שתף קטע נבחר

סין מתכוונת לחצוב באסטרואיד שעליו מתכות יקרות

בכוונת סין לשלוח רובוטים או אסטרונאוטים שיחצבו באסטרואידים ייעודיים ויביאו את החומרים לכדור הארץ. לפי ההערכות, באסטרואיד אחד בגודל של מגרש פוטבול אפשרי למצוא כמויות פלטינה בשווי של כ-50-25 מיליארד דולר

במאמץ לחצוב מתכות יקרות בשווי אפשרי של טריליוני דולרים ולסייע למסע בין-כוכבי, חשפה לאחרונה סין תוכניות לבנות בסיס על אסטרואיד, ככל הנראה "כבר בעתיד הקרוב". יי פייגי'אן, ראש התוכנית הסינית לחקר הירח, מסר כי בשלב זה מתכננים במדינה להציב גשושית בלתי מאוישת על אסטרואיד שתחצוב בסלע בחיפוש אחר מתכות כמו פלדיום ופלטינה שבהם משתמשים למשל בייצור סמארטפונים או מכוניות.

 

 

"בעתיד הקרוב, אנחנו נבחן דרכים לשלוח רובוטים או אסטרונאוטים שיחצבו באסטרואידים ייעודיים ויביאו את החומרים לכדור הארץ", צוטט פייג'יאן בעיתון הסיני "צ'יינה דיילי". מוקדם יותר השנה אמר פייג'יאן כי סין עשויה לשגר משלחת מחקר לחלל בין השנים 2020 ל-2025, אך הוא לא הוסיף פרטים נוספים, כמו למשל תאריך ספציפי או לאיזה אסטרואיד בדיוק תישלח המשלחת.

 

אך לא רק שאסטרואידים יהוו מוקד למשלחות חלל ויסייעו ל"חקר הבין-כוכבי" כפי שתיאר זאת פייג'יאן, גם הערך הכלכלי של חציבת אסטרואידים עשוי להגיע לכדי טריליוני דולרים, כך לפי בנק ההשקעות גולדמן זקס. אנליסטים של החברה מסרו לרשת "פוקס" האמריקנית כי באסטרואיד אחד בגודל של מגרש פוטבול אפשרי למצוא כמויות פלטינה בשווי של כ-50-25 מיליארד דולר, כמו גם מים ומשאבים יקרים אחרים.

 

גם בסוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) הביעו בעבר נכונות לשלוח משלחות חציבה לאסטרואידים. רק בינואר האחרון נמסר מנאס"א כי הגשושית "סיקי" עשויה לחקור ואולי אף לחצוב באסטרואיד "פסיכה 16".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
פסיכה 16. נאס"א רוצה להגיע לשם
צילום: נאס"א
מומלצים