזיר לאלתר את ל'"ג בעומר למוצאי השבת עם כל המשמעויות לכך והחזרת החופש ליום ראשון".

   

  אתמול הודיעה מנכ"לית משרד התחבורה כי החליטה לאחר התייעצות עם גורמי המקצוע במשרדה שלא לשנות את התוכנית המקורית להקצות את הסעות התלמידים בתחבורה הציבורית לטובת אירועי ל"ג בעומר, על אף הודעת משרד החינוך לדחות את חופשת התלמידים. זאת, לדבריה, במטרה למנוע סיכון למאות אלפי המשתתפים בהילולת הרשב"י.

   

  בהודעת משרד התחבורה נאמר כי החלטת טרנר-אייל התקבלה גם בשל העובדה כי המשטרה הודיעה למשרד התחבורה כי הארכת שעות הפעילות של קווי התחבורה הציבורית הפועלים למירון אינה ניתנת לביצוע בהיבט המבצעי. בעקבות הערכת מצב שהתקיימה ברשות הארצית לתחבורה ציבורית התברר כי השנה צפוי גידול משמעותי במספר המשתתפים באירועי ל"ג בעומר במירון והתחזית היא כי השנה יחול גידול של 10% עד 20% לעומת השנה הקודמת.

   

  טרנר-אייל ציינה כי למשרד התחבורה לא נותרה ברירה אלא לבטל את הסעות התלמידים, במטרה למנוע סיכון בטיחותי ממשי של עשרות אלפי משתתפי החגיגות במירון שהיו עלולים להיפגע מהעומסים הצפויים בקווי האוטובוסים למירון. במסגרת ההיערכות, גויסו לל"ג בעומר כל הסעות התלמידים בתחבורה הציבורית שכן ביום זה כבכל שנה היו אמורים התלמידים להיות בחופשה.

   

  המנכ"לית אמרה כי "החלטת משרד החינוך לדחות את חופשת החג מיום ראשון ליום שני התקבלה בהפתעה ועלולה לגרום לכאוס תחבורתי ולסיכון מיותר לאלפי המשתתפים שיישארו ללא הסעות. ולכן הוחלט להיצמד לתוכנית המקורית של הרשות הארצית הכוללת שימוש בהסעות תלמידים המופעלות על ידי חברות אגד ודן. קווי התלמידים הם קווים הפועלים במסגרת מערך התחבורה הציבורית. מסלול נסיעתם עובר בקרבת בתי ספר ומוסדות חינוך בשעות הבוקר ואחה"צ ומשרת תלמידים תמורת דמי נסיעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ, מרק ישראל סלם
  ישראל כץ וחיים ביבס
  צילום: יריב כץ, מרק ישראל סלם
  מומלצים