שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המשגיח גילה: קלמרי במקום דגי בקלה

  קרטון דגים בהכשר מהודר הגיע למטבח המכללה לשוטרים, אלא שמשגיח הכשרות שפתח אותו - גילה במקום דגי בקלה, פירות ים לא כשרים בהחלט. הרבנות עצרה את קו הייצור, ומהחברה נמסר בתגובה: "בדקנו את שאר המלאי, והוא נמצא תקין"

   

  זה מה שהסתתר בקרטון דגי הבקלה, בהכשר הרבנות והבד"ץ של "חוג חתם סופר פתח תקווה": קלמרי נארזו כדגי בקלה ונשלחו למטבח של המכללה לשוטרים. הטעות נמנעה בזכות עירנותו של משגיח הכשרות מטעם הרבנות הראשית, יהודה ברגר, רגע לפני שיצאה לבישול.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  קרטון "דגי בקלה" של חברת בלדי הגיע לזכיינית ההסעדה של המשטרה, המבשלת במטבח של המכללה לשוטרים. המשגיח במקום שם לב כי הקרטון אינו מכיל "בקלה קפוא", כי אם קלמרי, המוגדר על פי ההלכה כ"שרץ" ואסור באכילה.

   

   

  בעקבות הגילוי עצרה הרבנות את השיווק של קו הייצור. מחברת בלדי נמסר כי "בכדי לשמור על איכותם הגבוהה של דגי הבקלה, הדגים מוקפאים מיידית על האונייה בלב ים בשיטת SEAFROZEN. לצערנו השתרבב קרטון המכיל דג אחר במשלוח הדגים האחרון".

   

  בחברה מבהירים כי "ביחד עם בד"ץ 'חוג חתם סופר פתח תקווה' בדקנו את שאר המלאי, והוא נמצא תקין לחלוטין", וכי הועברה הוראה לספק לערוך בדיקה ובקרה נוספת "על מנת שמקרה כזה לא יחזור בעתיד". עוד הבהירו, כי המוצר אינו מיועד לצרכנים הפרטיים ולרשתות השיווק.

   

  תגובת בד"ץ "חוג חתם סופר פתח תקווה": לצערנו השתרבב למשטח קרטון עם מוצר טריפה, שכמובן לא היה אמור כלל להישלח ארצה. עצרנו מיידית את שיווק הדגים מאותו ספק עד לבירור העניין. למרות הבדיקות החוזרות ונשנות שנעשות על ידינו, ברוך ה' שנתגלתה התקלה מבעוד מועד".

   

  עוד מסרו בהשגחה: "אנחנו בודקים כיצד התרחשה התקלה, ועושים בעזרת ה' הכל למנוע תקלות דומות בעתיד".

   

  זו איננה הפעם הראשונה שטעות כזו מתרחשת בקרטונים של דגי בקלה. לפני כשנתיים הסתתרו שלוש שכבות של ראשי קלמרי בקרטון דגי בקלה כשרים של חברת תנובה, גם אז התרחשה הטעות באריזה בחו"ל, והפגיעה בשומרי הכשרות נמנעה בזכות עירנות המשגיחים ועובדי חברת הקייטרינג.

   

  • השתתפה בהכנת הידיעה: מירב קריסטל

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים